- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
WIM-PIB po kolejnej wizycie akredytacyjnej
Wojskowy Instytut Medyczny – Państwowy Instytut Badawczy po raz kolejny uzyskał Certyfikat Akredytacyjny (nr 2022/68), który jest potwierdzeniem wysokiej jakości udzielanych świadczeń. Uzyskanie certyfikatu poprzedzone było wizytą przedstawicieli Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, podczas której podkreślano zaangażowanie personelu w działania projakościowe oraz komunikację pracowników.
Czytaj więcejWIM zaprasza lekarzy anestezjologów do współpracy
W odpowiedzi na dynamicznie zmieniający się rynek usług medycznych proponujemy Państwu nowatorską formę zatrudnienia w Wojskowym Instytucie Medycznym. Jesteśmy jedną z największych, wieloprofilowych, o najwyższym stopniu referencyjności, akredytowanych placówek ochrony zdrowia w Polsce. Nasze sale operacyjne, gabinety zabiegowe oraz nowoczesny sprzęt spełniają najwyższe światowe standardy, co pozwoli Państwu doskonalić swoją wiedzę i umiejętności pod okiem...
Czytaj więcejUniwersytet Warszawski oraz WIM podjęły współpracę p…
14 października 2022 r. Rektor Uniwersytetu Warszawskiego prof. dr hab. Alojzy Z. Nowak oraz dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego gen. broni prof. dr hab. n. med. Grzegorz Gielerak, podpisali porozumienie w sprawie współpracy organizacyjnej oraz dydaktyczno-badawczej przy tworzeniu i prowadzeniu kształcenia lekarzy na nowo formowanym Wydziale Medycznym Uniwersytetu Warszawskiego.
Czytaj więcejWIM państwowym instytutem badawczym
Szanowni Państwo, Drodzy Pracownicy Wojskowego Instytutu Medycznego, na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 13 września 2022 roku Wojskowy Instytut Medyczny w Warszawie otrzymał status państwowego instytutu badawczego. Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 19 października, co będzie m.in. oznaczać, że z tym dniem oficjalną nazwą używaną przez instytut będzie Wojskowy Instytut Medyczny – Państwowy...
Czytaj więcejOgłoszenie o brakowaniu (zniszczeniu) dokumentacji m…
Informujemy, że planowane jest brakowanie dokumentacji medycznej pacjentów leczonych w Wojskowym Instytucie Medycznym przy ul. Szaserów 128, 04-141 Warszawa w roku 2001. Osoby uprawnione i zainteresowane odbiorem oryginału dokumentacji medycznej przeznaczonej do niszczenia mogą ubiegać się o jej odbiór do 31.12.2022 r. po uprzednim złożeniu wniosku w Archiwum Medycznym.
Czytaj więcejLASEROWA I SOCZEWKOWA KOMERCYJNA KOREKCJA WAD WZROKU…
Chirurgia refrakcyjna rogówki i soczewki jest jedną z intensywniej rozwijających się gałęzi okulistyki i umożliwia korekcję wad wzroku dzięki wykorzystaniu najnowszych odkryć medycyny i bioinżynierii, w tym ultranowoczesnych platform laserowych. Liczba wykonywanych laserowych zabiegów refrakcyjnych w Polsce i na świecie systematycznie rośnie; na świecie wykonywanych jest rocznie ok. 5 mln procedur a w Europie ok...
Czytaj więcejDlaczego warto pracować w WIM?
Jesteś pielęgniarką? Chcesz bezpłatnie podnosić kwalifikacje zawodowe? Szybko uzyskać specjalizację? Dokształcać się w miejscu pracy, bez wędrówek po różnych szpitalach? Zapytaj o pracę w Wojskowym Instytucie Medycznym. Szpital przy Szaserów zatrudni absolwentki pielęgniarstwa po studiach magisterskich i licencjackich. Dzięki wypracowanej w naszym szpitalu, innowacyjnej ścieżce rozwoju zawodowego, pielęgniarka może skorzystać z szybkiej drogi awansu zawodowego...
