- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
WIM-PIB po kolejnej wizycie akredytacyjnej
Wojskowy Instytut Medyczny – Państwowy Instytut Badawczy po raz kolejny uzyskał Certyfikat Akredytacyjny (nr 2022/68), który jest potwierdzeniem wysokiej jakości udzielanych świadczeń. Uzyskanie certyfikatu poprzedzone było wizytą przedstawicieli Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, podczas której podkreślano zaangażowanie personelu w działania projakościowe oraz komunikację pracowników.
Czytaj więcejWIM zaprasza lekarzy anestezjologów do współpracy
W odpowiedzi na dynamicznie zmieniający się rynek usług medycznych proponujemy Państwu nowatorską formę zatrudnienia w Wojskowym Instytucie Medycznym. Jesteśmy jedną z największych, wieloprofilowych, o najwyższym stopniu referencyjności, akredytowanych placówek ochrony zdrowia w Polsce. Nasze sale operacyjne, gabinety zabiegowe oraz nowoczesny sprzęt spełniają najwyższe światowe standardy, co pozwoli Państwu doskonalić swoją wiedzę i umiejętności pod okiem...
Czytaj więcejUniwersytet Warszawski oraz WIM podjęły współpracę p…
14 października 2022 r. Rektor Uniwersytetu Warszawskiego prof. dr hab. Alojzy Z. Nowak oraz dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego gen. broni prof. dr hab. n. med. Grzegorz Gielerak, podpisali porozumienie w sprawie współpracy organizacyjnej oraz dydaktyczno-badawczej przy tworzeniu i prowadzeniu kształcenia lekarzy na nowo formowanym Wydziale Medycznym Uniwersytetu Warszawskiego.
Czytaj więcejWIM państwowym instytutem badawczym
Szanowni Państwo, Drodzy Pracownicy Wojskowego Instytutu Medycznego, na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 13 września 2022 roku Wojskowy Instytut Medyczny w Warszawie otrzymał status państwowego instytutu badawczego. Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 19 października, co będzie m.in. oznaczać, że z tym dniem oficjalną nazwą używaną przez instytut będzie Wojskowy Instytut Medyczny – Państwowy...
Czytaj więcejOgłoszenie o brakowaniu (zniszczeniu) dokumentacji m…
Informujemy, że planowane jest brakowanie dokumentacji medycznej pacjentów leczonych w Wojskowym Instytucie Medycznym przy ul. Szaserów 128, 04-141 Warszawa w roku 2001. Osoby uprawnione i zainteresowane odbiorem oryginału dokumentacji medycznej przeznaczonej do niszczenia mogą ubiegać się o jej odbiór do 31.12.2022 r. po uprzednim złożeniu wniosku w Archiwum Medycznym.
Czytaj więcejLASEROWA I SOCZEWKOWA KOMERCYJNA KOREKCJA WAD WZROKU…
Chirurgia refrakcyjna rogówki i soczewki jest jedną z intensywniej rozwijających się gałęzi okulistyki i umożliwia korekcję wad wzroku dzięki wykorzystaniu najnowszych odkryć medycyny i bioinżynierii, w tym ultranowoczesnych platform laserowych. Liczba wykonywanych laserowych zabiegów refrakcyjnych w Polsce i na świecie systematycznie rośnie; na świecie wykonywanych jest rocznie ok. 5 mln procedur a w Europie ok...
Czytaj więcejDlaczego warto pracować w WIM?
Jesteś pielęgniarką? Chcesz bezpłatnie podnosić kwalifikacje zawodowe? Szybko uzyskać specjalizację? Dokształcać się w miejscu pracy, bez wędrówek po różnych szpitalach? Zapytaj o pracę w Wojskowym Instytucie Medycznym. Szpital przy Szaserów zatrudni absolwentki pielęgniarstwa po studiach magisterskich i licencjackich. Dzięki wypracowanej w naszym szpitalu, innowacyjnej ścieżce rozwoju zawodowego, pielęgniarka może skorzystać z szybkiej drogi awansu zawodowego...
