- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
WIM-PIB po kolejnej wizycie akredytacyjnej

Wojskowy Instytut Medyczny – Państwowy Instytut Badawczy po raz kolejny uzyskał Certyfikat Akredytacyjny (nr 2022/68), który jest potwierdzeniem wysokiej jakości udzielanych świadczeń. Uzyskanie certyfikatu poprzedzone było wizytą przedstawicieli Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, podczas której podkreślano zaangażowanie personelu w działania projakościowe oraz komunikację pracowników.
Czytaj więcejWIM zaprasza lekarzy anestezjologów do współpracy

W odpowiedzi na dynamicznie zmieniający się rynek usług medycznych proponujemy Państwu nowatorską formę zatrudnienia w Wojskowym Instytucie Medycznym. Jesteśmy jedną z największych, wieloprofilowych, o najwyższym stopniu referencyjności, akredytowanych placówek ochrony zdrowia w Polsce. Nasze sale operacyjne, gabinety zabiegowe oraz nowoczesny sprzęt spełniają najwyższe światowe standardy, co pozwoli Państwu doskonalić swoją wiedzę i umiejętności pod okiem...
Czytaj więcejUniwersytet Warszawski oraz WIM podjęły współpracę p…

14 października 2022 r. Rektor Uniwersytetu Warszawskiego prof. dr hab. Alojzy Z. Nowak oraz dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego gen. broni prof. dr hab. n. med. Grzegorz Gielerak, podpisali porozumienie w sprawie współpracy organizacyjnej oraz dydaktyczno-badawczej przy tworzeniu i prowadzeniu kształcenia lekarzy na nowo formowanym Wydziale Medycznym Uniwersytetu Warszawskiego.
Czytaj więcejWIM państwowym instytutem badawczym

Szanowni Państwo, Drodzy Pracownicy Wojskowego Instytutu Medycznego, na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 13 września 2022 roku Wojskowy Instytut Medyczny w Warszawie otrzymał status państwowego instytutu badawczego. Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 19 października, co będzie m.in. oznaczać, że z tym dniem oficjalną nazwą używaną przez instytut będzie Wojskowy Instytut Medyczny – Państwowy...
Czytaj więcejOgłoszenie o brakowaniu (zniszczeniu) dokumentacji m…

Informujemy, że planowane jest brakowanie dokumentacji medycznej pacjentów leczonych w Wojskowym Instytucie Medycznym przy ul. Szaserów 128, 04-141 Warszawa w roku 2001. Osoby uprawnione i zainteresowane odbiorem oryginału dokumentacji medycznej przeznaczonej do niszczenia mogą ubiegać się o jej odbiór do 31.12.2022 r. po uprzednim złożeniu wniosku w Archiwum Medycznym.
Czytaj więcejLASEROWA I SOCZEWKOWA KOMERCYJNA KOREKCJA WAD WZROKU…

Chirurgia refrakcyjna rogówki i soczewki jest jedną z intensywniej rozwijających się gałęzi okulistyki i umożliwia korekcję wad wzroku dzięki wykorzystaniu najnowszych odkryć medycyny i bioinżynierii, w tym ultranowoczesnych platform laserowych. Liczba wykonywanych laserowych zabiegów refrakcyjnych w Polsce i na świecie systematycznie rośnie; na świecie wykonywanych jest rocznie ok. 5 mln procedur a w Europie ok...
Czytaj więcejDlaczego warto pracować w WIM?

Jesteś pielęgniarką? Chcesz bezpłatnie podnosić kwalifikacje zawodowe? Szybko uzyskać specjalizację? Dokształcać się w miejscu pracy, bez wędrówek po różnych szpitalach? Zapytaj o pracę w Wojskowym Instytucie Medycznym. Szpital przy Szaserów zatrudni absolwentki pielęgniarstwa po studiach magisterskich i licencjackich. Dzięki wypracowanej w naszym szpitalu, innowacyjnej ścieżce rozwoju zawodowego, pielęgniarka może skorzystać z szybkiej drogi awansu zawodowego...
Czytaj więcejNa operację zaćmy czeka się tylko 7 dni

