- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
WIM-PIB po kolejnej wizycie akredytacyjnej
Wojskowy Instytut Medyczny – Państwowy Instytut Badawczy po raz kolejny uzyskał Certyfikat Akredytacyjny (nr 2022/68), który jest potwierdzeniem wysokiej jakości udzielanych świadczeń. Uzyskanie certyfikatu poprzedzone było wizytą przedstawicieli Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, podczas której podkreślano zaangażowanie personelu w działania projakościowe oraz komunikację pracowników.
Czytaj więcejWIM zaprasza lekarzy anestezjologów do współpracy
W odpowiedzi na dynamicznie zmieniający się rynek usług medycznych proponujemy Państwu nowatorską formę zatrudnienia w Wojskowym Instytucie Medycznym. Jesteśmy jedną z największych, wieloprofilowych, o najwyższym stopniu referencyjności, akredytowanych placówek ochrony zdrowia w Polsce. Nasze sale operacyjne, gabinety zabiegowe oraz nowoczesny sprzęt spełniają najwyższe światowe standardy, co pozwoli Państwu doskonalić swoją wiedzę i umiejętności pod okiem...
Czytaj więcejUniwersytet Warszawski oraz WIM podjęły współpracę p…
14 października 2022 r. Rektor Uniwersytetu Warszawskiego prof. dr hab. Alojzy Z. Nowak oraz dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego gen. broni prof. dr hab. n. med. Grzegorz Gielerak, podpisali porozumienie w sprawie współpracy organizacyjnej oraz dydaktyczno-badawczej przy tworzeniu i prowadzeniu kształcenia lekarzy na nowo formowanym Wydziale Medycznym Uniwersytetu Warszawskiego.
Czytaj więcejWIM państwowym instytutem badawczym
Szanowni Państwo, Drodzy Pracownicy Wojskowego Instytutu Medycznego, na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 13 września 2022 roku Wojskowy Instytut Medyczny w Warszawie otrzymał status państwowego instytutu badawczego. Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 19 października, co będzie m.in. oznaczać, że z tym dniem oficjalną nazwą używaną przez instytut będzie Wojskowy Instytut Medyczny – Państwowy...
Czytaj więcejOgłoszenie o brakowaniu (zniszczeniu) dokumentacji m…
Informujemy, że planowane jest brakowanie dokumentacji medycznej pacjentów leczonych w Wojskowym Instytucie Medycznym przy ul. Szaserów 128, 04-141 Warszawa w roku 2001. Osoby uprawnione i zainteresowane odbiorem oryginału dokumentacji medycznej przeznaczonej do niszczenia mogą ubiegać się o jej odbiór do 31.12.2022 r. po uprzednim złożeniu wniosku w Archiwum Medycznym.
Czytaj więcejLASEROWA I SOCZEWKOWA KOMERCYJNA KOREKCJA WAD WZROKU…
Chirurgia refrakcyjna rogówki i soczewki jest jedną z intensywniej rozwijających się gałęzi okulistyki i umożliwia korekcję wad wzroku dzięki wykorzystaniu najnowszych odkryć medycyny i bioinżynierii, w tym ultranowoczesnych platform laserowych. Liczba wykonywanych laserowych zabiegów refrakcyjnych w Polsce i na świecie systematycznie rośnie; na świecie wykonywanych jest rocznie ok. 5 mln procedur a w Europie ok...
Czytaj więcejDlaczego warto pracować w WIM?
Jesteś pielęgniarką? Chcesz bezpłatnie podnosić kwalifikacje zawodowe? Szybko uzyskać specjalizację? Dokształcać się w miejscu pracy, bez wędrówek po różnych szpitalach? Zapytaj o pracę w Wojskowym Instytucie Medycznym. Szpital przy Szaserów zatrudni absolwentki pielęgniarstwa po studiach magisterskich i licencjackich. Dzięki wypracowanej w naszym szpitalu, innowacyjnej ścieżce rozwoju zawodowego, pielęgniarka może skorzystać z szybkiej drogi awansu zawodowego...
Czytaj więcejNa operację zaćmy czeka się tylko 7 dni
W naszym oddziale na operację zaćmy czeka się 7 dni. Operacje są bezpłatne, z ubezpieczenia, w ramach NFZ. Na pierwszą poradę okulistyczną zapraszamy do naszego szpitala: WIM Legionowo, ul. Zegrzyńska 8. Oddział Chirurgii Okulistycznej, piętro 3. Zapisy do Poradni Okulistycznej: telefoniczne pod nr tel. 261-866-225, pon., śr., czw., pt. w godzinach 7:30 – 14:00...
