- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
WIM-PIB po kolejnej wizycie akredytacyjnej

Wojskowy Instytut Medyczny – Państwowy Instytut Badawczy po raz kolejny uzyskał Certyfikat Akredytacyjny (nr 2022/68), który jest potwierdzeniem wysokiej jakości udzielanych świadczeń. Uzyskanie certyfikatu poprzedzone było wizytą przedstawicieli Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, podczas której podkreślano zaangażowanie personelu w działania projakościowe oraz komunikację pracowników.
Czytaj więcejWIM zaprasza lekarzy anestezjologów do współpracy

W odpowiedzi na dynamicznie zmieniający się rynek usług medycznych proponujemy Państwu nowatorską formę zatrudnienia w Wojskowym Instytucie Medycznym. Jesteśmy jedną z największych, wieloprofilowych, o najwyższym stopniu referencyjności, akredytowanych placówek ochrony zdrowia w Polsce. Nasze sale operacyjne, gabinety zabiegowe oraz nowoczesny sprzęt spełniają najwyższe światowe standardy, co pozwoli Państwu doskonalić swoją wiedzę i umiejętności pod okiem...
Czytaj więcejUniwersytet Warszawski oraz WIM podjęły współpracę p…

14 października 2022 r. Rektor Uniwersytetu Warszawskiego prof. dr hab. Alojzy Z. Nowak oraz dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego gen. broni prof. dr hab. n. med. Grzegorz Gielerak, podpisali porozumienie w sprawie współpracy organizacyjnej oraz dydaktyczno-badawczej przy tworzeniu i prowadzeniu kształcenia lekarzy na nowo formowanym Wydziale Medycznym Uniwersytetu Warszawskiego.
Czytaj więcejWIM państwowym instytutem badawczym

Szanowni Państwo, Drodzy Pracownicy Wojskowego Instytutu Medycznego, na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 13 września 2022 roku Wojskowy Instytut Medyczny w Warszawie otrzymał status państwowego instytutu badawczego. Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 19 października, co będzie m.in. oznaczać, że z tym dniem oficjalną nazwą używaną przez instytut będzie Wojskowy Instytut Medyczny – Państwowy...
Czytaj więcejOgłoszenie o brakowaniu (zniszczeniu) dokumentacji m…

Informujemy, że planowane jest brakowanie dokumentacji medycznej pacjentów leczonych w Wojskowym Instytucie Medycznym przy ul. Szaserów 128, 04-141 Warszawa w roku 2001. Osoby uprawnione i zainteresowane odbiorem oryginału dokumentacji medycznej przeznaczonej do niszczenia mogą ubiegać się o jej odbiór do 31.12.2022 r. po uprzednim złożeniu wniosku w Archiwum Medycznym.
Czytaj więcejLASEROWA I SOCZEWKOWA KOMERCYJNA KOREKCJA WAD WZROKU…

Chirurgia refrakcyjna rogówki i soczewki jest jedną z intensywniej rozwijających się gałęzi okulistyki i umożliwia korekcję wad wzroku dzięki wykorzystaniu najnowszych odkryć medycyny i bioinżynierii, w tym ultranowoczesnych platform laserowych. Liczba wykonywanych laserowych zabiegów refrakcyjnych w Polsce i na świecie systematycznie rośnie; na świecie wykonywanych jest rocznie ok. 5 mln procedur a w Europie ok...
Czytaj więcejDlaczego warto pracować w WIM?

Jesteś pielęgniarką? Chcesz bezpłatnie podnosić kwalifikacje zawodowe? Szybko uzyskać specjalizację? Dokształcać się w miejscu pracy, bez wędrówek po różnych szpitalach? Zapytaj o pracę w Wojskowym Instytucie Medycznym. Szpital przy Szaserów zatrudni absolwentki pielęgniarstwa po studiach magisterskich i licencjackich. Dzięki wypracowanej w naszym szpitalu, innowacyjnej ścieżce rozwoju zawodowego, pielęgniarka może skorzystać z szybkiej drogi awansu zawodowego...
Czytaj więcejNa operację zaćmy czeka się tylko 7 dni

