- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
WIM-PIB po kolejnej wizycie akredytacyjnej
Wojskowy Instytut Medyczny – Państwowy Instytut Badawczy po raz kolejny uzyskał Certyfikat Akredytacyjny (nr 2022/68), który jest potwierdzeniem wysokiej jakości udzielanych świadczeń. Uzyskanie certyfikatu poprzedzone było wizytą przedstawicieli Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, podczas której podkreślano zaangażowanie personelu w działania projakościowe oraz komunikację pracowników.
Czytaj więcejWIM zaprasza lekarzy anestezjologów do współpracy
W odpowiedzi na dynamicznie zmieniający się rynek usług medycznych proponujemy Państwu nowatorską formę zatrudnienia w Wojskowym Instytucie Medycznym. Jesteśmy jedną z największych, wieloprofilowych, o najwyższym stopniu referencyjności, akredytowanych placówek ochrony zdrowia w Polsce. Nasze sale operacyjne, gabinety zabiegowe oraz nowoczesny sprzęt spełniają najwyższe światowe standardy, co pozwoli Państwu doskonalić swoją wiedzę i umiejętności pod okiem...
Czytaj więcejUniwersytet Warszawski oraz WIM podjęły współpracę p…
14 października 2022 r. Rektor Uniwersytetu Warszawskiego prof. dr hab. Alojzy Z. Nowak oraz dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego gen. broni prof. dr hab. n. med. Grzegorz Gielerak, podpisali porozumienie w sprawie współpracy organizacyjnej oraz dydaktyczno-badawczej przy tworzeniu i prowadzeniu kształcenia lekarzy na nowo formowanym Wydziale Medycznym Uniwersytetu Warszawskiego.
Czytaj więcejWIM państwowym instytutem badawczym
Szanowni Państwo, Drodzy Pracownicy Wojskowego Instytutu Medycznego, na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 13 września 2022 roku Wojskowy Instytut Medyczny w Warszawie otrzymał status państwowego instytutu badawczego. Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 19 października, co będzie m.in. oznaczać, że z tym dniem oficjalną nazwą używaną przez instytut będzie Wojskowy Instytut Medyczny – Państwowy...
Czytaj więcejOgłoszenie o brakowaniu (zniszczeniu) dokumentacji m…
Informujemy, że planowane jest brakowanie dokumentacji medycznej pacjentów leczonych w Wojskowym Instytucie Medycznym przy ul. Szaserów 128, 04-141 Warszawa w roku 2001. Osoby uprawnione i zainteresowane odbiorem oryginału dokumentacji medycznej przeznaczonej do niszczenia mogą ubiegać się o jej odbiór do 31.12.2022 r. po uprzednim złożeniu wniosku w Archiwum Medycznym.
Czytaj więcejLASEROWA I SOCZEWKOWA KOMERCYJNA KOREKCJA WAD WZROKU…
Chirurgia refrakcyjna rogówki i soczewki jest jedną z intensywniej rozwijających się gałęzi okulistyki i umożliwia korekcję wad wzroku dzięki wykorzystaniu najnowszych odkryć medycyny i bioinżynierii, w tym ultranowoczesnych platform laserowych. Liczba wykonywanych laserowych zabiegów refrakcyjnych w Polsce i na świecie systematycznie rośnie; na świecie wykonywanych jest rocznie ok. 5 mln procedur a w Europie ok...
Czytaj więcejDlaczego warto pracować w WIM?
Jesteś pielęgniarką? Chcesz bezpłatnie podnosić kwalifikacje zawodowe? Szybko uzyskać specjalizację? Dokształcać się w miejscu pracy, bez wędrówek po różnych szpitalach? Zapytaj o pracę w Wojskowym Instytucie Medycznym. Szpital przy Szaserów zatrudni absolwentki pielęgniarstwa po studiach magisterskich i licencjackich. Dzięki wypracowanej w naszym szpitalu, innowacyjnej ścieżce rozwoju zawodowego, pielęgniarka może skorzystać z szybkiej drogi awansu zawodowego...