Czytaj więcej„Patient-oriented medical care”. Pierwsza Interdyscyplinarna Konferencja Środowisk Medycznych
Tworzenie dobrze przygotowanych, znających swoje zadania, mówiących tym samym językiem zespołów specjalistów z różnych dziedzin, oznacza pomoc medyczną niesioną szybciej, sprawniej i skuteczniej. - Temu poświęcona będzie konferencja przygotowywana w WIM. Jej tematem przewodnim jest działanie i współdziałanie zespołów interdyscyplinarnych w najbardziej wymagających dziedzinach medycyny. Celem konferencji jest nie tylko edukacja, ale również budowanie relacji pomiędzy grupami zawodowymi pracowników medycznych, których wspólnym celem jest poprawa jakości życia i rokowania chorych - mówi gen. bryg. prof. dr hab. n. med. Grzegorz Gielerak, dyrektor WIM.
Doświadczenia z wojny
Ze względu na swoją specyfikę, szpital przy Szaserów czerpie z doświadczeń pracowników wyniesionych ze służby na misjach w Iraku i Afganistanie. Tam, w warunkach wojny, najlepiej widać jak wiele zależy od sprawnego działania grup medyków często reprezentujących odległe specjalności. W szpitalu polowym kompetencje członków trauma teamu wzajemnie się zazębiają, a koordynację członków zapewnia team leader. W skład zespołu wchodzą nie tylko lekarze, pielęgniarki i ratownicy, ale także technicy medyczni, diagności laboratoryjni, psycholog, koordynatorzy i wielu innych. Zaczynają pracę, gdy pacjent jest jeszcze daleko od szpitala.
Część wojennych doświadczeń wdrożyliśmy w WIM. Po wprowadzeniu zespołowego modelu działania i przypisaniu każdemu członkowi zespołu urazowego ściśle określonych zadań, w SOR WIM średni czas zabiegu prowadzonego w obszarze resuscytacyjno-zabiegowym skróciliśmy o ok. 10 proc.
Szybciej nieść pomoc
W Klinice Kardiologii WIM, dzięki doposażeniu w sprzęt telemedyczny oraz nawiązaniu współpracy ze stacjami ratownictwa medycznego, udało się skrócić czas pomiędzy momentem zawału a chwilą podjęcia leczenia chorego. Wymagało to skoordynowania pracy ratowników w karetkach pogotowia, personelu SOR-ów oraz Pracowni Hemodynamicznej w WIM. Teraz lekarz-hemodynamik, na podstawie danych dostarczonych z karetki pogotowia, decyduje o transporcie chorego bezpośrednio na stół operacyjny, pomijając wszystkie potencjalnie możliwe etapy pośrednie, m.in. SOR.
Postawienie na zespoły interdyscyplinarne i budowanie relacji, skutkuje zmniejszającą się - wczesną i odległą - śmiertelnością pourazową.
Rozmawiać o barierach
- W czasie konferencji chcemy otwarcie i śmiało rozmawiać o dzielących nas barierach, przeszkodach i zagrożeniach we wspólnym działaniu. Postaramy się przekonać, że dobra organizacja pracy zespołów, oparta na wzajemnym zaufaniu i poszanowaniu różnych ról w procesie leczenia, jest najlepszą drogą do poprawy stanu zdrowia naszych podopiecznych. Pokażemy również jak nowoczesne narzędzia teleinformatyczne wspomagają sprawne działanie systemu opieki zdrowotnej od stanów nagłych do opieki poszpitalnej. Zapraszamy lekarzy, pielęgniarki, ratowników medycznych oraz przedstawicieli innych zawodów medycznych. To właśnie w tak szerokim gronie chcemy budować nową jakość dyskusji o opiece zdrowotnej zorientowanej na pacjenta! - zaprasza gen. Grzegorz Gielerak.
Konferencja odbędzie się między 19-21 listopada 2015 r. w Zegrzu k. Warszawy.
Szczegóły dostępne będą na stronie: https://wimcon.wim.mil.pl/konferencja-interdyscyplinarna/#about