- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
WIM-PIB po kolejnej wizycie akredytacyjnej
Wojskowy Instytut Medyczny – Państwowy Instytut Badawczy po raz kolejny uzyskał Certyfikat Akredytacyjny (nr 2022/68), który jest potwierdzeniem wysokiej jakości udzielanych świadczeń. Uzyskanie certyfikatu poprzedzone było wizytą przedstawicieli Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, podczas której podkreślano zaangażowanie personelu w działania projakościowe oraz komunikację pracowników.
Czytaj więcejWIM zaprasza lekarzy anestezjologów do współpracy
W odpowiedzi na dynamicznie zmieniający się rynek usług medycznych proponujemy Państwu nowatorską formę zatrudnienia w Wojskowym Instytucie Medycznym. Jesteśmy jedną z największych, wieloprofilowych, o najwyższym stopniu referencyjności, akredytowanych placówek ochrony zdrowia w Polsce. Nasze sale operacyjne, gabinety zabiegowe oraz nowoczesny sprzęt spełniają najwyższe światowe standardy, co pozwoli Państwu doskonalić swoją wiedzę i umiejętności pod okiem...
Czytaj więcejUniwersytet Warszawski oraz WIM podjęły współpracę p…
14 października 2022 r. Rektor Uniwersytetu Warszawskiego prof. dr hab. Alojzy Z. Nowak oraz dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego gen. broni prof. dr hab. n. med. Grzegorz Gielerak, podpisali porozumienie w sprawie współpracy organizacyjnej oraz dydaktyczno-badawczej przy tworzeniu i prowadzeniu kształcenia lekarzy na nowo formowanym Wydziale Medycznym Uniwersytetu Warszawskiego.
Czytaj więcejWIM państwowym instytutem badawczym
Szanowni Państwo, Drodzy Pracownicy Wojskowego Instytutu Medycznego, na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 13 września 2022 roku Wojskowy Instytut Medyczny w Warszawie otrzymał status państwowego instytutu badawczego. Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 19 października, co będzie m.in. oznaczać, że z tym dniem oficjalną nazwą używaną przez instytut będzie Wojskowy Instytut Medyczny – Państwowy...
Czytaj więcejOgłoszenie o brakowaniu (zniszczeniu) dokumentacji m…
Informujemy, że planowane jest brakowanie dokumentacji medycznej pacjentów leczonych w Wojskowym Instytucie Medycznym przy ul. Szaserów 128, 04-141 Warszawa w roku 2001. Osoby uprawnione i zainteresowane odbiorem oryginału dokumentacji medycznej przeznaczonej do niszczenia mogą ubiegać się o jej odbiór do 31.12.2022 r. po uprzednim złożeniu wniosku w Archiwum Medycznym.
Czytaj więcejLASEROWA I SOCZEWKOWA KOMERCYJNA KOREKCJA WAD WZROKU…
Chirurgia refrakcyjna rogówki i soczewki jest jedną z intensywniej rozwijających się gałęzi okulistyki i umożliwia korekcję wad wzroku dzięki wykorzystaniu najnowszych odkryć medycyny i bioinżynierii, w tym ultranowoczesnych platform laserowych. Liczba wykonywanych laserowych zabiegów refrakcyjnych w Polsce i na świecie systematycznie rośnie; na świecie wykonywanych jest rocznie ok. 5 mln procedur a w Europie ok...
Czytaj więcejDlaczego warto pracować w WIM?
Jesteś pielęgniarką? Chcesz bezpłatnie podnosić kwalifikacje zawodowe? Szybko uzyskać specjalizację? Dokształcać się w miejscu pracy, bez wędrówek po różnych szpitalach? Zapytaj o pracę w Wojskowym Instytucie Medycznym. Szpital przy Szaserów zatrudni absolwentki pielęgniarstwa po studiach magisterskich i licencjackich. Dzięki wypracowanej w naszym szpitalu, innowacyjnej ścieżce rozwoju zawodowego, pielęgniarka może skorzystać z szybkiej drogi awansu zawodowego...
Czytaj więcejNa operację zaćmy czeka się tylko 7 dni
W naszym oddziale na operację zaćmy czeka się 7 dni. Operacje są bezpłatne, z ubezpieczenia, w ramach NFZ. Na pierwszą poradę okulistyczną zapraszamy do naszego szpitala: WIM Legionowo, ul. Zegrzyńska 8. Oddział Chirurgii Okulistycznej, piętro 3. Zapisy do Poradni Okulistycznej: telefoniczne pod nr tel. 261-866-225, pon., śr., czw., pt. w godzinach 7:30 – 14:00...
Czytaj więcejWIM otworzył nowy budynek Okulistyki
17 marca 2022 r. to data szczególna dla WIM i jego pacjentów. Tego dnia miało miejsce uroczyste otwarcie nowej siedziby Poradni i Kliniki Okulistyki. Dzisiejsze otwarcie jest symbolem dobrych zmian, jakie każdego dnia dokonują się w polskim systemie ochrony zdrowia. Z tego miejsca mogę zapewnić kierownictwo resortu, że wydatkowaną na inwestycję kwotę 57 mln zł z powodzeniem można umieścić na liście najlepiej lokowanych środków finansowych - mówił dyrektor WIM gen. dyw. prof. Grzegorz Gielerak.
