- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
WIM-PIB po kolejnej wizycie akredytacyjnej

Wojskowy Instytut Medyczny – Państwowy Instytut Badawczy po raz kolejny uzyskał Certyfikat Akredytacyjny (nr 2022/68), który jest potwierdzeniem wysokiej jakości udzielanych świadczeń. Uzyskanie certyfikatu poprzedzone było wizytą przedstawicieli Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, podczas której podkreślano zaangażowanie personelu w działania projakościowe oraz komunikację pracowników.
Czytaj więcejWIM zaprasza lekarzy anestezjologów do współpracy

W odpowiedzi na dynamicznie zmieniający się rynek usług medycznych proponujemy Państwu nowatorską formę zatrudnienia w Wojskowym Instytucie Medycznym. Jesteśmy jedną z największych, wieloprofilowych, o najwyższym stopniu referencyjności, akredytowanych placówek ochrony zdrowia w Polsce. Nasze sale operacyjne, gabinety zabiegowe oraz nowoczesny sprzęt spełniają najwyższe światowe standardy, co pozwoli Państwu doskonalić swoją wiedzę i umiejętności pod okiem...
Czytaj więcejUniwersytet Warszawski oraz WIM podjęły współpracę p…

14 października 2022 r. Rektor Uniwersytetu Warszawskiego prof. dr hab. Alojzy Z. Nowak oraz dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego gen. broni prof. dr hab. n. med. Grzegorz Gielerak, podpisali porozumienie w sprawie współpracy organizacyjnej oraz dydaktyczno-badawczej przy tworzeniu i prowadzeniu kształcenia lekarzy na nowo formowanym Wydziale Medycznym Uniwersytetu Warszawskiego.
Czytaj więcejWIM państwowym instytutem badawczym

Szanowni Państwo, Drodzy Pracownicy Wojskowego Instytutu Medycznego, na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 13 września 2022 roku Wojskowy Instytut Medyczny w Warszawie otrzymał status państwowego instytutu badawczego. Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 19 października, co będzie m.in. oznaczać, że z tym dniem oficjalną nazwą używaną przez instytut będzie Wojskowy Instytut Medyczny – Państwowy...
Czytaj więcejOgłoszenie o brakowaniu (zniszczeniu) dokumentacji m…

Informujemy, że planowane jest brakowanie dokumentacji medycznej pacjentów leczonych w Wojskowym Instytucie Medycznym przy ul. Szaserów 128, 04-141 Warszawa w roku 2001. Osoby uprawnione i zainteresowane odbiorem oryginału dokumentacji medycznej przeznaczonej do niszczenia mogą ubiegać się o jej odbiór do 31.12.2022 r. po uprzednim złożeniu wniosku w Archiwum Medycznym.
Czytaj więcejLASEROWA I SOCZEWKOWA KOMERCYJNA KOREKCJA WAD WZROKU…

Chirurgia refrakcyjna rogówki i soczewki jest jedną z intensywniej rozwijających się gałęzi okulistyki i umożliwia korekcję wad wzroku dzięki wykorzystaniu najnowszych odkryć medycyny i bioinżynierii, w tym ultranowoczesnych platform laserowych. Liczba wykonywanych laserowych zabiegów refrakcyjnych w Polsce i na świecie systematycznie rośnie; na świecie wykonywanych jest rocznie ok. 5 mln procedur a w Europie ok...
Czytaj więcejDlaczego warto pracować w WIM?

Jesteś pielęgniarką? Chcesz bezpłatnie podnosić kwalifikacje zawodowe? Szybko uzyskać specjalizację? Dokształcać się w miejscu pracy, bez wędrówek po różnych szpitalach? Zapytaj o pracę w Wojskowym Instytucie Medycznym. Szpital przy Szaserów zatrudni absolwentki pielęgniarstwa po studiach magisterskich i licencjackich. Dzięki wypracowanej w naszym szpitalu, innowacyjnej ścieżce rozwoju zawodowego, pielęgniarka może skorzystać z szybkiej drogi awansu zawodowego...
Czytaj więcejNa operację zaćmy czeka się tylko 7 dni