W naszym oddziale na operację zaćmy czeka się 7 dni. Operacje są bezpłatne, z ubezpieczenia, w ramach NFZ. Na pierwszą poradę okulistyczną zapraszamy do naszego szpitala: WIM Legionowo, ul. Zegrzyńska 8. Oddział Chirurgii Okulistycznej, piętro 3. Zapisy do Poradni Okulistycznej: telefoniczne pod nr tel. 261-866-225, pon., śr., czw., pt. w godzinach 7:30 – 14:00...
Czytaj więcejStruktura
Nocna i Świąteczna Opieka Zdrowotna WIM Legionowo

Kontakt telefoniczny: 261 866 232
W NOCY, W DNI WOLNE I W ŚWIĘTA MOŻNA SKORZYSTAĆ W RAZIE:
- nagłego zachorowania
- nagłego pogorszenia stanu zdrowia, gdy nie ma objawów sugerujących bezpośrednie zagrożenie życia lub istotny uszczerbek zdrowia,
- gdy zachodzi obawa, że oczekiwanie na otwarcie przychodni może znacząco niekorzystnie wpłynąć na stan zdrowia
W przypadkach zagrożenia życia lekarz Poradni NiŚOZ może skierować pacjenta do Izby Przyjęć lub wezwać karetkę pogotowia (jeżeli zachorowanie wykracza poza zakres możliwości zaopatrzenia w Szpitalu w Legionowie, jak np. podejrzenie udaru mózgu, urazy ortopedyczne, zachorowania dzieci).
W ramach Poradni Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej udzielane są porady:
- w warunkach ambulatoryjnych
- w domu pacjenta (w przypadkach medycznie uzasadnionych, na podstawie decyzji lekarza)
- telefonicznie
Pacjentom przysługują także zabiegi pielęgniarskie (np., zastrzyki) w ramach porady udzielonej przez lekarza POZ oraz zabiegi wynikające z ciągłości leczenia. Zabiegi te mogą być wykonywane przez pielęgniarkę w gabinecie zabiegowym, lub w medycznie uzasadnionych przypadkach w domu pacjenta.
Miejsce udzielania świadczeń:
Poradnia Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej
ul. Zegrzyńska 8, 05-119 Legionowo
W godzinach funkcjonowania NiŚOZ wejście na teren szpitala możliwe jest bramą od strony ulicy Strużańskiej. Gabinety poradni zlokalizowane są w budynku szpitala na 1 piętrze (wejście główne do szpitala).
W trakcie wizyty pacjent nie może uzyskać:
- wizyty kontrolnej w związku z wcześniej rozpoczętym leczeniem,
- recepty na stosowane stale leki w związku ze schorzeniem przewlekłym,
- rutynowego zaświadczenia o stanie zdrowia.
- skierowania do specjalisty
- badań dodatkowych i konsultacji specjalistycznych
- obdukcji
W ramach Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej porady będą udzielane pacjentom mającym prawo do korzystania ze świadczeń opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych zgodnie z art. 2.1, art. 3.1, art. 4 (Dz.U. 2021 poz.1285).
W sytuacjach wymagających natychmiastowego podjęcia medycznych czynności ratunkowych w stosunku do osoby znajdującej się stanie zagrożenia zdrowotnego należy bezwzględnie telefonować pod numer alarmowy 112 lub pogotowia ratunkowego 999.
Dowiedź się więcej o nocnej i świątecznej opiece zdrowotnej:
Narodowy Fundusz Zdrowia - Na ratunek
Oddział Ginekologii Małoinwazyjnej i Endoskopowej

