- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
WIM-PIB po kolejnej wizycie akredytacyjnej

Wojskowy Instytut Medyczny – Państwowy Instytut Badawczy po raz kolejny uzyskał Certyfikat Akredytacyjny (nr 2022/68), który jest potwierdzeniem wysokiej jakości udzielanych świadczeń. Uzyskanie certyfikatu poprzedzone było wizytą przedstawicieli Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, podczas której podkreślano zaangażowanie personelu w działania projakościowe oraz komunikację pracowników.
Czytaj więcejWIM zaprasza lekarzy anestezjologów do współpracy

W odpowiedzi na dynamicznie zmieniający się rynek usług medycznych proponujemy Państwu nowatorską formę zatrudnienia w Wojskowym Instytucie Medycznym. Jesteśmy jedną z największych, wieloprofilowych, o najwyższym stopniu referencyjności, akredytowanych placówek ochrony zdrowia w Polsce. Nasze sale operacyjne, gabinety zabiegowe oraz nowoczesny sprzęt spełniają najwyższe światowe standardy, co pozwoli Państwu doskonalić swoją wiedzę i umiejętności pod okiem...
Czytaj więcejUniwersytet Warszawski oraz WIM podjęły współpracę p…

14 października 2022 r. Rektor Uniwersytetu Warszawskiego prof. dr hab. Alojzy Z. Nowak oraz dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego gen. broni prof. dr hab. n. med. Grzegorz Gielerak, podpisali porozumienie w sprawie współpracy organizacyjnej oraz dydaktyczno-badawczej przy tworzeniu i prowadzeniu kształcenia lekarzy na nowo formowanym Wydziale Medycznym Uniwersytetu Warszawskiego.
Czytaj więcejWIM państwowym instytutem badawczym

Szanowni Państwo, Drodzy Pracownicy Wojskowego Instytutu Medycznego, na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 13 września 2022 roku Wojskowy Instytut Medyczny w Warszawie otrzymał status państwowego instytutu badawczego. Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 19 października, co będzie m.in. oznaczać, że z tym dniem oficjalną nazwą używaną przez instytut będzie Wojskowy Instytut Medyczny – Państwowy...
Czytaj więcejOgłoszenie o brakowaniu (zniszczeniu) dokumentacji m…

Informujemy, że planowane jest brakowanie dokumentacji medycznej pacjentów leczonych w Wojskowym Instytucie Medycznym przy ul. Szaserów 128, 04-141 Warszawa w roku 2001. Osoby uprawnione i zainteresowane odbiorem oryginału dokumentacji medycznej przeznaczonej do niszczenia mogą ubiegać się o jej odbiór do 31.12.2022 r. po uprzednim złożeniu wniosku w Archiwum Medycznym.
Czytaj więcejLASEROWA I SOCZEWKOWA KOMERCYJNA KOREKCJA WAD WZROKU…

Chirurgia refrakcyjna rogówki i soczewki jest jedną z intensywniej rozwijających się gałęzi okulistyki i umożliwia korekcję wad wzroku dzięki wykorzystaniu najnowszych odkryć medycyny i bioinżynierii, w tym ultranowoczesnych platform laserowych. Liczba wykonywanych laserowych zabiegów refrakcyjnych w Polsce i na świecie systematycznie rośnie; na świecie wykonywanych jest rocznie ok. 5 mln procedur a w Europie ok...
Czytaj więcejDlaczego warto pracować w WIM?

