- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
WIM-PIB po kolejnej wizycie akredytacyjnej
Wojskowy Instytut Medyczny – Państwowy Instytut Badawczy po raz kolejny uzyskał Certyfikat Akredytacyjny (nr 2022/68), który jest potwierdzeniem wysokiej jakości udzielanych świadczeń. Uzyskanie certyfikatu poprzedzone było wizytą przedstawicieli Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, podczas której podkreślano zaangażowanie personelu w działania projakościowe oraz komunikację pracowników.
Czytaj więcejWIM zaprasza lekarzy anestezjologów do współpracy
W odpowiedzi na dynamicznie zmieniający się rynek usług medycznych proponujemy Państwu nowatorską formę zatrudnienia w Wojskowym Instytucie Medycznym. Jesteśmy jedną z największych, wieloprofilowych, o najwyższym stopniu referencyjności, akredytowanych placówek ochrony zdrowia w Polsce. Nasze sale operacyjne, gabinety zabiegowe oraz nowoczesny sprzęt spełniają najwyższe światowe standardy, co pozwoli Państwu doskonalić swoją wiedzę i umiejętności pod okiem...
Czytaj więcejUniwersytet Warszawski oraz WIM podjęły współpracę p…
14 października 2022 r. Rektor Uniwersytetu Warszawskiego prof. dr hab. Alojzy Z. Nowak oraz dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego gen. broni prof. dr hab. n. med. Grzegorz Gielerak, podpisali porozumienie w sprawie współpracy organizacyjnej oraz dydaktyczno-badawczej przy tworzeniu i prowadzeniu kształcenia lekarzy na nowo formowanym Wydziale Medycznym Uniwersytetu Warszawskiego.
Czytaj więcejWIM państwowym instytutem badawczym
Szanowni Państwo, Drodzy Pracownicy Wojskowego Instytutu Medycznego, na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 13 września 2022 roku Wojskowy Instytut Medyczny w Warszawie otrzymał status państwowego instytutu badawczego. Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 19 października, co będzie m.in. oznaczać, że z tym dniem oficjalną nazwą używaną przez instytut będzie Wojskowy Instytut Medyczny – Państwowy...
Czytaj więcejOgłoszenie o brakowaniu (zniszczeniu) dokumentacji m…
Informujemy, że planowane jest brakowanie dokumentacji medycznej pacjentów leczonych w Wojskowym Instytucie Medycznym przy ul. Szaserów 128, 04-141 Warszawa w roku 2001. Osoby uprawnione i zainteresowane odbiorem oryginału dokumentacji medycznej przeznaczonej do niszczenia mogą ubiegać się o jej odbiór do 31.12.2022 r. po uprzednim złożeniu wniosku w Archiwum Medycznym.
Czytaj więcejLASEROWA I SOCZEWKOWA KOMERCYJNA KOREKCJA WAD WZROKU…
Chirurgia refrakcyjna rogówki i soczewki jest jedną z intensywniej rozwijających się gałęzi okulistyki i umożliwia korekcję wad wzroku dzięki wykorzystaniu najnowszych odkryć medycyny i bioinżynierii, w tym ultranowoczesnych platform laserowych. Liczba wykonywanych laserowych zabiegów refrakcyjnych w Polsce i na świecie systematycznie rośnie; na świecie wykonywanych jest rocznie ok. 5 mln procedur a w Europie ok...
Czytaj więcejDlaczego warto pracować w WIM?
Jesteś pielęgniarką? Chcesz bezpłatnie podnosić kwalifikacje zawodowe? Szybko uzyskać specjalizację? Dokształcać się w miejscu pracy, bez wędrówek po różnych szpitalach? Zapytaj o pracę w Wojskowym Instytucie Medycznym. Szpital przy Szaserów zatrudni absolwentki pielęgniarstwa po studiach magisterskich i licencjackich. Dzięki wypracowanej w naszym szpitalu, innowacyjnej ścieżce rozwoju zawodowego, pielęgniarka może skorzystać z szybkiej drogi awansu zawodowego...
Czytaj więcejNa operację zaćmy czeka się tylko 7 dni
W naszym oddziale na operację zaćmy czeka się 7 dni. Operacje są bezpłatne, z ubezpieczenia, w ramach NFZ. Na pierwszą poradę okulistyczną zapraszamy do naszego szpitala: WIM Legionowo, ul. Zegrzyńska 8. Oddział Chirurgii Okulistycznej, piętro 3. Zapisy do Poradni Okulistycznej: telefoniczne pod nr tel. 261-866-225, pon., śr., czw., pt. w godzinach 7:30 – 14:00...