W naszym oddziale na operację zaćmy czeka się 7 dni. Operacje są bezpłatne, z ubezpieczenia, w ramach NFZ. Na pierwszą poradę okulistyczną zapraszamy do naszego szpitala: WIM Legionowo, ul. Zegrzyńska 8. Oddział Chirurgii Okulistycznej, piętro 3. Zapisy do Poradni Okulistycznej: telefoniczne pod nr tel. 261-866-225, pon., śr., czw., pt. w godzinach 7:30 – 14:00...
Czytaj więcejProgram Wyprawy
Ojos del Salado Expedition 2010
Wyprawa na Ojos del Salado (6893 m) - najwyższy wulkan naszego globu. Trzeci co do wysokości szczyt Ameryki Południowej. Góra położona jest w niezwykłym otoczeniu najbardziej niegościnnego, ale też jednego z najbardziej malowniczych miejsc na świecie. Puna de Atacama - płaskowyż i pustynia jednocześnie, gdzie słodką wodę można uzyskać jedynie ze stopionego śniegu lub transportować z dolin. Płaskowyż rozpościera się na ogromnej przestrzeni na wysokości 4000 - 5000 m npm. Wielkiego uroku dodają mu słone jeziora z których jedno z najpiękniejszych – Laguna Verde na wysokości 4200 m , które będziemy mieli okazję poznać z bliska. Planujemy również kąpiele lecznicze w gorących źródłach.
Oprócz zdobycia Ojos del Salado, planujemy wejście aklimatyzacyjnie na Cerro Laguna Verde (5900 m), trekking po pustkowiach Atakamy. W Santiago de Chile planujemy spotkanie z Polonią chilijską.
Podkreślamy fakt pierwszego zdobycia szczytu przez Polaków – Justyn Wojsznis i Jan Szczepański w 1937 roku, co będziemy starali się eksponować w naszych relacjach.
Dzień 1
Spotkanie na lotnisku w Warszawie na 2 godziny przez odlotem. Przelot do Santiago. Po wylądowaniu jedziemy do hotelu. Wieczorem spacer po mieście.
Nocleg w hotelu.
Dzień 2
Po śniadaniu transfer na lotnisko skąd lecimy do Copiapo. Po wylądowaniu transfer do nadmorskiej miejscowości Bahia Inglesa (0 m npm). Wieczorem pakowanie i przegląd ekwipunku.
Nocleg w hotelu w Bahia Inglesa.
Dzień 3
Rano zaraz po śniadaniu udajemy się samochodem 4x4 przez Copiapo do Laguna Santa Rosa (3750 m).
Nocleg w namiotach w obozowisku nad jeziorem.
Dzień 4
Po wczesnym śniadaniu idziemy na podbój Atakamy. Czeka nas 6 godzinny trekking po pustyni wśród kaktusów, lam i kolorowych krajobrazów ciekawych formacji skalnych. W dół zejdziemy starą wojenną drogą Inków.
Nocleg jak wyżej.
Dzień 5
Po śniadaniu startujemy samochodem 4x4 do kolejnej bazy nad przepięknym jeziorem Laguna Verde (4200 m) gdzie zostaniemy na nocleg. Wolny czas spędzimy na kąpieli w gorących źródłach.
Nocleg w namiotach w obozie nad Laguna Verde.
Dzień 6
Ten dzień poświęcimy na aklimatyzację. Naszym celem będzie wulkan Cerro Laguna Verde (5900 m). Dzień będzie wyczerpujący ale da nam doskonałą aklimatyzację przed Ojos del Salado. Do obozu nad jeziorem wrócimy późnym popołudniem.
Nocleg jak wyżej.
Dzień 7
Wcześnie rano pakujemy się do samochodów 4x4 i jedziemy dalej w górę w głąb Atakamy. Naszym celem jest tym razem baza pod Ojos. Tu już na stałe zagościmy na wysokości 5200 m.
Nocleg w bazie.
Dzień 8
Dzień aklimatyzacyjny. Podchodzimy do schronu Cesar Tejos (5900 m) gdzie zostawimy depozyt z jedzeniem i namioty szturmowe. Po odpoczynku schodzimy do bazy.
Nocleg w bazie.
Dzień 9
Po śniadaniu pakujemy się na atak szczytowy i podchodzimy na nocleg do schronu Cesar Tejos.
Nocleg w namiotach.
Dzień 10
Dzień szczytu! Startujemy o 3 w nocy i po kilku godzinach jeśli pogoda nam dopisze wchodzimy na szczyt Ojos del Salado (6895 m). Po krótkim odpoczynku schodzimy do bazy na 5200.
Nocleg w bazie.
Dzień 11 - 12
Jeśli czas na to pozwoli samochodem jedziemy na dół nad Ocean do Bahia Inglesa by wypoczywać na plaży
Dzień 13
Po śniadaniu jedziemy na lotnisko i lecimy do Santiago. Msza św. dla Polonii w intencji pierwszych zdobywców Ojos del Salado. Po południu spacer po mieście i małe zwiedzanie.
Nocleg w hotelu.
Dzień 14
Po śniadaniu transfer na lotnisko i odlot do Warszawy przez jedną ze stolic europejskich.
Dzień 15
Przylot do Warszawy.
Harmonogram zajęć obejmuje codzienne obserwacje medyczne oraz liczne badania, których realizacja w trudnych warunkach klimatycznych i przyrodniczych, może nastręczać wielu problemów i z całą pewnością będzie czasochłonna. Może to oznaczać minimalizację czasu wypoczynku oraz rezygnację ze zwiedzania.
Cele priorytetowe:
1.Poszukiwania Grzegorza Kostyry
2.Obiektywizacja procesów aklimatyzacyjnych do dużych wysokości – badania medyczne (kardiologiczne, pulmonologiczne); ocena zdolności psychomotorycznych na dużych wysokościach - psycholog
3.Upamiętnienie pierwszych zdobywców – tablica pamiątkowa na szczycie wulkanu
Cele dodatkowe:
1.podnoszenie sprawności fizycznej oraz własnych umiejętności
2.zgromadzenie interesującego materiału fotograficznego