W naszym oddziale na operację zaćmy czeka się 7 dni. Operacje są bezpłatne, z ubezpieczenia, w ramach NFZ. Na pierwszą poradę okulistyczną zapraszamy do naszego szpitala: WIM Legionowo, ul. Zegrzyńska 8. Oddział Chirurgii Okulistycznej, piętro 3. Zapisy do Poradni Okulistycznej: telefoniczne pod nr tel. 261-866-225, pon., śr., czw., pt. w godzinach 7:30 – 14:00...
Czytaj więcejZaproszenie na uroczyste otwarcie Zakładu Patomorfologii po modernizacji
W programie otwarcia:
1. Powitanie gości przez dyrektora WIM gen. dyw. prof. dr. hab. n. med. Grzegorza Gieleraka
2. Wystąpienia zaproszonych gości
3. Wystąpienie kierownika Zakładu Patomorfologii WIM płk. dr. n. med. Szczepana Cierniaka
4. Zwiedzanie Zakładu Patomorfologii
Zapraszamy do udziału przedstawicieli mediów.
Zgłoszenia zawierające: imię, nazwisko, nazwę redakcji, nr legitymacji prasowej, numer telefonu kontaktowego, numer rejestracyjny wozu transmisyjnego przyjmuje Małgorzata Złotkowska z Wojskowego Instytutu Medycznego do dnia 25 kwietnia br. do godziny 20:00 na e-mail: mzlotkowska@wim.mil.pl.
Informacji nt. wydarzenia udziela Małgorzata Złotkowska, Wojskowy Instytut Medyczny, tel. 261 817 721, 885 570 422.
Zakład Patomorfologii (ZP) WIM to obecnie jedno z najlepiej wyposażonych laboratoriów patomorfologicznych w Polsce oferujące pełen zakres diagnostyki cytologicznej, histopatologicznej oraz po uruchomieniu nowej jednostki strukturalnej – Pracowni Patologii Molekularnej, genetycznej. Dodatkowo dzięki możliwości przeprowadzania wszystkich typów badań autopsyjnych, włącznie z badaniami na zlecenie organów ściągania i wymiaru sprawiedliwości, ZP WIM jest unikatowym w skali kraju szerokoprofilowym laboratorium patologicznym.
Szybki rozwój ZP WIM w ostatnim okresie to odpowiedź na duże zapotrzebowanie na nowoczesną diagnostykę histopatologiczno-genetyczną klinik WIM. Nowoczesne terapie onkologiczne raka płuc, raka sutka, raka jelita grubego, nowotworów układu chłonnego, glejaków, czerniaka, GIST-ów, i wielu innych, wymaga nie tylko doskonałego przygotowania fachowego lekarzy patologów finalnie akceptujących raport histopatologiczny, ale również nowoczesnego zaplecza sprzętowego, i co niezwykle istotne, pełnego zaangażowania odpowiednio wyszkolonego personelu technicznego.
Od kilku lat w Zakładzie Patomorfologii WIM funkcjonuje zakupiony ze środków MON w ramach grantu sprzętowego w pełni zintegrowany ze szpitalnym systemem informatycznym unikatowy system kompleksowej obsługi informatycznej w zakresie rejestracji, obróbki technicznej, zlecania badań immunohistochemicznych i genetycznych, wykonywania dokumentacji wirtualnej preparatów mikroskopowych z możliwością ich zdalnej analizy oraz przeprowadzania konsultacji on-line przypadków trudnych. ZP WIM, oprócz aparatury do bieżącej diagnostyki histopatologicznej, wyposażony jest dodatkowo w szybki skaner preparatów mikroskopowych z możliwością transferu wirtualnych preparatów do systemu PATARCH, mikroskop mikrodysekcyjny, dający możliwości pozyskania pojedynczych komórek bądź też ich jednorodnych populacji z heterogennego chorobowo zmienionego materiału tkankowego przy użyciu energii wiązki laserowej co pozwala na pozyskiwanie do dalszych badań ściśle zdefiniowanych na poziomie mikroskopowym struktur komórkowych.
Pracownia Patologii Molekularnej Zakładu Patomorfologii wyposażona jest między innymi w aparat Cobas z480 pozwalający na diagnostykę mutacji w genie EGFR, BRAF, KRAS, NRAS, PIK3CA, aparat Idylla z panelami pozwalającymi wykrywanie mutacji w raku jelita grubego, czerniaku, raku płuca oraz sekwenator 3130 Applied Biosystems pozwalający na sekwencjonowanie de novo, sekwencjonowanie porównawcze, resekwencjonowanie, detekcję SNP oraz identyfikację osobniczą.
W chwili obecnej skład osobowy zespołu zajmującego się diagnostyką to 12 doświadczonych specjalistów patomorfologów, 4 lekarzy rezydentów oraz 4 diagnostów laboratoryjnych, na rzecz których pracuje zespół doświadczonych techników.
Opracowanie: WIM