specjalista położnictwa i ginekologii, specjalista ginekologii onkologicznej
pokój lekarski: 261-866-247
lek. Grzegorz Jędrzejewski – zastępca Kierownika Oddziału Ginekologii Małoinwazyjnej i Endoskopowej (specjalista położnictwa i ginekologii, specjalista ginekologii onkologicznej)
lek. Jacek Zakrzewski – specjalista położnictwa i ginekologii
dr n. med. Robert Piórkowski – specjalista położnictwa i ginekologii, specjalista ginekologii onkologicznej
lek. Katarzyna Wójtowicz - specjalista położnictwa i ginekologii, specjalista ginekologii onkologicznej
lek. Natalia Suszczewicz - specjalista położnictwa i ginekologii
lek. Hanna Ruta - specjalista położnictwa i ginekologii
lek. Julia Urban – w trakcie specjalizacji z położnictwa i ginekologii
Pacjentki ze skierowaniem do szpitala do zabiegów w trybie jednodniowym, histeroskopii, operacji zgłaszają się do rejestracji Lecznictwa Ambulatoryjnego Wojskowego Instytutu Medycznego w Legionowie przy ul. Zegrzyńskiej 8 celem ustalenia terminu wizyty w Poradni Ginekologicznej lub telefonicznie pod numerem telefonu 22 381 25 25 (wewn. 3). W trakcie wizyty w Poradni Ginekologicznej określony zostanie tryb udzielenia świadczenia.
Pacjentki ze skierowaniem do szpitala do zabiegów w trybie jednodniowym, histeroskopii, operacji mogą również się zgłosić do Sekretariatu Oddziału Ginekologii Małoinwazyjnej i Endoskopowej WIM Legionowo w poniedziałki, wtorki i czwartki w godzinach od 9.00 do 13.00; w środy w godzinach 10:00-14:00; tel. 261-866-203.
W razie wątpliwości związanych z zapisami do operacji i zabiegów uprzejmie prosimy o kontakt po numerem telefonu 261-866-203 w poniedziałki, wtorki i czwartki w godzinach od 9.00 do 13.00; w środy w godzinach 10:00-14:00.
Wydawanie wyników badań histopatologicznych oraz zdjęcie szwów po zabiegach operacyjnych odbywa się w Poradni Ginekologicznej we wtorki w godzinach 7:30-9:20 oraz w piątki w godzinach 14:30-15:30; zapisy pod numerem telefonu 22 381 25 25 (wewn. 3).
Pracownia Kolposkopowa zajmująca się diagnostyką i leczeniem schorzeń szyjki macicy. Pracownia realizuje etap pogłębiony programu profilaktyki raka szyjki macicy. Zapisy do Pracowni telefonicznie w Poradni Ginekologicznej pod numerem telefonu 22 381 25 25 (wewn. 3).
Zabiegi: wyłyżeczkowanie diagnostyczne kanału szyjki i jamy macicy, elektrokonizacja szyjki macicy (LEEP), usunięcie polipów szyjki macicy, wycinki z tarczy szyjki, sromu, pochwy, nacięcie ropnia gruczołu Bartholina
Laparotomia: wycięcie macicy z przydatkami (lub bez), amputacja nadszyjkowa mięśnia macicy z przydatkami (lub bez), operacja wyłuszczenia mięśniaków, torbieli jajników, operacja ciąży pozamacicznej, wycięcie ognisk endometriozy z blizny po cięciu cesarskim.
Szpital nie posiada Oddziałów Położniczego, Patologii Ciąży, Neonatologicznego i Bloku Porodowego.
Najbliższe oddziały położnicze mieszczą się w Szpitalu Bródnowskim oraz w Szpitalu w Nowym Dworze Mazowieckim.
Oddział Chirurgii Ogólnej





