- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
WIM-PIB po kolejnej wizycie akredytacyjnej
Wojskowy Instytut Medyczny – Państwowy Instytut Badawczy po raz kolejny uzyskał Certyfikat Akredytacyjny (nr 2022/68), który jest potwierdzeniem wysokiej jakości udzielanych świadczeń. Uzyskanie certyfikatu poprzedzone było wizytą przedstawicieli Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, podczas której podkreślano zaangażowanie personelu w działania projakościowe oraz komunikację pracowników.
Czytaj więcejWIM zaprasza lekarzy anestezjologów do współpracy
W odpowiedzi na dynamicznie zmieniający się rynek usług medycznych proponujemy Państwu nowatorską formę zatrudnienia w Wojskowym Instytucie Medycznym. Jesteśmy jedną z największych, wieloprofilowych, o najwyższym stopniu referencyjności, akredytowanych placówek ochrony zdrowia w Polsce. Nasze sale operacyjne, gabinety zabiegowe oraz nowoczesny sprzęt spełniają najwyższe światowe standardy, co pozwoli Państwu doskonalić swoją wiedzę i umiejętności pod okiem...
Czytaj więcejUniwersytet Warszawski oraz WIM podjęły współpracę p…
14 października 2022 r. Rektor Uniwersytetu Warszawskiego prof. dr hab. Alojzy Z. Nowak oraz dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego gen. broni prof. dr hab. n. med. Grzegorz Gielerak, podpisali porozumienie w sprawie współpracy organizacyjnej oraz dydaktyczno-badawczej przy tworzeniu i prowadzeniu kształcenia lekarzy na nowo formowanym Wydziale Medycznym Uniwersytetu Warszawskiego.
Czytaj więcejWIM państwowym instytutem badawczym
Szanowni Państwo, Drodzy Pracownicy Wojskowego Instytutu Medycznego, na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 13 września 2022 roku Wojskowy Instytut Medyczny w Warszawie otrzymał status państwowego instytutu badawczego. Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 19 października, co będzie m.in. oznaczać, że z tym dniem oficjalną nazwą używaną przez instytut będzie Wojskowy Instytut Medyczny – Państwowy...
Czytaj więcejOgłoszenie o brakowaniu (zniszczeniu) dokumentacji m…
Informujemy, że planowane jest brakowanie dokumentacji medycznej pacjentów leczonych w Wojskowym Instytucie Medycznym przy ul. Szaserów 128, 04-141 Warszawa w roku 2001. Osoby uprawnione i zainteresowane odbiorem oryginału dokumentacji medycznej przeznaczonej do niszczenia mogą ubiegać się o jej odbiór do 31.12.2022 r. po uprzednim złożeniu wniosku w Archiwum Medycznym.
Czytaj więcejLASEROWA I SOCZEWKOWA KOMERCYJNA KOREKCJA WAD WZROKU…
Chirurgia refrakcyjna rogówki i soczewki jest jedną z intensywniej rozwijających się gałęzi okulistyki i umożliwia korekcję wad wzroku dzięki wykorzystaniu najnowszych odkryć medycyny i bioinżynierii, w tym ultranowoczesnych platform laserowych. Liczba wykonywanych laserowych zabiegów refrakcyjnych w Polsce i na świecie systematycznie rośnie; na świecie wykonywanych jest rocznie ok. 5 mln procedur a w Europie ok...
Czytaj więcejDlaczego warto pracować w WIM?
Jesteś pielęgniarką? Chcesz bezpłatnie podnosić kwalifikacje zawodowe? Szybko uzyskać specjalizację? Dokształcać się w miejscu pracy, bez wędrówek po różnych szpitalach? Zapytaj o pracę w Wojskowym Instytucie Medycznym. Szpital przy Szaserów zatrudni absolwentki pielęgniarstwa po studiach magisterskich i licencjackich. Dzięki wypracowanej w naszym szpitalu, innowacyjnej ścieżce rozwoju zawodowego, pielęgniarka może skorzystać z szybkiej drogi awansu zawodowego...