Czytaj więcejNa operację zaćmy czeka się tylko 7 dni
W naszym oddziale na operację zaćmy czeka się 7 dni. Operacje są bezpłatne, z ubezpieczenia, w ramach NFZ. Na pierwszą poradę okulistyczną zapraszamy do naszego szpitala: WIM Legionowo, ul. Zegrzyńska 8. Oddział Chirurgii Okulistycznej, piętro 3. Zapisy do Poradni Okulistycznej: telefoniczne pod nr tel. 261-866-225, pon., śr., czw., pt. w godzinach 7:30 – 14:00...
Czytaj więcejBożonarodzeniowa terapia weteranów
Około 60 świątecznych drzewek i bombek choinkowych wykonali ostatnio weterani przebywający w Klinice Psychiatrii i Stresu Bojowego WIM. – Żołnierze, podobnie jak inni pacjenci przechodzą pełny cykl leczenia. Jego maleńkim fragmentem jest terapia zajęciowa. To właśnie wtedy wykonujemy ozdoby bożonarodzeniowe – tłumaczy terapeutka Beata Januszewska.
Wykonawcy dekorują nimi korytarze i sale chorych, dają w prezencie bliskim, przekazują odwiedzającym klinikę oraz przyjaciołom Wojskowego Instytutu Medycznego. Bombki i drzewka będą także licytowane w czasie kilku wojskowych imprez karnawałowych.
Dziś publikujemy fotoreportaż z zajęć, w czasie których powstało kilka świątecznych drzewek. Jedno z nich weterani przekazali do Belwederu - dla prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.
Szyszki i gałązki zbierają terapeutka oraz pacjenci. Koraliki, wstążeczki, lakiery, kleje, styropianowe kule - będące bazą wyrobów - Beata Januszewska kupuje na giełdach kwiatowych. Z takich półproduktów pacjenci robią ozdoby od podstaw: malują szyszki, naklejają je na styropianowe kule, owijają włosiem, lakierują, posypują brokatem.
Wykonanie jednego drzewka zajmuje kilka godzin.
- Szczegółów procesu technologicznego nie chcę zdradzać, bo to efekt długich eksperymentów. Od kilku lat robimy bowiem ozdoby bożonarodzeniowe, wielkanocne, a w ciągu całego roku – m. in. drobne przedmioty korzystając z techniki decoupage – kontynuuje Beata Januszewska.
Dlaczego terapeuci prowadzą takie zajęcia? Mają one oderwać pacjentów od myślenia o codzienności: chorobie i pobycie w szpitalu, uczą zagospodarowania wolnego czasu, rozwijają wyobraźnię i poczucie estetyki, pozwalają szybko zobaczyć efekty własnej pracy.
Rękodzieło jako forma zajęć dla pacjentów ośrodków podobnych do kliniki, w której leczą się weterani, jest doskonale znana terapeutom. Jednak wyroby żołnierzy wyróżniają się wysokim poziomem estetyki i sporym stopniem trudności wykonania.
- Jeśli ozdoby podobają się oglądającym, gdy ktoś chce je kupić, to pacjenci mają olbrzymią satysfakcję z wykonanej pracy. Dlatego bardzo cieszy nas fakt, że bombki i drzewka będą licytowane w czasie wojskowych uroczystości czy imprez karnawałowych – mówi ppłk dr n. med. Radosław Tworus – kierownik KPiSB WIM.
Do WIM zgłosili się działacze Wojskowego Klubu Biegacza „Meta” z Lublińca oraz Fundacji Byłych Żołnierzy i Funkcjonariuszy Sił Specjalnych „Szturman”, a nawet oficerowie z krakowskiego Centrum Operacji Specjalnych. Chcą oni prowadzić aukcje prac weteranów. Wylicytowane pieniądze zostaną przeznaczone na organizację kolejnych zajęć dla pacjentów Kliniki Psychiatrii i Stresu Bojowego WIM.
Fot. Jarosław Rybak