- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
WIM-PIB po kolejnej wizycie akredytacyjnej
Wojskowy Instytut Medyczny – Państwowy Instytut Badawczy po raz kolejny uzyskał Certyfikat Akredytacyjny (nr 2022/68), który jest potwierdzeniem wysokiej jakości udzielanych świadczeń. Uzyskanie certyfikatu poprzedzone było wizytą przedstawicieli Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, podczas której podkreślano zaangażowanie personelu w działania projakościowe oraz komunikację pracowników.
Czytaj więcejWIM zaprasza lekarzy anestezjologów do współpracy
W odpowiedzi na dynamicznie zmieniający się rynek usług medycznych proponujemy Państwu nowatorską formę zatrudnienia w Wojskowym Instytucie Medycznym. Jesteśmy jedną z największych, wieloprofilowych, o najwyższym stopniu referencyjności, akredytowanych placówek ochrony zdrowia w Polsce. Nasze sale operacyjne, gabinety zabiegowe oraz nowoczesny sprzęt spełniają najwyższe światowe standardy, co pozwoli Państwu doskonalić swoją wiedzę i umiejętności pod okiem...
Czytaj więcejUniwersytet Warszawski oraz WIM podjęły współpracę p…
14 października 2022 r. Rektor Uniwersytetu Warszawskiego prof. dr hab. Alojzy Z. Nowak oraz dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego gen. broni prof. dr hab. n. med. Grzegorz Gielerak, podpisali porozumienie w sprawie współpracy organizacyjnej oraz dydaktyczno-badawczej przy tworzeniu i prowadzeniu kształcenia lekarzy na nowo formowanym Wydziale Medycznym Uniwersytetu Warszawskiego.
Czytaj więcejWIM państwowym instytutem badawczym
Szanowni Państwo, Drodzy Pracownicy Wojskowego Instytutu Medycznego, na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 13 września 2022 roku Wojskowy Instytut Medyczny w Warszawie otrzymał status państwowego instytutu badawczego. Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 19 października, co będzie m.in. oznaczać, że z tym dniem oficjalną nazwą używaną przez instytut będzie Wojskowy Instytut Medyczny – Państwowy...
Czytaj więcejOgłoszenie o brakowaniu (zniszczeniu) dokumentacji m…
Informujemy, że planowane jest brakowanie dokumentacji medycznej pacjentów leczonych w Wojskowym Instytucie Medycznym przy ul. Szaserów 128, 04-141 Warszawa w roku 2001. Osoby uprawnione i zainteresowane odbiorem oryginału dokumentacji medycznej przeznaczonej do niszczenia mogą ubiegać się o jej odbiór do 31.12.2022 r. po uprzednim złożeniu wniosku w Archiwum Medycznym.
Czytaj więcejLASEROWA I SOCZEWKOWA KOMERCYJNA KOREKCJA WAD WZROKU…
Chirurgia refrakcyjna rogówki i soczewki jest jedną z intensywniej rozwijających się gałęzi okulistyki i umożliwia korekcję wad wzroku dzięki wykorzystaniu najnowszych odkryć medycyny i bioinżynierii, w tym ultranowoczesnych platform laserowych. Liczba wykonywanych laserowych zabiegów refrakcyjnych w Polsce i na świecie systematycznie rośnie; na świecie wykonywanych jest rocznie ok. 5 mln procedur a w Europie ok...
Czytaj więcejDlaczego warto pracować w WIM?
Jesteś pielęgniarką? Chcesz bezpłatnie podnosić kwalifikacje zawodowe? Szybko uzyskać specjalizację? Dokształcać się w miejscu pracy, bez wędrówek po różnych szpitalach? Zapytaj o pracę w Wojskowym Instytucie Medycznym. Szpital przy Szaserów zatrudni absolwentki pielęgniarstwa po studiach magisterskich i licencjackich. Dzięki wypracowanej w naszym szpitalu, innowacyjnej ścieżce rozwoju zawodowego, pielęgniarka może skorzystać z szybkiej drogi awansu zawodowego...
Czytaj więcejNa operację zaćmy czeka się tylko 7 dni
W naszym oddziale na operację zaćmy czeka się 7 dni. Operacje są bezpłatne, z ubezpieczenia, w ramach NFZ. Na pierwszą poradę okulistyczną zapraszamy do naszego szpitala: WIM Legionowo, ul. Zegrzyńska 8. Oddział Chirurgii Okulistycznej, piętro 3. Zapisy do Poradni Okulistycznej: telefoniczne pod nr tel. 261-866-225, pon., śr., czw., pt. w godzinach 7:30 – 14:00...
