Nowa odsłona "Lekarza Wojskowego" - uroczyste spotkanie Komitetu Naukowego i Redakcji czasopisma
24 maja 2021 r. odbyło się pierwsze spotkanie Redakcji i Komitetu Naukowego czasopisma „Lekarz Wojskowy” pod kierownictwem nowego Redaktora Naczelnego, którym od 14 kwietnia 2021 r. jest prof. dr hab. n. med. Bolesław Kalicki. Według zaprezentowanych przez Redaktora Naczelnego zmian, większość z nich zostanie wprowadzona od tomu setnego czasopisma, czyli od 2022 roku. Jednak część z nich będzie można zaobserwować jeszcze w tym roku.
Czytaj więcej...Lekarz Wojskowy. Stulecie Służby Ojczyźnie
Monografia pt.: „Lekarz Wojskowy. Stulecie Służby Ojczyźnie" autorstwa: Danuty Augustynowicz, Aleksandry Karolak, Haliny Rudnickiej, Małgorzaty Łukaszuk, Doroty Połeć została wydana z okazji setnej rocznicy ukazania się 1 numeru czasopisma „Lekarz Wojskowy", jednego z najstarszych polskich czasopism medycznych, które ukazują się do dnia dzisiejszego. Dzieje „Lekarza Wojskowego” są nierozerwalnie związane ze Szpitalem Ujazdowskim w Warszawie.
Czytaj więcej...Ocena biochemiczna, psychologiczna i spektroskopowa (NIRS)...
Monografia autorstwa Dariusza Tomaszewskiego pt. „Ocena biochemiczna, psychologiczna i spektroskopowa (NIRS) zmian w ośrodkowym układzie nerwowym podczas alloplastyki stawu biodrowego w znieczuleniu podpajęczynówkowym” jest jedną z pierwszych w polskim piśmiennictwie prób jednoczesnego zastosowania oznaczania biochemicznych markerów uszkodzenia mózgowia i śródoperacyjnego monitorowania saturacji płatów czołowych u pacjentów podczas protezoplastyki stawu biodrowego w aspekcie występowania pooperacyjnych zaburzeń poznawczych w tej grupie chorych.
Czytaj więcej...Balonoplastyka w leczeniu przewlekłego zapalenia zatok przynosowych
Monografia naukowa pt. „Balonoplastyka w leczeniu przewlekłego zapalenia zatok przynosowych”, której autorem jest Kornel Szczygielski to pierwsza w kraju publikacja książkowa opisująca zagadnienie balonoplastyki zatok przynosowych oraz przedstawiająca wyniki badania oceniającego nową technologię jaką są cewniki z balonami w leczeniu chirurgicznym przewlekłego zapalenia zatok przynosowych.
Czytaj więcej...Postępy medycyny podwodnej i hiperbarycznej
Publikacja pt. „Postępy medycyny podwodnej i hiperbarycznej”, pod red. prof. dr. hab. n. med. Romualda Olszańskiego to także książka, stanowiąca dorobek wydawniczy Wojskowego Instytutu Medycznego. Od wielu lat na całym świecie trwają intensywne badania mówiące o konieczności właściwej diagnostyki i terapii marynarzy, którzy z racji specyfiki zawodu znajdują się w różnych warunkach swojej służby.
Czytaj więcej...Tułaczka Odyseusza : powrót z wojny do domu
Do wydawnictw Wojskowego Instytutu Medycznego należy również kolejna z publikacji, praca zbiorowa pod red. Sylwii Szymańskiej pt. „Tułaczka Odyseusza : powrót z wojny do domu”. Książka odkrywa przed nami nieznane aspekty zespołu stresu pourazowego (PTSD) w kontekście doświadczeń weteranów misji wojskowych – uczestników Polskich Kontyngentów Wojskowych. W ten sposób wzbogaca naszą wiedzę z zakresu psychopatologii.
Czytaj więcej...Strona 1 z 4
- start
- Poprzedni artykuł
- 1
- 2
- 3
- 4
- Następny artykuł
- koniec