Działalność medyczna:
- operacje przepuklin brzusznych (w tym operacje beznapięciowe z użyciem siatek oraz zabiegi technikami małoinwazyjnymi – laparoskopowe)
- operacje guzów piersi i ginekomastii
- biopsje węzłów chłonnych wartowniczych z wykorzystaniem znacznika ferromagnetycznego
- operacje pęcherzyka żółciowego
- operacje tarczycy i przytarczyc z wykorzystaniem neuromonitoringu
- laparoskopie diagnostyczne
- małoinwazyjne operacje w stanach nagłych
Zarówno doświadczenie personelu jak i wyposażenie oddziału umożliwiają leczenie pacjentów z otyłością patologiczną.
Aparatura medyczna:
Zestawy wideochirurgiczne w systemie HD do laparoskopii
Obrazowanie z użyciem zieleni indocyjaninowej (ICG) – ocena śródoperacyjna ukrwienia
Zestawy USG do badań przezskórnych
Urządzenia z zaawansowaną metodą elektrokoagulacji
Urządzenie do koagulacji argonowej
Zestawy do podciśnieniowej terapii ran przewlekłych
Sala operacyjna na Oddziale Chirurgii Ogólnej
W oddziale znajduje się 15 łóżek, w tym 4 stanowiska intensywnego nadzoru (monitorowane), 1 sala tzw. izolatka oraz 5 dwułóżkowych, komfortowych, klimatyzowanych sal dla pacjentów z oddzielnymi węzłami sanitarnymi. Oddział przystosowany jest dla osób z niepełnosprawnościami. Bezpośrednio do oddziału przylega nowocześnie wyposażony blok operacyjny. Pacjenci do zabiegów kwalifikowani są w Poradni Chirurgicznej i Chorób Piersi, która zapewnia także opiekę pooperacyjną. Co ważne, zarówno w czasie kwalifikacji do zabiegu, jak i podczas dalszej kontroli ambulatoryjnej pacjenci pozostają pod opieką tego samego zespołu lekarskiego. Oddział pełni specjalistyczny 24-godzinny dyżur w zakresie chirurgii ogólnej, zapewniając pomoc w nagłych wypadkach dla mieszkańców powiatu legionowskiego. Dla pacjentów wymagających bardziej szczegółowej diagnostyki lub terapii wsparcie stanowi Szpital-Matka – Wojskowy Instytut Medyczny przy ul. Szaserów w Warszawie.
Izolatka na Oddziale Chirurgii Ogólnej
Gabinet zabiegowy na Oddziale Chirurgii Ogólnej
Więcej o Oddziale::
TVP3 Warszawa - Prosto z Mazowsza
TVP3 Warszawa - Prosto z Mazowsza: mammografia w WIM Legionowo
Zdjęcia: T. Zaborowski WIM
Zakład Leczniczy - Lecznictwo Ambulatoryjne w Legionowie
WOJSKOWY INSTYTUT MEDYCZNY
Centralny Szpital Kliniczny MON
Filia w Legionowie
WAŻNE! Przychodnia WIM w Legionowie (POZ i specjaliści, rejestracja) od 14.01.2022 roku pracuje w nowym budynku szpitala.
Pacjenci ambulatoryjni proszeni są o kierowanie się do głównego wejścia do szpitala.
W starym budynku przychodni pozostaje gabinet ortopedyczny, dermatologiczny, jeden z gabinetów chirurgicznych, stomatologia, medycyna pracy i rehabilitacja
W skład Lecznictwa Ambulatoryjnego WIM w Legionowie wchodzi:
Poradnia Lekarza POZ dla dzieci
Punkt Szczepień
Poradnia Chirurgiczna i Chorób Piersi
Poradnia Dermatologiczna
Poradnia Położniczo - Ginekologiczna
Poradnia Chirurgii Urazowo - Ortopedycznej
Poradnia Otorynolaryngologiczna
Poradnia Protetyki Stomatologicznej
Poradnia Chirurgii stomatologicznej
Poradnia Neurologiczna
Poradnia Chorób Płuc
Poradnia Kardiologiczna
Poradnia Endokrynologiczna
Poradnia Medycyny Pracy
Poradnia Urologiczna
Poradnia Osteoporozy
Poradnia Anestezjologiczna
Zakład Leczniczy - Szpital w Legionowie
Nowy podmiot leczniczy na mapie Mazowsza jednoczasowo jest w stanie hospitalizować 90 chorych w kluczowych z punktu widzenia potrzeb zdrowotnych mieszkańców specjalnościach: kardiologii, chirurgii, ginekologii, okulistyki i intensywnej terapii.
Placówka funkcjonuje jako filia Wojskowego Instytutu Medycznego (WIM), oferując chorym kompleksową opiekę medyczną w miejscu lub w głównej siedzibie Instytutu – w Warszawie.





e-mail: dlemczak@wim.mil.pl
tel. 725 707 692
Pełnomocnik ds. Praw Pacjenta przyjmuje w sprawach skarg i wniosków:
wtorek w godzinach 10:00-14:00
czwartek w godzinach 10:00-14:00
pokój 29.B I Piętro w Łączniku
Kontakt:
tel: 26 186 62 06 lub 725 707 692 (wtorek oraz czwartek 8:00 – 14:00)
Służę pomocą w przypadku:
- potrzeby zgłoszenia wniosku lub problemu
- potrzeby informacji dotyczącej zasad korzystania z usług medycznych w WIM
- wyjaśnienia wątpliwości, które pojawiły się podczas korzystania z naszych usług
Co warto wiedzieć o Szpitalu w Legionowie - dyrektor WIM gen. dyw. Grzegorz Gielerak

Czytaj także:
Fot. WIM