- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
WIM-PIB po kolejnej wizycie akredytacyjnej
Wojskowy Instytut Medyczny – Państwowy Instytut Badawczy po raz kolejny uzyskał Certyfikat Akredytacyjny (nr 2022/68), który jest potwierdzeniem wysokiej jakości udzielanych świadczeń. Uzyskanie certyfikatu poprzedzone było wizytą przedstawicieli Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, podczas której podkreślano zaangażowanie personelu w działania projakościowe oraz komunikację pracowników.
Czytaj więcejWIM zaprasza lekarzy anestezjologów do współpracy
W odpowiedzi na dynamicznie zmieniający się rynek usług medycznych proponujemy Państwu nowatorską formę zatrudnienia w Wojskowym Instytucie Medycznym. Jesteśmy jedną z największych, wieloprofilowych, o najwyższym stopniu referencyjności, akredytowanych placówek ochrony zdrowia w Polsce. Nasze sale operacyjne, gabinety zabiegowe oraz nowoczesny sprzęt spełniają najwyższe światowe standardy, co pozwoli Państwu doskonalić swoją wiedzę i umiejętności pod okiem...
Czytaj więcejUniwersytet Warszawski oraz WIM podjęły współpracę p…
14 października 2022 r. Rektor Uniwersytetu Warszawskiego prof. dr hab. Alojzy Z. Nowak oraz dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego gen. broni prof. dr hab. n. med. Grzegorz Gielerak, podpisali porozumienie w sprawie współpracy organizacyjnej oraz dydaktyczno-badawczej przy tworzeniu i prowadzeniu kształcenia lekarzy na nowo formowanym Wydziale Medycznym Uniwersytetu Warszawskiego.
Czytaj więcejWIM państwowym instytutem badawczym
Szanowni Państwo, Drodzy Pracownicy Wojskowego Instytutu Medycznego, na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 13 września 2022 roku Wojskowy Instytut Medyczny w Warszawie otrzymał status państwowego instytutu badawczego. Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 19 października, co będzie m.in. oznaczać, że z tym dniem oficjalną nazwą używaną przez instytut będzie Wojskowy Instytut Medyczny – Państwowy...
Czytaj więcejOgłoszenie o brakowaniu (zniszczeniu) dokumentacji m…
Informujemy, że planowane jest brakowanie dokumentacji medycznej pacjentów leczonych w Wojskowym Instytucie Medycznym przy ul. Szaserów 128, 04-141 Warszawa w roku 2001. Osoby uprawnione i zainteresowane odbiorem oryginału dokumentacji medycznej przeznaczonej do niszczenia mogą ubiegać się o jej odbiór do 31.12.2022 r. po uprzednim złożeniu wniosku w Archiwum Medycznym.
Czytaj więcejLASEROWA I SOCZEWKOWA KOMERCYJNA KOREKCJA WAD WZROKU…
Chirurgia refrakcyjna rogówki i soczewki jest jedną z intensywniej rozwijających się gałęzi okulistyki i umożliwia korekcję wad wzroku dzięki wykorzystaniu najnowszych odkryć medycyny i bioinżynierii, w tym ultranowoczesnych platform laserowych. Liczba wykonywanych laserowych zabiegów refrakcyjnych w Polsce i na świecie systematycznie rośnie; na świecie wykonywanych jest rocznie ok. 5 mln procedur a w Europie ok...
Czytaj więcejDlaczego warto pracować w WIM?
Jesteś pielęgniarką? Chcesz bezpłatnie podnosić kwalifikacje zawodowe? Szybko uzyskać specjalizację? Dokształcać się w miejscu pracy, bez wędrówek po różnych szpitalach? Zapytaj o pracę w Wojskowym Instytucie Medycznym. Szpital przy Szaserów zatrudni absolwentki pielęgniarstwa po studiach magisterskich i licencjackich. Dzięki wypracowanej w naszym szpitalu, innowacyjnej ścieżce rozwoju zawodowego, pielęgniarka może skorzystać z szybkiej drogi awansu zawodowego...
Czytaj więcejNa operację zaćmy czeka się tylko 7 dni
W naszym oddziale na operację zaćmy czeka się 7 dni. Operacje są bezpłatne, z ubezpieczenia, w ramach NFZ. Na pierwszą poradę okulistyczną zapraszamy do naszego szpitala: WIM Legionowo, ul. Zegrzyńska 8. Oddział Chirurgii Okulistycznej, piętro 3. Zapisy do Poradni Okulistycznej: telefoniczne pod nr tel. 261-866-225, pon., śr., czw., pt. w godzinach 7:30 – 14:00...
Czytaj więcejProfesor z WIM spotkał się z maturzystami z Wejherowa
Wybitny absolwent, matura 1959 r. profesor Stanisław Ilnicki w ramach obchodów jubileuszu 160-lecia utworzenia zasłużonego dla Pomorza Gdańskiego Gimnazjum i Liceum im. Króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie 16 marca br. spotkał się z uczniami klas maturalnych szkół ogólnokształcących. Celem spotkania, zatytułowanego "Jak zostać lekarzem i oficerem Wojska Polskiego - jednocześnie", było przedstawienie maturzystom wielostronnych zalet wojskowych studiów medycznych oraz perspektyw rozwoju zawodowego i osobistego po ich ukończeniu.
Prof. Ilnicki przedstawił prezentację ilustrującą swoją drogę życiową - od ucznia liceum do zawodu wojskowego psychiatry.
Zaproszeni lekarze wojskowi - kmdr prof. Romuald Olszański szef Zakładu Medycyny Morskiej i Hiperbarycznej WIM, kmdr ppor. lek. wet. Jacek Kasprzyk i kpt lek. Adam Włodarczyk ze Służby Zdrowia Marynarki Wojennej - na swoim przykładzie wykazali, że służba wojskowa nie zamyka drogi do specjalizacji klinicznych i pracy naukowej.
Studenci Wydziału Wojskowo-Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi - sierż pchor. Maciej Pożeg, sierż. pchor. Aleksandra Cisowska, st. kpr. pchor. Marta Wysocka, kpr. pchor. Magdalena Kapczuk i kpr. pchor. Agnieszka Kolasińska z Wojskowego Centrum Kształcenia Medycznego im. gen. dr. med. Stefana Hubickiego w Łodzi, opisali interesująco egzaminy wstępne i przebieg studiów.
Przedstawiciel Wojskowej Komendy Uzupełnień w Gdyni mjr Grzegorz Nowak udzielił informacji, jak starać się o przyjęcie na studia wojskowe.
Uczestnicy spotkania gromkimi oklaskami nagrodzili prelegentów za ciekawe wystąpienia.
Na zakończenie spotkania, Paulina Czerwionke - tegoroczna maturzystka, skierowała do prof. Stanisława Ilnickiego następujące słowa: "W imieniu wszystkich zebranych tutaj uczniów, chciałybyśmy serdecznie Panu podziękować za wzbudzenie w nas potrzeby kształtowania swojej ścieżki życiowej, rozwijania pasji i zainteresowań. Najbardziej jednak wdzięczni jesteśmy za podzielenie się z nami Pana historią, niezwykle wzruszającą i przede wszystkim pouczającą. Pokazał nam Pan, że musimy nieustannie walczyć na wielu frontach, abyśmy stali się wartościowymi i spełnionymi ludźmi".