Czytaj więcejCentralny Szpital Kliniczny MON
KLINIKA KARDIOCHIRURGII
Kierownik Kliniki
cz.p.o. lek. Leszek GRYSZKO
Sekretariat:
tel. 261 816 877 lub 261 817 266
Pomostowanie tętnic wieńcowych
- są to operacje przeprowadzane u osób z chorobą wieńcową. W Klinice Kardiochirurgii WIM standardem jest wykonywanie tego typu operacji techniką bez zastosowania krążenia pozaustrojowego. Dodatkowo u znacznej części pacjentów operacje wykonywane są techniką o zmniejszonej inwazyjności - bez pełnego przecięcia mostka lub z dostępu przez małe nacięcie boczne. U większości pacjentów przeprowadzane są operacje polegające na zastosowaniu jedynie pomostów tętniczych przy rezygnacji z pobierania materiału żylnego z nóg pacjenta.
Operacje wad zastawek serca.
- u pacjentów z wadami zastawek serca (aortalnej, mitralnej, trójdzielnej) przeprowadzane są operacje wymiany lub naprawy zastawek serca. Rodzaj wszczepianej zastawki dobierany jest pod kątem wskazań medycznych oraz preferencji pacjenta.
Operacje tętniaków aorty
- w Klinice prowadzone są operacje tętniaków aorty oraz operacje rozwarstwień aorty.
Chirurgiczne leczenie migotania przedsionków
- u wszystkich pacjentów kierowanych do leczenia operacyjnego, którzy dodatkowo cierpią na migotanie przedsionków przeprowadzana jest jednoczasowa ablacja migotania przedsionków
Operacje tętniaków serca.
Operacje wad wrodzonych serca u osób dorosłych.
PROGRAMY SPECJALNE;
W Klinice Kardiochirurgii Wojskowego Instytutu Medycznego prowadzone są specjalne programy innowacyjnych operacji serca.
Operacje małoinwazyjne
- u rosnącej części pacjentów operacje serca wykonywane są bez konieczności pełnego przecinania mostka lub z wykorzystaniem dostępów chirurgicznych o zmniejszonej inwazyjności. Tego typu operacje dotyczą zarówno pacjentów poddawanych operacjom zastawek serca jak i pomostowania tętnic wieńcowych.
Operacje torakoskopowe
W Klinice Kardiochirurgii prowadzony jest program torakoskopowej ablacji migotania przedsionków dla pacjetnów z migotaniem przedsionków opornym na leczenie farmakologiczne. Dodatkowo prowadzony jest program torakoskopowego zamykania uszka lewego przedsionka dla pacjetnów z migotaniem przedsionków, u których występując przeciwwskazania do stosowania leków przeciwzakrzepowych.
Przezcewnikowe implantacje zastawki aortalnej
Wspólnie z Zespołem Kliniki Kardiologii prowadzony jest program przezcewnikowej implantacji zastawki aortalnej (TAVI).
Operacje z wykorzystaniem macierzy zewnątrzkomórkowej
W Klinice prowadzony jest program operacji rekonstrukcji zastawek serca z wykorzystaniem macierzy zewnątrzkomórkowej.
Wspomaganie krążenia oraz leczenie głębokiej hipotermii ECMO
U chorych najtrudniejszych w Klinice prowadzony jest program wspomagania krążenia z wykorzystaniem oksygenacji zewnątrzustrojowej (ECMO) oraz program leczenia głębokiej hipotermii tą techniką.
ZESPÓŁ KLINIKI KARDIOCHIRURGII:
KARDIOCHIRURDZY:
tel. 261- 816-877
lek. Leszek Gryszko – specjalista kardiochirurg
dr n. med. Grzegorz Suwalski – specjalista kardiochirurg
lek. Andrzej Wojnowski - specjalista kardiochirurg
lek. Michał Kowalczyk - w trakcie specjalizacji z kardiochirurgii
ANESTEZJOLODZY:
tel. 261-816-148
lek. Jarosław Gołowicz - specjalista anestezjologii i intensywnej terapii
lek. Zbigniew Burnos - specjalista anestezjologii i intensywnej terapii
lek. Paweł Filipowski – kardiolog
lek. Szymon Pańkowski - specjalista anestezjologii i intensywnej terapii
lek. Jan Maciejewski - specjalista anestezjologii i intensywnej terapii
lek. Alicja Romaniuk - specjalista anestezjologii i intensywnej terapii
lek. Marta Kornas – Ołowska - specjalista anestezjologii i intensywnej terapii
tel. 261-817-798, 665-707-762
Marta Wojtczak - pielęgniarka koordynująca Oddziału Kliniki Kardiochirurgii
tel. 261-817-021, 665-707-287
PIELĘGNIARKI ANESTEZJOLOGICZNE
PERFUZJONIŚCI: – specjaliści: tel. 261-817-004
tel. 261-816-040, 885-707-494
SALOWE: tel. 261-816-459
Konsultacje i kwalifikacje pacjentów do operacji odbywają się codziennie w Sekretariacie Kliniki Kardiochirurgii w godz. 10.00 – 13.00 po wcześniejszym umówieniu telefonicznym wizyty.
Tel. 261 816 877 lub 261 817 266
Przy Klinice Kardiochirurgii działa Kardiochirurgiczne Studenckie Koło Naukowe z Sekcją Kardioanestezjologii.
Opiekun SKN: dr n. med. Grzegorz Suwalski, https://www.facebook.com/sknkardiochirurgiiwim/