- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
WIM-PIB po kolejnej wizycie akredytacyjnej
Wojskowy Instytut Medyczny – Państwowy Instytut Badawczy po raz kolejny uzyskał Certyfikat Akredytacyjny (nr 2022/68), który jest potwierdzeniem wysokiej jakości udzielanych świadczeń. Uzyskanie certyfikatu poprzedzone było wizytą przedstawicieli Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, podczas której podkreślano zaangażowanie personelu w działania projakościowe oraz komunikację pracowników.
Czytaj więcejWIM zaprasza lekarzy anestezjologów do współpracy
W odpowiedzi na dynamicznie zmieniający się rynek usług medycznych proponujemy Państwu nowatorską formę zatrudnienia w Wojskowym Instytucie Medycznym. Jesteśmy jedną z największych, wieloprofilowych, o najwyższym stopniu referencyjności, akredytowanych placówek ochrony zdrowia w Polsce. Nasze sale operacyjne, gabinety zabiegowe oraz nowoczesny sprzęt spełniają najwyższe światowe standardy, co pozwoli Państwu doskonalić swoją wiedzę i umiejętności pod okiem...
Czytaj więcejUniwersytet Warszawski oraz WIM podjęły współpracę p…
14 października 2022 r. Rektor Uniwersytetu Warszawskiego prof. dr hab. Alojzy Z. Nowak oraz dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego gen. broni prof. dr hab. n. med. Grzegorz Gielerak, podpisali porozumienie w sprawie współpracy organizacyjnej oraz dydaktyczno-badawczej przy tworzeniu i prowadzeniu kształcenia lekarzy na nowo formowanym Wydziale Medycznym Uniwersytetu Warszawskiego.
Czytaj więcejWIM państwowym instytutem badawczym
Szanowni Państwo, Drodzy Pracownicy Wojskowego Instytutu Medycznego, na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 13 września 2022 roku Wojskowy Instytut Medyczny w Warszawie otrzymał status państwowego instytutu badawczego. Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 19 października, co będzie m.in. oznaczać, że z tym dniem oficjalną nazwą używaną przez instytut będzie Wojskowy Instytut Medyczny – Państwowy...
Czytaj więcejOgłoszenie o brakowaniu (zniszczeniu) dokumentacji m…
Informujemy, że planowane jest brakowanie dokumentacji medycznej pacjentów leczonych w Wojskowym Instytucie Medycznym przy ul. Szaserów 128, 04-141 Warszawa w roku 2001. Osoby uprawnione i zainteresowane odbiorem oryginału dokumentacji medycznej przeznaczonej do niszczenia mogą ubiegać się o jej odbiór do 31.12.2022 r. po uprzednim złożeniu wniosku w Archiwum Medycznym.
Czytaj więcejLASEROWA I SOCZEWKOWA KOMERCYJNA KOREKCJA WAD WZROKU…
Chirurgia refrakcyjna rogówki i soczewki jest jedną z intensywniej rozwijających się gałęzi okulistyki i umożliwia korekcję wad wzroku dzięki wykorzystaniu najnowszych odkryć medycyny i bioinżynierii, w tym ultranowoczesnych platform laserowych. Liczba wykonywanych laserowych zabiegów refrakcyjnych w Polsce i na świecie systematycznie rośnie; na świecie wykonywanych jest rocznie ok. 5 mln procedur a w Europie ok...
Czytaj więcejDlaczego warto pracować w WIM?
Jesteś pielęgniarką? Chcesz bezpłatnie podnosić kwalifikacje zawodowe? Szybko uzyskać specjalizację? Dokształcać się w miejscu pracy, bez wędrówek po różnych szpitalach? Zapytaj o pracę w Wojskowym Instytucie Medycznym. Szpital przy Szaserów zatrudni absolwentki pielęgniarstwa po studiach magisterskich i licencjackich. Dzięki wypracowanej w naszym szpitalu, innowacyjnej ścieżce rozwoju zawodowego, pielęgniarka może skorzystać z szybkiej drogi awansu zawodowego...
