- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
WIM-PIB po kolejnej wizycie akredytacyjnej

Wojskowy Instytut Medyczny – Państwowy Instytut Badawczy po raz kolejny uzyskał Certyfikat Akredytacyjny (nr 2022/68), który jest potwierdzeniem wysokiej jakości udzielanych świadczeń. Uzyskanie certyfikatu poprzedzone było wizytą przedstawicieli Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, podczas której podkreślano zaangażowanie personelu w działania projakościowe oraz komunikację pracowników.
Czytaj więcejWIM zaprasza lekarzy anestezjologów do współpracy

W odpowiedzi na dynamicznie zmieniający się rynek usług medycznych proponujemy Państwu nowatorską formę zatrudnienia w Wojskowym Instytucie Medycznym. Jesteśmy jedną z największych, wieloprofilowych, o najwyższym stopniu referencyjności, akredytowanych placówek ochrony zdrowia w Polsce. Nasze sale operacyjne, gabinety zabiegowe oraz nowoczesny sprzęt spełniają najwyższe światowe standardy, co pozwoli Państwu doskonalić swoją wiedzę i umiejętności pod okiem...
Czytaj więcejUniwersytet Warszawski oraz WIM podjęły współpracę p…

14 października 2022 r. Rektor Uniwersytetu Warszawskiego prof. dr hab. Alojzy Z. Nowak oraz dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego gen. broni prof. dr hab. n. med. Grzegorz Gielerak, podpisali porozumienie w sprawie współpracy organizacyjnej oraz dydaktyczno-badawczej przy tworzeniu i prowadzeniu kształcenia lekarzy na nowo formowanym Wydziale Medycznym Uniwersytetu Warszawskiego.
Czytaj więcejWIM państwowym instytutem badawczym

Szanowni Państwo, Drodzy Pracownicy Wojskowego Instytutu Medycznego, na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 13 września 2022 roku Wojskowy Instytut Medyczny w Warszawie otrzymał status państwowego instytutu badawczego. Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 19 października, co będzie m.in. oznaczać, że z tym dniem oficjalną nazwą używaną przez instytut będzie Wojskowy Instytut Medyczny – Państwowy...
Czytaj więcejOgłoszenie o brakowaniu (zniszczeniu) dokumentacji m…

Informujemy, że planowane jest brakowanie dokumentacji medycznej pacjentów leczonych w Wojskowym Instytucie Medycznym przy ul. Szaserów 128, 04-141 Warszawa w roku 2001. Osoby uprawnione i zainteresowane odbiorem oryginału dokumentacji medycznej przeznaczonej do niszczenia mogą ubiegać się o jej odbiór do 31.12.2022 r. po uprzednim złożeniu wniosku w Archiwum Medycznym.
Czytaj więcejLASEROWA I SOCZEWKOWA KOMERCYJNA KOREKCJA WAD WZROKU…

Chirurgia refrakcyjna rogówki i soczewki jest jedną z intensywniej rozwijających się gałęzi okulistyki i umożliwia korekcję wad wzroku dzięki wykorzystaniu najnowszych odkryć medycyny i bioinżynierii, w tym ultranowoczesnych platform laserowych. Liczba wykonywanych laserowych zabiegów refrakcyjnych w Polsce i na świecie systematycznie rośnie; na świecie wykonywanych jest rocznie ok. 5 mln procedur a w Europie ok...
Czytaj więcejDlaczego warto pracować w WIM?