Jesteś pielęgniarką? Chcesz bezpłatnie podnosić kwalifikacje zawodowe? Szybko uzyskać specjalizację? Dokształcać się w miejscu pracy, bez wędrówek po różnych szpitalach? Zapytaj o pracę w Wojskowym Instytucie Medycznym. Szpital przy Szaserów zatrudni absolwentki pielęgniarstwa po studiach magisterskich i licencjackich. Dzięki wypracowanej w naszym szpitalu, innowacyjnej ścieżce rozwoju zawodowego, pielęgniarka może skorzystać z szybkiej drogi awansu zawodowego...
Czytaj więcejNa operację zaćmy czeka się tylko 7 dni

W naszym oddziale na operację zaćmy czeka się 7 dni. Operacje są bezpłatne, z ubezpieczenia, w ramach NFZ. Na pierwszą poradę okulistyczną zapraszamy do naszego szpitala: WIM Legionowo, ul. Zegrzyńska 8. Oddział Chirurgii Okulistycznej, piętro 3. Zapisy do Poradni Okulistycznej: telefoniczne pod nr tel. 261-866-225, pon., śr., czw., pt. w godzinach 7:30 – 14:00...
Czytaj więcejNowa oferta Poradni Szczepień w Zakładzie Zdrowia Publicznego, Epidemiologii i Wakcynologii WIM
25 maja br. (środa) o godz. 12:00 w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie odbędzie się otwarcie Zakładu Zdrowia Publicznego, Epidemiologii i Wakcynologii WIM wraz z Poradnią Szczepień. W otwarciu uczestniczyć będą: Dyrektor WIM – gen. dyw. prof. dr hab. n. med. Grzegorz Gielerak, Kierownik Zakładu Zdrowia Publicznego, Epidemiologii i Wakcynologii WIM – dr n. o zdr. Anna Olczak-Pieńkowska, Kierownik Poradni Szczepień – płk rez. dr n. med. Barbara Betiuk.
Zapraszamy do udziału akredytowanych przedstawicieli mediów. Akredytacje przyjmujemy do wtorku 24 maja do godziny 17.00 na adres e-mail: mzlotkowska@wim.mil.pl.
Wejście dla dziennikarzy w godz. 11:00-11.30. Instalacja wozów transmisyjnych na parkingu do godz. 11.30.
Zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniu. Zapewniamy możliwość wykonania zdjęć oraz nagrania materiału audio. Informacji nt. wydarzenia udziela Wojskowy Instytut Medyczny, Małgorzata Złotkowska, tel. 885-570-422.
Miejsce wydarzenia: Szpital Modułowy WIM (wjazd od ulicy Garwolinskiej).
W odpowiedzi na aktualne wyzwania epidemiologiczne, które determinują konieczność interdyscyplinarnych działań profilaktycznych, w strukturze WIM powołany został Zakład Zdrowia Publicznego, Epidemiologii i Wakcynologii. Jego zadania obejmują prowadzenie badań naukowych w dziedzinie rozpowszechnienia czynników ryzyka chorób cywilizacyjnych oraz skutków zdrowotnych zagrożeń środowiskowych, prowadzenie analiz oraz badań naukowych zmierzających do wypracowania wiedzy i praktycznych rozwiązań przeciwdziałania skutkom zagrożeń epidemicznych, a także wsparcie działań zapobiegawczych. Zadania te adresowane są zarówno do pacjentów wojskowej służby zdrowia, jak i kadry Sił Zbrojnych.
Dotychczasowe programy profilaktyczne realizowane w WIM poszerzone o nowe obszary i narzędzia stanowią inwestycję, która ma ograniczać koszty medycyny naprawczej, przeciwdziałać efektom niewłaściwego stylu życia, niwelować skutki pandemii i zmierzać do przewidywania nowych zagrożeń. Wyspecjalizowane, nowoczesne metody diagnostyczne i lecznicze, które w coraz szerszym stopniu i dokładniej pozwalają wykrywać choroby i ich czynniki ryzyka oraz dane płynące z monitorowania epidemiologicznego muszą dostarczać wiedzy potrzebnej do budowania potencjału zdrowia, planowania zintegrowanych działań profilaktycznych oraz powstrzymania narastania i utrwalania się długu zdrowotnego. Wysokospecjalistyczne metody lecznicze pozwalają wydłużyć życie lub podtrzymać zdrowie, jednak znacznie bardziej opłacalne jest przekierowanie wysiłków i środków na zapewnienie ich jakości, niedopuszczenie do rozwoju chorób i niesprawności. Pomiary wydatków służby zdrowia i strat zdrowotnych, których można uniknąć pokazują ewidentną przewagę i potrzebę podjęcia działań zapobiegawczych. Ostatnie doświadczenia pandemiczne uwydatniły w omawianym obszarze znaczenie wakcynologii jako najbardziej efektywnego narzędzia zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego populacji. Dlatego bardzo istotnym ogniwem w strukturze Zakładu jest Poradnia Szczepień.