Czytaj więcejLaureaci Nagrody Dyrektora Wojskowego Instytutu Medycznego 2019
Kategoria: wyróżnione rozprawy doktorskie
Nagroda Indywidualna III stopnia dr n. med. Agnieszka Lipińska-Opałka z Kliniki Pediatrii, Nefrologii i Alergologii Dziecięcej - za pracę naukową stanowiącą podstawę uzyskania stopnia doktora, pt.: „Wpływ niedoboru witaminy D i ekspozycji na dym tytoniowy na przebieg atopowego zapalenia skóry u dzieci”, która uzyskała wyróżniające recenzje w przewodzie doktorskim i stanowiła podstawę publikacji w wysoko punktowanych czasopismach naukowych.
Kategoria: osiągnięcia dydaktyczne
Nagroda Indywidualna III stopnia prof. dr hab. n. med. Jerzy Kruszewski z Kliniki Chorób Infekcyjnych i Alergologii Wewnętrznych za redakcję naukową monografii „Analiza przypadków klinicznych w alergologii: leczenie farmakologiczne w praktyce polskich lekarzy”, która stanowi drugą częścią wydanego rok wcześniej opracowania poświęconego kazuistyce alergologicznej, wydanego przez PZWL. Wychodzi ono naprzeciw oczekiwaniom lekarzy alergologów oraz lekarzy innych specjalności, zwłaszcza medycyny rodzinnej.
Nagroda Indywidualna II stopnia dr n. med. Joanna Socha z Zakładu Radioterapii – za opracowanie i kierowanie innowacyjną formą kształcenia, nazwaną „Akademią Radioterapii TARGET”, z naciskiem na praktyczny element kształcenia przy zastosowaniu zaawansowanych technologii informacyjnych. TARGET jest rozpoznawalnym wydarzeniem dydaktycznym, które pozwoliło WIM zaistnieć w świadomości radioterapeutów jako jeden z wiodących ośrodków dydaktycznych w Polsce.
Nagroda Indywidualna III stopnia dr n. med. Agata Wawrzyniak z Kliniki Pediatrii, Nefrologii i Alergologii Dziecięcej – za twórczy udział w rozwoju Studenckiego Koła Naukowego w Klinice Pediatrii, Nefrologii i Alergologii Dziecięcej, którego członkowie wyróżnili się współautorstwem w 5 publikacjach ujętych w ministerialnym wykazie czasopism naukowych oraz prezentacjami na zjazdach naukowych. Kolejne 3 prace ze współudziałem członków koła naukowego pozostających pod opieką laureatki zostały przyjęte do druku.
Nagroda Zespołowa II stopnia - zespół z Kliniki Neurologicznej w składzie: prof. dr hab. n. med. Adam Stępień, dr n. med. Jacek Staszewski za twórczy udział w rozwoju studenckiego koła naukowego przy Klinice Neurologicznej, którego członkowie wyróżnili się współudziałem w pracy nad oryginalnymi publikacjami ze wskaźnikiem IF: 5.874 i łączną punktacją 210 pkt. MNiSW, nt. dotychczas nie w pełni poznanych aspektów chorób naczyniowych mózgu, w tym ocenę czynników ryzyka oraz czynników warunkujących przebieg udaru kardiogennego oraz udaru niedokrwiennego u chorych leczonych trombolitycznie.
Kategoria: osiągnięcia naukowo-techniczne i wdrożeniowe:
Nagroda Zespołowa I stopnia - Zespół z Kliniki Okulistyki w składzie: płk prof. dr hab. n. med. Marek Rękas, dr n. med. Izabela Nowak-Gospodarowicz, mgr Elżbieta Ponikowska, lek. Wojciech Dyda – za przeprowadzenie operacji, wykazanie skuteczności i bezpieczeństwa metody chirurgicznej oraz wykonanie analizy kosztów a w efekcie wdrożenie do lecznictwa szpitalnego grupy B31: duże rekonstrukcje na aparacie ochronnym oka w postaci procedury Narodowego Funduszu Zdrowia oraz opracowanie programu i kursu specjalistycznego dla pielęgniarek Kompleksowa opieka pielęgniarska w schorzeniach narządu wzroku, popartego przez Ministerstwo Zdrowia.