Jesteś pielęgniarką? Chcesz bezpłatnie podnosić kwalifikacje zawodowe? Szybko uzyskać specjalizację? Dokształcać się w miejscu pracy, bez wędrówek po różnych szpitalach? Zapytaj o pracę w Wojskowym Instytucie Medycznym. Szpital przy Szaserów zatrudni absolwentki pielęgniarstwa po studiach magisterskich i licencjackich. Dzięki wypracowanej w naszym szpitalu, innowacyjnej ścieżce rozwoju zawodowego, pielęgniarka może skorzystać z szybkiej drogi awansu zawodowego...
Czytaj więcejNa operację zaćmy czeka się tylko 7 dni

W naszym oddziale na operację zaćmy czeka się 7 dni. Operacje są bezpłatne, z ubezpieczenia, w ramach NFZ. Na pierwszą poradę okulistyczną zapraszamy do naszego szpitala: WIM Legionowo, ul. Zegrzyńska 8. Oddział Chirurgii Okulistycznej, piętro 3. Zapisy do Poradni Okulistycznej: telefoniczne pod nr tel. 261-866-225, pon., śr., czw., pt. w godzinach 7:30 – 14:00...
Czytaj więcejStypendia
Stypendia i nagrody
WOJSKOWY INSTYTUT MEDYCZNY
PION NAUKI
01-141 Warszawa 44, ul. Szaserów 128, tel./fax 26 1816705
e-mail: nauka@wim.mil.pl
STYPENDIA
• STYPENDIA, SUBSYDIA,GRANTY FUNDACJI NA RZECZ NAUKI POLSKIEJ
• STYPENDIA DAAD
• STYPENDIA NAUKOWE DLA WYBITNYCH MŁODYCH NAUKOWCÓW
• BAZA OFERT STYPENDIALNYCH I PRACY NAUKOWEJ ZA GRANICĄ - EURAXESS POLAND
• BIURO UZNAWALNOŚĆi WYKSZTAŁCENIA I WYMIANY MIĘDZYNARODOWEJ
• POLSKO-BRYTYJSKII PROGRAM DLA MŁODYCH NAUKOWCÓW (THE POLISH-BRITISH YOUNG SCIENTISTS PROGRAMME-YSP)
• FUNDUSZ WYSZEHRADZKI (VISEGRAD FUND)
• PROGRAMY STYPENDIALNE POLSKO-AMERYKAŃSKIEJ KOMISJI FAULBRIGHTA
• POLSKO-NIEMIECKIE TOWARZYSTWO AKADEMICKIE
NAGRODY NAUKOWE
NAGRODY NAUKOWE WYDZIAŁU NAUK MEDYCZNYCH PAN
Regulamin nagród naukowych Wydziału
Regulamin Lauru Medycznego Mayzla
Regulamin Nagrody Naukowej im. Jana Steffena
NAGRODA PREZESA RADY MINISTRÓW
Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów w sprawie liczby, wysokości oraz warunków i trybu przyznawania nagród Prezesa Rady Ministrów za wyróżnione rozprawy doktorskie, wysoko ocenione osiągnięcia będące podstawą nadania stopnia naukowego doktora habilitowanego lub stopnia doktora habilitowanego sztuki oraz osiągnięcia naukowe, naukowo-techniczne lub artystyczne (zmienione rozporządzeniem z dnia 25 stycznia 2012 r.)
ZGŁOSZENIA O NAGRODĘ PREZESA RADY MINISTRÓW
NAGRODA MINISTRA NAUKI i SZKOLNICTWA WYŻSZEGO ZA WYBITNE OSIĄGNIĘCIA NAUKOWE I NAUKOWO -TECHNICZNE
Rozporządzenie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 9 września 2010 r. w sprawie kryteriów i trybu przyznawania nagród za wybitne osiągnięcia naukowe lub naukowo-techniczne oraz stypendiów naukowych dla wybitnych młodych naukowców (Dz. U. z 2014 r., poz. 422):
Inne stypendia
WOJSKOWY INSTYTUT MEDYCZNY
Pion Nauki
Sekcja Strategii i Rozwoju Badań Naukowych
04-141 Warszawa 44, ul. Szaserów 128
tel.26 1816735;tel./fax 26 1816705
e-mail: nauka@wim.mil.pl
www.nauka.wim.mil.pl
Projekty FNP
WOJSKOWY INSTYTUT MEDYCZNY
Pion Nauki
Sekcja Strategii i Rozwoju Badań Naukowych
04-141 Warszawa 44, ul. Szaserów 128
tel.26 1816735;tel./fax 26 1816705
e-mail: nauka@wim.mil.pl
www.nauka.wim.mil.pl
DAAD
WOJSKOWY INSTYTUT MEDYCZNY
Pion Nauki