Zgodnie z założeniami zdrowia publicznego medyczną działalność profilaktyczno-leczniczą Poradni uzupełniać będą zadania edukacyjne i naukowo-badawcze. W dalszym ciągu będą realizowane zadania ukierunkowane na propagowanie idei powszechnych szczepień w formie szkoleń stacjonarnych, a także online i w oparciu o materiały e-learningowe zamieszczone na platformach informacyjnych Sił Zbrojnych RP. Planowane jest także kontynuowanie wykładów dla kadry i studentów Akademii Sztuki Wojennej.
Wśród świadczeń wykonywanych w Poradni znalazła się nowa szeroka oferta szczepień ochronnych dla podróżujących połączona z poradnictwem medycznym dotyczącym zdrowotnych aspektów podróży do krajów tropikalnych dla dorosłych i dzieci. Obejmuje ona profesjonalne konsultacje lekarskie z zakresu medycyny podróży takie jak:
- • porada lekarska z oceną stanu zdrowotnego pacjenta z określeniem warunków bezpiecznego szczepienia,
- • wykonanie dodatkowych przesiewowych badań laboratoryjnych przed podróżą,
- • opracowanie optymalnego kalendarza szczepień z uwzględnieniem indywidualnych czynników zdrowotnych, trasy podróży oraz aktualnej sytuacji epidemiologicznej w zależności od destynacji,
- • wydawanie zaleceń w zakresie profilaktyki malarii, chorób biegunkowych, chorób wektorowych, żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej i innych problemów zdrowotnych związanych z podróżą,
- • wykonanie zaplanowanych szczepień zalecanych i obowiązkowych.
Integralną częścią tej działalności będzie wydawanie dokumentacji potwierdzającej szczepienie, w tym wpisu do Międzynarodowej Książeczki Szczepień („żółtej książeczki”).
Poradnia Szczepień oferuje również możliwość wykonania badań przesiewowych i konsultacji lekarskich po podróży. Przygotowana jest również do zabezpieczenia szczepień ochronnych dla kadry Sił Zbrojnych RP oraz instytucji centralnych w związku ze służbą poza granicami kraju.
Poradnia Szczepień Wojskowego Instytutu Medycznego posiada status certyfikowanego Centrum Medycyny Podróży i jest zrzeszona w Krajowej Sieci Centrów Medycyny Podróży.
Posiadamy dostęp do komercyjnych badań laboratoryjnych przed i po podróży oraz konsultacji w zakresie różnych specjalności. Udostępniamy pacjentom bezpłatne materiały edukacyjne w formie ulotek oraz „Medyczny niezbędnik podróżnika”. W oparciu o profesjonalne zaplecze i doświadczenie WIM w Poradni prowadzone są również konsultacje lekarskie i szczepienia dla pacjentów, którzy wymagają specjalistycznej oceny statusu zdrowotnego i kwalifikacji do szczepienia w warunkach wysokiego ryzyka, czyli pacjentów z chorobami przewlekłymi, po transplantacji narządów, kobiet ciężarnych i planujących ciążę, pacjentów obciążonych chorobami immunologicznymi, przyjmujących leki immunosupresyjne i immunomodulujące, czy alergików.
W celu uzyskania dodatkowych informacji oraz zapisania się na konsultację lekarską oraz szczepienie zachęcamy do skorzystania z naszego formularza na stronie www.wim.mil.pl, lub bezpośredniego kontaktu telefonicznego pod numerem 261-817-858 lub 261-817-859.