Czytaj więcejNa operację zaćmy czeka się tylko 7 dni
W naszym oddziale na operację zaćmy czeka się 7 dni. Operacje są bezpłatne, z ubezpieczenia, w ramach NFZ. Na pierwszą poradę okulistyczną zapraszamy do naszego szpitala: WIM Legionowo, ul. Zegrzyńska 8. Oddział Chirurgii Okulistycznej, piętro 3. Zapisy do Poradni Okulistycznej: telefoniczne pod nr tel. 261-866-225, pon., śr., czw., pt. w godzinach 7:30 – 14:00...
Czytaj więcejWIM nawiązał współpracę z prof. Mohammadem Javedem Alim
Prof. Mohammad Javed Ali to międzynarodowej sławy chirurg okuloplastyczny specjalizujący się w leczeniu niedrożności dróg łzowych. Jest liderem w pracach badawczych nad zaburzeniami aparatu łzowego. W WIM poprzez współpracę naukową i dydaktyczną dzieli się swoim doświadczeniem we wdrażaniu najnowocześniejszych metod diagnostycznych i terapeutycznych w celu zapewnienia najwyższej jakości opieki nad pacjentami ze schorzeniami dróg łzowych i aparatu ochronnego oka.
Prof. Javed Ali będzie gościem honorowym I Ogólnopolskiego Zjazdu Chirurgów Okulistów Polskich (SCOP) w dniach 23-25 września 2021 r., współorgaznizowanego przez Klinikę Okulistyki WIM.
Prof. Mohammad Javed Ali ukończył medycynę i uzyskał specjalizację z okulistyki na NTR University of Health Sciences w Hyderabadzie. Odbył staże w Royal College of General Practitioners (FRCGP) oraz Royal College of Pysicians and Surgeons of Glasgow (FCRS) w Wielkiej Brytanii. W kolejnych latach przeszedł dalsze szkolenia specjalizacyjne w zakresie chirurgii oczodołu, chirurgii okuloplastycznej, onkologii okulistycznej oraz chirurgii plastycznej twarzy. Zdobywał również wiedzę w zakresie rinologii u dr. Petera-Johna Wormalda w Australii – pioniera endoskopowej chirurgii dróg łzowych.
Prof. Ali otrzymał prestiżową nagrodę świata naukowego - Senior Alexander von Humboldt Fellowship Award oraz Shanti Swarup Bhatanahar Prize – indyjski odpowiednik Nagrody Nobla i jednocześnie najwyższe wyróżnienie naukowe przyznawane przez rząd Indii. Został także uhonorowany innymi wyróżnieniami za osiągnięcia naukowe, w tym: Dr P Siva Reddy Gold Medal in Ophthalmology, Dr Pathak Medal in Ophthalmology, Mazher Foundation Award, Vengal Rao Medal, Raghavachary Medal, Ranga Reddy Endowment Award, FTCCI CAR Award, Honavar Award i Sunayna Medal, ASOPRS Merrill Reeh Award (za pracę and etiopatogenezą stenozy punktów łzowych) oraz ASOPRS Lester T Jones Award (za wybitny wkład w rozwój dakriologii).
Jest autorem 2 podręczników na temat leczenia chorób aparatu łzowego. Pełni funkcję edytora lub recenzenta w kilkudziesięciu czasopismach naukowych. Jest autorem lub wspołautorem kilkuset publikacji w dziedzinie medycyny. W swojej karierze przeprowadził kilkaset wykładów na konferencjach naukowych, kilkadziesiąt kursów oraz warsztatów z chirurgią na żywo.
Placówka macierzysta: LV Prasad Eye Institute, Banjara Hills, Kallam Anji Reddy Campus, Hyderabad, Indie
Head, Govindram Seksaria Institute of Dacryology (GSID), LVPEI
Editor in Chief, Seminars in Ophthalmology
Alumni Chair of Ophthalmology, LVPEI
Hong Leong Professor, University of Singapore
DAAD Professor of Ophthalmology and Anatomy, Friedrich Alexander University, Nuremberg
Adjunct Associate Professor, University of Rochester, New York
Senior Von Humboldt Scientist, FAU, Nuremberg, Germany
Visiting Professor, Wojskowy Instytut Medyczny, Warsaw, Poland