Czytaj więcejNa operację zaćmy czeka się tylko 7 dni
W naszym oddziale na operację zaćmy czeka się 7 dni. Operacje są bezpłatne, z ubezpieczenia, w ramach NFZ. Na pierwszą poradę okulistyczną zapraszamy do naszego szpitala: WIM Legionowo, ul. Zegrzyńska 8. Oddział Chirurgii Okulistycznej, piętro 3. Zapisy do Poradni Okulistycznej: telefoniczne pod nr tel. 261-866-225, pon., śr., czw., pt. w godzinach 7:30 – 14:00...
Czytaj więcejKolejna szansa dla konsorcjów naukowo-przemysłowych
Od 30 czerwca 2016 r. do 29 lipca 2016 r. będzie trwał nabór wniosków w ramach Działania 4.1 Badania naukowe i prace rozwojowe, Poddziałania 4.1.2 Regionalne agendy naukowo-badawcze.
O wsparcie w realizację projektów będą mogły ubiegać się przedsięwzięcia obejmujące badania przemysłowe i eksperymentalne prace rozwojowe albo eksperymentalne prace rozwojowe wpisujące się m.in. w obszar ochrony zdrowia.
Celem działania jest ukierunkowanie aktywności na realizację prac badawczo-rozwojowych nad rozwiązaniami technologicznymi. Dofinansowanie może otrzymać projekt, który przewiduje powstanie innowacji produktowej lub innowacji procesowej.
W ramach projektu winno zawiązać się konsorcjum, w którego skład wchodzi:
1. co najmniej jedna jednostka naukowa oraz
2. co najmniej jedno przedsiębiorstwo.
W skład konsorcjum może wejść nie więcej niż 5 podmiotów.Liderem konsorcjum może być wyłącznie jednostka naukowa.
Minimalna wartość kosztów kwalifikowanych wynosi 1 mln PLN.
Maksymalna wartość kosztów kwalifikowanych wynosi 8 mln PLN.
Okres realizacji projektu: 3 lata
Zakres tematyczny projektów powinien być zgodny z zapisami Regionalnych Agend Naukowo-Badawczych.
Obejmują one m. in. poniższe obszary:
1. Zdrowe społeczeństwo.
Wiodącym celem zakresów prac badawczych i rozwojowych jest ukierunkowanie oczekiwanych efektów na pojedynczego, indywidualnego odbiorcę.
a) Rozwój innowacyjnych metod terapeutycznych oraz technologii wytwarzania medycznych produktów
spersonalizowanych do stosowania głównie w terapii chorób cywilizacyjnych.
b) Przeciwdziałanie zjawiskom związanym ze starzeniem się jednostek i społeczeństw poprzez rozwój nowych form
usług opiekuńczych i wspomagania komfortu życia osób starszych, ich aktywizację społeczną i zawodową oraz
rozwój diagnostyki chorób wieku podeszłego.
c) Nowoczesne techniki rehabilitacyjne, rekonstrukcyjne i regeneracyjne tkanek i narządów.
d) Innowacyjne metody badania wpływu zewnętrznych czynników fizykalnych oraz środowiska naturalnego na stan
zdrowia.
e) Rozwój nowych produktów leczniczych i kosmetycznych poprzez wytworzenie nowych substancji i materiałów
oraz opracowanie sposobów ich skutecznego wykorzystania.
f) Badania właściwości technologicznych i klinicznych produktów farmaceutycznych i kosmetycznych oraz
sposobów utylizacji tych produktów.
2. Biogospodarka rolno-spożywcza, leśno-drzewna i środowiskowa,
3. Zrównoważona energetyka, transport i budownictwo,
4. Innowacyjne technologie dla środowiska,
5. Innowacyjne technologie i procesy przemysłowe.
Szczegółowe informacje znajdują się na stronie:
http://www.ncbir.pl/fundusze-europejskie/poir/konkursy/konkurs14122016/
O zamiarze złożenia wniosku konkursowego należy powiadomić za pośrednictwem formularza zgłoszenia projektu Zastępcę Dyrektora ds. Nauki. Formularze przyjmuje Wydział Wsparcia i Zarządzania Projektami do dnia 2016-07-01.
Zachęcamy do wcześniejszego konsultowania pomysłów, kontakt : tel. 261 817 227, 261 817 225, e-mail: projekty@wim.mil.pl.