Czytaj więcejNa operację zaćmy czeka się tylko 7 dni
W naszym oddziale na operację zaćmy czeka się 7 dni. Operacje są bezpłatne, z ubezpieczenia, w ramach NFZ. Na pierwszą poradę okulistyczną zapraszamy do naszego szpitala: WIM Legionowo, ul. Zegrzyńska 8. Oddział Chirurgii Okulistycznej, piętro 3. Zapisy do Poradni Okulistycznej: telefoniczne pod nr tel. 261-866-225, pon., śr., czw., pt. w godzinach 7:30 – 14:00...
Czytaj więcej100. operacja na Oddziale Chirurgii Ogólnej w Szpitalu w Legionowie
Oddział Chirurgii Ogólnej Szpitala w Legionowie funkcjonuje od prawie dwóch miesięcy. W tym czasie wykonaliśmy 100 operacji. Zainteresowanie pacjentów naszym ośrodkiem jest ogromne i obserwujemy, że kolejka chorych do planowych operacji szybko się wydłuża. Po części spowodowane jest to ograniczoną dostępnością do niektórych placówek, w znacznej zaś mierze wynika z potrzeby rynku usług medycznych w regionie - podkreśla kierownik Oddziału dr n. med. Rafał Marszałek.
Nowy szpital w Legionowie funkcjonuje na pełnych obrotach - materiał TVP3 Warszawa
14 marca br. świętowaliśmy setną operację na oddziale Chirurgii Ogólnej w szpitalu w Legionowie. Na zaproszenie kierownika Oddziału dr. n. med. Rafała Marszałka na uroczystość przybyli dyrektor WIM gen. dyw. Grzegorz Gielerak, Komendant szpitala w Legionowie płk Robert Ryczek, kadra kierownicza i pielęgniarska oraz pozostali pracownicy szpitala.
Dyrektor WIM w swoim wystąpieniu zaznaczył - dziś już możemy powiedzieć, że powstanie szpitala w Legionowie, biorąc pod uwagę liczbę interwencji, tak na poziomie izby przyjęć, ale także na poziomie każdego oddziału, który w tym szpitalu powstał, jasno pokazuje, że pozytywnie wpisujemy się w potrzeby zdrowotne lokalnej społeczności".
Macie za sobą najtrudniejszy okres, początek pracy jest zawsze najtrudniejszy i zdaliście ten egzamin na ocenę bardzo dobrą. Cieszę się, że na waszych twarzach gości uśmiech, cieszę się, że atmosfera pracy jaką tutaj zbudowaliście może być wzorem do naśladowania, jak tego typu podmioty powinny funkcjonować, tak aby własciwie spełniać swoją społeczną misję - podziękował wszystkim osobom zaangażowanym w pracę w szpitalu za ich nieoceniony trud i zaangażowanie dyrektor Grzegorz Gielerak.
Zgłaszają się do nas przede wszystkim chorzy z kamicą pęcherzyka żółciowego, przepuklinami brzusznymi, chorobami tarczycy. Jesteśmy jednym z nielicznych ośrodków w regionie wykonującym operacje przytarczyc - wymieniał kierownik Oddziału dr Rafał Marszałek.
Pełniąc całodobowy ostry dyżur zapewniamy mieszkańcom powiatu możliwość uzyskania pomocy w zakresie chirurgii ogólnej, co do tej pory wiązało się z koniecznością transportu do oddalonych placówek medycznych. Pozytywne opinie dotychczas leczonych w Oddziale pacjentów potwierdzają, że system kompleksowej i koordynowanej opieki, który wprowadziliśmy działa i sprawdza się w praktyce, co tylko zachęca i motywuje nas do dalszych działań, tak aby sprawnie odpowiadać na potrzeby zdrowotne mieszkańców regionu.
To jest sukces całego zespołu, całej kadry i za to wszystko serdecznie dziękuję - mówił dr Marszałek.
Dziękuję wszystkim za to, że nam się udało, że rosnąca ilość interwencji czy to na Izbie Przyjęć, w trybie dyżurów, czy w Oddziałach świadczą o tym, że my te potrzeby zdrowotne zabezpieczamy - mówił Komendant szpitala w Legionowie płk dr n. med. Robert Ryczek
Zdjęcia: M. Złotkowska WIM