Sekcja Strategii i Rozwoju Badań Naukowych
04-141 Warszawa 44, ul. Szaserów 128
tel.26 1816735;tel./fax 26 1816705
e-mail: nauka@wim.mil.pl
www.nauka.wim.mil.pl
DAAD
Deutscher Akademischer Austausch Dienst
Niemiecka Centrala Wymiany Akademickiej Niemiecka Centrala Wymiany Akademickiej (Deutscher Akademischer Austauschdienst / DAAD) jest wspólną organizacją niemieckich szkół wyższych. Jej zadaniem jest wspieranie współpracy z uczelniami zagranicznymi przede wszystkim poprzez wymianę studentów i naukowców. Programy DAAD są skierowane do wszystkich krajów i obejmują wszystkie dziedziny nauki, co jest korzystne w równym stopniu dla Niemców jak i obcokrajowców. Ponadto DAAD wspiera międzynarodową działalność szkół wyższych poprzez szereg usług, takich jak programy informacyjne, publikacje, marketing, konsultacje, opieka i doradztwo, a także przyczynia się do kształtowania zagranicznej polityki kulturalnej.
DAAD jest finansowana ze środków publicznych Republiki federalnej Niemiec, głównie ze środków federalnych różnych ministerstw a przede wszystkim ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych.
Pod koniec roku 2002 do DAAD przynależało 230 szkół wyższych reprezentujących różnorodne typy uczelni. W 2002 roku wsparcie ze strony DAAD otrzymało prawie 48.000 osób, z czego 29.000 stanowili obcokrajowcy, zaś 19.000 Niemcy.
Wspólny program DAAD i Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego (MNiSW)
Komitet Badań Naukowych (KBN) i Niemiecka Centrala Wymiany Akademickiej (DAAD) podpisały w dniu 23 listopada 1999 roku w Bonn „Program wspólnego wspierania wymiany osobowej związanej z realizacją projektów badawczych”. Program ten jest kontynuowany przez DAAD i Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego (MNiSW).
Celem programu jest rozwijanie współpracy naukowej poprzez wspieranie wymiany osobowej, szczególnie młodej kadry naukowej, realizującej wspólne projekty badawcze.
Program jest skierowany do polskich i niemieckich zespołów naukowców zamierzających realizować wspólne projekty badawcze we wszystkich dziedzinach naukowych.
Zgłoszenia na formularzach, dostępnych w internecie na stronach Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego (MNiSW) http://www.mnisw.gov.pl należy złożyć do 31 lipca 2009 roku w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego.Polski wniskodawcą może być szkoła wyższa lub instytut naukowo-badawczy (wykluczone są wnioski indywidualne).Partner niemiecki musi złożyć odpowiedni wniosek na formularzu DAAD w Niemczech. Składane wnioski (zgłoszenia) powinny być podpisane przez obu współpracujących partnerów.
Dofinansowanie zakwalifikowanych projektów rozpocznie się od 1 stycznia 2010 roku. Maksymalny okres wspierania projektu wynosi 2 lata.
Szczegółowe informacje znajdują się w internecie na stronach Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego:
http://www.mnisw.gov.pl (w rubrykach: „Ministerstwo”, „Współpraca z zagranicą”, „Współpraca dwustronna”, „Niemcy”) DAAD Deutscher Akademischer Austausch Dienst Niemiecka Centrala Wymiany Akademickiej.
NOWA OFERTA STYPENDIALNA NA ROK 2010/2011