Uroczystego poświęcenia nowego budynku Okulistyki dokonał J.E. biskup polowy WP dr Wiesław Lechowicz.
Symboliczną wstęgę przecięli dyrektor WIM gen. dyw. prof. Grzegorz Gielerak wraz z kierownikiem Kliniki Okulistyki WIM płk. prof. Markiem Rękasem, konsultantem krajowym w dziedzinie okulistyki.
Listy gratulacyjne, które wpłynęły do instytutu odczytała Małgorzata Złotkowska, kierownik Biura Dyrektora WIM.
W uroczystości udział wzięli: przedstawiciel Szefa Sztabu Generalnego WP płk Sławomir Dziarmaga, przedstawiciel Dowództwa Generalnego RSZ gen. dyw. Sławomir Owczarek, przedstawiciel Dowódcy Operacyjnego RSZ płk Robert Gregulski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia Maciej Miłkowski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia Piotr Bromber, prezes Wojskowej Okręgowej Izby Lekarskiej Artur Płachta, dyrektor CMKP prof. dr hab. n. med. dr Ryszard Gellert, biskup polowy WP dr Wiesław Lechowicz, prorektor, szef Katedry i Kliniki Okulistyki Ogólnej Katedry Okulistyki Uniwersytetu Medycznego w Lublinie; prezes Stowarzyszenia Chirurgów Okulistów Polskich prof. dr hab. n. med. Robert Rejdak, prorektor Śląskiego UM prof. dr hab. n. med. Edward Wylęgała, szef Katedry i Kliniki Okulistyki Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, prezes Polskiego Towarzystwa Okulistycznego prof. dr hab. n. med. Jacek Szaflik, pozostali zaproszeni goście oraz pracownicy WIM.
Głos zabrał podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia Pan Maciej Miłkowski
oraz prezes Retina AMD Polska Pani Małgorzata Pacholec
Wykład nt. „Okulistyka w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie – teraźniejszość i przyszłość” wygłosił kierownik Kliniki Okulistyki płk prof. dr hab. n. med. Marek Rękas, zastępca dyrektora WIM ds. naukowych.
Klinikę Okulistyki WIM, która znajduje się w czołówce klinik okulistycznych w Polsce, wyróżnia doskonałe zaplecze kadrowe, wyposażenie stwarzające wszechstronne możliwości diagnostyczne i lecznicze, a także ugruntowana pozycja naukowa na arenie krajowej i międzynarodowej.
Każdego roku Klinika hospitalizuje ok. 7 tys. pacjentów, a opieką ambulatoryjną obejmuje 34 tys. pacjentów. Duże zabiegi przeprowadza u ok. 4,6 tys. pacjentów. Ponadto wykonuje ok. 2,7 tys. małych zabiegów oraz ok. 4 tys. iniekcji aVEGF do gałki ocznej.
Na arenie międzynarodowej Klinika znana jest przede wszystkim dzięki innowacyjności w operacyjnym leczeniu jaskry. Wykonuje wszystkie najnowocześniejsze zabiegi, głównie z zakresu mikroinwazyjnej chirurgii jaskry z zastosowaniem różnorodnych implantów. Zespół zajmujący się leczeniem jaskry prowadzi wiele projektów naukowych i na bieżąco weryfikuje klinicznie nowe metody lecznicze oraz publikuje wyniki na łamach uznanych czasopism. Nieprzerwanie od wielu lat Klinika podlega ciągłemu rozwojowi. Od 2020 roku wprowadziła leczenie niedrożności dróg łzowych z dostępu endoskopowego przez nos i tą metodą obecnie operuje większość pacjentów z patologicznym łzawieniem. Ponadto Klinika specjalizuje się w leczeniu urazów gałki ocznej. W leczeniu afakii stosowane jest podwieszenie sztucznej soczewki wewnątrzgałkowej kilkoma metodami, w zależności od sytuacji klinicznej. Czasem pacjenci wymagają wszczepienia sztucznej tęczówki i takie zbiegi również są przeprowadzane.
Klinika zaopatruje chirurgicznie także pacjentów z niewydolnymi rogówkami. Zespół pobiera rogówki od zmarłych dawców dzięki zlokalizowanemu w szpitalu WIM Bankowi Tkanek. Jeśli tkanki spełniają założone normy, rogówki są przeszczepiane biorcom.
W 2020 roku zakupiono sprzęt do operacji 3D. Za pomocą takiego sprzętu chirurg operuje, obserwując obszar operacyjny nie w mikroskopie, tylko na dużym ekranie. Z wykorzystaniem systemu 3D przeprowadzane są operacje zaćmy, jaskry czy witrektomii.
Od 2019 roku przeprowadzane są operacje zeza, a od 2022 rozwijają się kolejne dziedziny okulistyki – Klinika dysponuje laserem femtosekundowym; w planach również zakup sprzętu do brachyterapii stosowanego w leczeniu nowotworów oka. Rozwój obu dziedzin będzie stanowił priorytet dla Kliniki Okulistyki WIM.
Kierownik Kliniki płk prof. Marek Rękas z zespołem przygotował i zaimplementował następujące programy lekowe: leczenia AMD, program lekowy w leczeniu nieinfekcyjnych zapaleń błony naczyniowej czy program leczenia cukrzycowego obrzęku plamki.
Zdjęcia: T. Zaborowski WIM