- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
WIM-PIB po kolejnej wizycie akredytacyjnej

Wojskowy Instytut Medyczny – Państwowy Instytut Badawczy po raz kolejny uzyskał Certyfikat Akredytacyjny (nr 2022/68), który jest potwierdzeniem wysokiej jakości udzielanych świadczeń. Uzyskanie certyfikatu poprzedzone było wizytą przedstawicieli Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, podczas której podkreślano zaangażowanie personelu w działania projakościowe oraz komunikację pracowników.
Czytaj więcejWIM zaprasza lekarzy anestezjologów do współpracy

W odpowiedzi na dynamicznie zmieniający się rynek usług medycznych proponujemy Państwu nowatorską formę zatrudnienia w Wojskowym Instytucie Medycznym. Jesteśmy jedną z największych, wieloprofilowych, o najwyższym stopniu referencyjności, akredytowanych placówek ochrony zdrowia w Polsce. Nasze sale operacyjne, gabinety zabiegowe oraz nowoczesny sprzęt spełniają najwyższe światowe standardy, co pozwoli Państwu doskonalić swoją wiedzę i umiejętności pod okiem...
Czytaj więcejUniwersytet Warszawski oraz WIM podjęły współpracę p…

14 października 2022 r. Rektor Uniwersytetu Warszawskiego prof. dr hab. Alojzy Z. Nowak oraz dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego gen. broni prof. dr hab. n. med. Grzegorz Gielerak, podpisali porozumienie w sprawie współpracy organizacyjnej oraz dydaktyczno-badawczej przy tworzeniu i prowadzeniu kształcenia lekarzy na nowo formowanym Wydziale Medycznym Uniwersytetu Warszawskiego.
Czytaj więcejWIM państwowym instytutem badawczym

Szanowni Państwo, Drodzy Pracownicy Wojskowego Instytutu Medycznego, na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 13 września 2022 roku Wojskowy Instytut Medyczny w Warszawie otrzymał status państwowego instytutu badawczego. Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 19 października, co będzie m.in. oznaczać, że z tym dniem oficjalną nazwą używaną przez instytut będzie Wojskowy Instytut Medyczny – Państwowy...
Czytaj więcejOgłoszenie o brakowaniu (zniszczeniu) dokumentacji m…

Informujemy, że planowane jest brakowanie dokumentacji medycznej pacjentów leczonych w Wojskowym Instytucie Medycznym przy ul. Szaserów 128, 04-141 Warszawa w roku 2001. Osoby uprawnione i zainteresowane odbiorem oryginału dokumentacji medycznej przeznaczonej do niszczenia mogą ubiegać się o jej odbiór do 31.12.2022 r. po uprzednim złożeniu wniosku w Archiwum Medycznym.
Czytaj więcejLASEROWA I SOCZEWKOWA KOMERCYJNA KOREKCJA WAD WZROKU…

Chirurgia refrakcyjna rogówki i soczewki jest jedną z intensywniej rozwijających się gałęzi okulistyki i umożliwia korekcję wad wzroku dzięki wykorzystaniu najnowszych odkryć medycyny i bioinżynierii, w tym ultranowoczesnych platform laserowych. Liczba wykonywanych laserowych zabiegów refrakcyjnych w Polsce i na świecie systematycznie rośnie; na świecie wykonywanych jest rocznie ok. 5 mln procedur a w Europie ok...
Czytaj więcejDlaczego warto pracować w WIM?

Jesteś pielęgniarką? Chcesz bezpłatnie podnosić kwalifikacje zawodowe? Szybko uzyskać specjalizację? Dokształcać się w miejscu pracy, bez wędrówek po różnych szpitalach? Zapytaj o pracę w Wojskowym Instytucie Medycznym. Szpital przy Szaserów zatrudni absolwentki pielęgniarstwa po studiach magisterskich i licencjackich. Dzięki wypracowanej w naszym szpitalu, innowacyjnej ścieżce rozwoju zawodowego, pielęgniarka może skorzystać z szybkiej drogi awansu zawodowego...
Czytaj więcejNa operację zaćmy czeka się tylko 7 dni

