- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
WIM-PIB po kolejnej wizycie akredytacyjnej
Wojskowy Instytut Medyczny – Państwowy Instytut Badawczy po raz kolejny uzyskał Certyfikat Akredytacyjny (nr 2022/68), który jest potwierdzeniem wysokiej jakości udzielanych świadczeń. Uzyskanie certyfikatu poprzedzone było wizytą przedstawicieli Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, podczas której podkreślano zaangażowanie personelu w działania projakościowe oraz komunikację pracowników.
Czytaj więcejWIM zaprasza lekarzy anestezjologów do współpracy
W odpowiedzi na dynamicznie zmieniający się rynek usług medycznych proponujemy Państwu nowatorską formę zatrudnienia w Wojskowym Instytucie Medycznym. Jesteśmy jedną z największych, wieloprofilowych, o najwyższym stopniu referencyjności, akredytowanych placówek ochrony zdrowia w Polsce. Nasze sale operacyjne, gabinety zabiegowe oraz nowoczesny sprzęt spełniają najwyższe światowe standardy, co pozwoli Państwu doskonalić swoją wiedzę i umiejętności pod okiem...
Czytaj więcejUniwersytet Warszawski oraz WIM podjęły współpracę p…
14 października 2022 r. Rektor Uniwersytetu Warszawskiego prof. dr hab. Alojzy Z. Nowak oraz dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego gen. broni prof. dr hab. n. med. Grzegorz Gielerak, podpisali porozumienie w sprawie współpracy organizacyjnej oraz dydaktyczno-badawczej przy tworzeniu i prowadzeniu kształcenia lekarzy na nowo formowanym Wydziale Medycznym Uniwersytetu Warszawskiego.
Czytaj więcejWIM państwowym instytutem badawczym
Szanowni Państwo, Drodzy Pracownicy Wojskowego Instytutu Medycznego, na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 13 września 2022 roku Wojskowy Instytut Medyczny w Warszawie otrzymał status państwowego instytutu badawczego. Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 19 października, co będzie m.in. oznaczać, że z tym dniem oficjalną nazwą używaną przez instytut będzie Wojskowy Instytut Medyczny – Państwowy...
Czytaj więcejOgłoszenie o brakowaniu (zniszczeniu) dokumentacji m…
Informujemy, że planowane jest brakowanie dokumentacji medycznej pacjentów leczonych w Wojskowym Instytucie Medycznym przy ul. Szaserów 128, 04-141 Warszawa w roku 2001. Osoby uprawnione i zainteresowane odbiorem oryginału dokumentacji medycznej przeznaczonej do niszczenia mogą ubiegać się o jej odbiór do 31.12.2022 r. po uprzednim złożeniu wniosku w Archiwum Medycznym.
Czytaj więcejLASEROWA I SOCZEWKOWA KOMERCYJNA KOREKCJA WAD WZROKU…
Chirurgia refrakcyjna rogówki i soczewki jest jedną z intensywniej rozwijających się gałęzi okulistyki i umożliwia korekcję wad wzroku dzięki wykorzystaniu najnowszych odkryć medycyny i bioinżynierii, w tym ultranowoczesnych platform laserowych. Liczba wykonywanych laserowych zabiegów refrakcyjnych w Polsce i na świecie systematycznie rośnie; na świecie wykonywanych jest rocznie ok. 5 mln procedur a w Europie ok...
Czytaj więcejDlaczego warto pracować w WIM?
Jesteś pielęgniarką? Chcesz bezpłatnie podnosić kwalifikacje zawodowe? Szybko uzyskać specjalizację? Dokształcać się w miejscu pracy, bez wędrówek po różnych szpitalach? Zapytaj o pracę w Wojskowym Instytucie Medycznym. Szpital przy Szaserów zatrudni absolwentki pielęgniarstwa po studiach magisterskich i licencjackich. Dzięki wypracowanej w naszym szpitalu, innowacyjnej ścieżce rozwoju zawodowego, pielęgniarka może skorzystać z szybkiej drogi awansu zawodowego...
Czytaj więcejNa operację zaćmy czeka się tylko 7 dni
W naszym oddziale na operację zaćmy czeka się 7 dni. Operacje są bezpłatne, z ubezpieczenia, w ramach NFZ. Na pierwszą poradę okulistyczną zapraszamy do naszego szpitala: WIM Legionowo, ul. Zegrzyńska 8. Oddział Chirurgii Okulistycznej, piętro 3. Zapisy do Poradni Okulistycznej: telefoniczne pod nr tel. 261-866-225, pon., śr., czw., pt. w godzinach 7:30 – 14:00...
Czytaj więcejŚwiatowa jakość w chirurgii onkologicznej dzięki robotyce
Najnowszej generacji robot DaVinci jest używany w Klinice Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej, Metabolicznej i Torakochirurgii WIM. Robot umożliwia przeprowadzanie wyjątkowo precyzyjnych zabiegów nawet w bardzo wąskich przestrzeniach, takich jak miednica mniejsza.
Chirurgia robotowa jest odmianą chirurgii małoinwazyjnej, ale jest bardziej precyzyjna co pozwala na poprawę wyników leczenia onkologicznego i często na uniknięcie trwałego okaleczania. Daje to pacjentom możliwość wcześniejszego powrotu do aktywności tak osobistej jak i zawodowej – podkreśla kierownik Kliniki Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej, Metabolicznej i Torakochirurgii WIM dr n. med. Andrzej Kwiatkowski.
Wykorzystanie systemu DaVinci zmniejsza uraz operacyjny, redukuje utratę krwi i liczbę przetoczeń preparatów krwiopochodnych.
Trójwymiarowy system wizyjny, narzędzia robotyczne o większej ruchomości niż ludzka ręka, oraz śródoperacyjna ocena ukrwienia łączonych jelit, pozwala na zmniejszenie odsetka nieszczelności zespoleń. Redukuje to liczbę ciężkich powikłań, w tym związanych z zapaleniem otrzewnej. Wykonywane operacje, poprzez bardzo wysoką precyzję wycięcia chirurgicznego, pozwalają ograniczyć nie tylko ryzyko wznowy choroby nowotworowej, ale oszczędzają także struktury nerwowe odpowiedzialne za oddawanie moczu i funkcje seksualne. Zastosowanie robota umożliwia również wykonywanie bardzo niskich zespoleń tuż nad zwieraczem odbytu, co wielu chorym daje nadzieje, na uniknięcie trwałego okaleczenia jakim jest sztuczny odbyt.
Grupy chorych, u których obserwujemy największe zalety z przeprowadzenia operacji tą metodą to: pacjenci z guzami odbytnicy, kobiety z zaawansowaną endometriozą obejmującą esicę i odbytnice, kobiety planujące ciążę, aktywni zawodowo chorzy, w tym żołnierze zawodowi chcący jak najszybciej wrócić do wykonywania obowiązków służbowych.
Serdecznie zapraszamy pacjentów do kwalifikacji.
Więcej informacji: Centrum Chirurgii Robotycznej WIM
tel. 261-816-300 / 261-817-270
email: cchr@wim.mil.pl