W naszym oddziale na operację zaćmy czeka się 7 dni. Operacje są bezpłatne, z ubezpieczenia, w ramach NFZ. Na pierwszą poradę okulistyczną zapraszamy do naszego szpitala: WIM Legionowo, ul. Zegrzyńska 8. Oddział Chirurgii Okulistycznej, piętro 3. Zapisy do Poradni Okulistycznej: telefoniczne pod nr tel. 261-866-225, pon., śr., czw., pt. w godzinach 7:30 – 14:00...
Czytaj więcejXIII Konferencja Naukowo-Szkoleniowa WSZ
W dniach 9-10 listopada w Warszawie i Ryni odbyła się XIII Konferencja Naukowo-Szkoleniowa Wojskowej Służby Zdrowia pt.: „Problemy zabezpieczenia medycznego w dobie transformacji Sił Zbrojnych”, pod patronatem honorowym Ministra Obrony Narodowej Bogdana KLICHA, zorganizowana przez Wojskowy Instytut Medyczny. Wśród honorowych gości znaleźli się: p. Jacek OLBRYCHT – Dyrektor Generalny MON, gen. dyw. Włodzimierz POTASIŃSKI – Dowódca Wojsk Specjalnych, gen. bryg. Janusz BOJARSKI – Dyrektor Departamentu Kadr MON, gen. bryg. dr n. med. Andrzej WIŚNIEWSKI – Szef Inspektoratu Wojskowej Służby Zdrowia, p. Jadwiga ZAKRZEWSKA – Z-ca przewodniczącego Sejmowej Komisji Obrony, p. Alicja DĄBROWSKA - Poseł na Sejm RP.
Podczas sesji inauguracyjnej zatytułowanej „Wojskowa Służba Zdrowia w perspektywie 20-lecia” w wystąpieniach przedstawiono charakteryzujący obecny stan system zabezpieczenia medycznego z uwzględnieniem przemian jakim podlegał w ostatnich latach, a także perspektywy jego rozwoju i działania konieczne do podjęcia w celu poprawy jego efektywności.
W panelu dyskusyjnym pt. „System Zabezpieczenia Medycznego profesjonalnych SZ – między potrzebami a możliwościami” uczestniczyli zaproszeni goście reprezentujący różne instytucje MON i struktury dowódcze SZ. Na podkreślenie zasługuje fakt, że o problemach Wojskowej Służby Zdrowia wypowiadali się nie tylko medycy wojskowi, ale również inni przedstawiciele resortu postrzegający zagadnienia medycyny wojskowej z innej perspektywy.
Kolejnym punktem programu był referat okolicznościowy poświęcony setnej rocznicy urodzin gen. bryg. prof. Dymitra Aleksandrowa – wybitnego lekarza wojskowego, uczestnika powstania warszawskiego, komendanta IKP WAM (tj. dzisiejszego WIM) oraz twórcy szkoły interny i kardiologii wojskowej.
Uczestnicy konferencji zostali następnie zapoznani z możliwościami WIM w zakresie telelmedycyny.
W sesji poświęconej zagrożeniom dla zdrowia żołnierzy oraz problemom klinicznym podczas misji poza granicami kraju wymieniono doświadczenia związane z organizacją zabezpieczenia medycznego Polskich Kontyngentów Wojskowych, klinicznymi aspektami opieki medycznej podczas misji, chorobami infekcyjnymi i immunoprofilaktyką, zdrowiem psychicznym żołnierzy oraz oceną stanu ich zdrowia przed i po powrocie z rejonu operacji.
W drugim dniu konferencji obrady koncentrowały się wokół aktualnych zagadnień zabezpieczenia medycznego oraz organizacji ochrony zdrowia i opieki medycznej w Siłach Zbrojnych.
W ramach konferencji okrągłego stołu dyskutowano na temat szczególnie istotnych problemów organizacyjnych, kształcenia przed- i podyplomowego lekarzy wojskowych oraz ścieżki rozwoju zawodowego. Gościem specjalnym tej części obrad był dr hab. n. med. Roman DANIELEWICZ - Dyrektor Departamentu Nauki i Szkolnictwa Wyższego Ministerstwa Zdrowia, który w niezwykle interesujący sposób przedstawił założenia kształcenia podyplomowego lekrzy w Polsce.Wystąpienie to stanowiło asumpt do ożywionej dyskusji, podczas której zgloszono szereg postulatów środowiska lekarzy wojskowych.Dyrektor Danielewicz zadeklarował gotowość współpracy i uwzględnienie w miarę możliowści ”wojskowych zapisów ” w nowelizowanych aktach prawnych.
W konferencji uczestniczyło ponad 100 osób.
Galeria zdjęć Fot.: Andrzej Kosater