Czytaj więcejNa operację zaćmy czeka się tylko 7 dni
W naszym oddziale na operację zaćmy czeka się 7 dni. Operacje są bezpłatne, z ubezpieczenia, w ramach NFZ. Na pierwszą poradę okulistyczną zapraszamy do naszego szpitala: WIM Legionowo, ul. Zegrzyńska 8. Oddział Chirurgii Okulistycznej, piętro 3. Zapisy do Poradni Okulistycznej: telefoniczne pod nr tel. 261-866-225, pon., śr., czw., pt. w godzinach 7:30 – 14:00...
Czytaj więcejW ZRL WIM uruchomiono drugi system rezonansu magnetycznego Signa Artist o mocy pola 1,5 tesli
20 września br. odbyła się uroczysta prezentacja nowego systemu rezonansu magnetycznego SIGNA ARTIST o mocy pola półtora tesli (1,5T), drugiego tak nowoczesnego systemu, uruchomionego obok równolegle pracującego Discovery MR750w o mocy pola trzech tesli (3,0T) w rozbudowanej Pracowni Rezonansu Magnetycznego Zakładu Radiologii Lekarskiej WIM. Radiologia i diagnostyka obrazowa jest jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się dziedzin współczesnej medycyny.
Metoda rezonansu z powodzeniem stosowana jest w diagnostyce chorób nowotworowych. Jest również metodą pozwalającą najszybciej wykryć udar niedokrwienny mózgu, stanowiący aż 80 proc. wszystkich udarów, już po kilku godzinach od wystąpienia pierwszych jego objawów.
Dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego gen. broni prof. dr hab. n. med. Grzegorz Gielerak otworzył i powitał przybyłych gości.
W uroczystości udział wzięli: Dowódca Generalny RSZ – generał Jarosław Mika, przedstawiciel Szefa Sztabu Generalnego – płk Wojciech Jakubczyk, przedstawiciel Dowódcy Operacyjnego RSZ – ppłk Robert Stanulewicz, Szef Zarządu Planowania Rzeczowego P8 w SG WP – płk Krzysztof Zielski, dyrektor Wojskowego Instytutu Medycyny Lotniczej – płk dr n. med. Alicja Trochimiuk, przedstawiciel Dyrektor DWSZdr – płk Michał Siek, przedstawiciel Ministra Edukacji i Nauki – Dyrektor Departamentu Nauki Izabela Stępień, przedstawiciel Prezesa Synektik S.A. – Wiceprezes Dariusz Korecki, pracownicy Wojskowego Instytutu Medycznego oraz pozostali zaproszeni goście.
Kierownik Zakładu Radiologii Lekarskiej WIM dr. n. med. Artur Maliborski wygłosił prelekcję nt. potencjału zakładu, jego wyposażenia sprzętowego, jak również zakresu świadczonych badań diagnostycznych.
***
Ogromny wzrost jakości obrazowania oraz brak niekorzystnego wpływu na organizm człowieka, jakie niesie ze sobą promieniowanie jonizujące w badaniach rentgenowskich czy tomografii komputerowej sprawia, że liczba wykonywanych badań metodą rezonansu magnetycznego na świecie oraz w Polsce stale rośnie.
W Polsce w 2020 r. wykonano 41 badań rocznie na 1000 mieszkańców, gdy w 2010 r. było to 11,4. Obecnie średnio w krajach Unii Europejskiej wykonuje się ok. 70 badań MR rocznie/1000 mieszkańców. Źródło: OECD (2022), Magnetic resonance imaging (MRI) exams (indicator). doi: 10.1787/1d89353f-en (Accessed on 18 August 2022)
W odremontowanej i rozbudowanej Pracowni Rezonansu Magnetycznego Zakładu Radiologii Lekarskiej WIM uruchomiono nowy system rezonansu magnetycznego Signa Artist, firmy General Electric Healthcare.
System o mocy pola 1,5 Tesla wyposażony jest w elementy nowej technologii skanowania, łączącej najnowsze osiągnięcia w dziedzinie rezonansu magnetycznego z zaawansowaną technologią obrazowania. Jest to niezwykle wszechstronny i elastyczny system, który zapewnia możliwość dokładnego obrazowania zróżnicowanych obszarów anatomicznych przy wysokim poziomie komfortu pacjenta.
Nowy rezonans SIGNA™ Artist wyróżnia:
- do 20% lepsza jednorodność magnesu umożliwiająca badania dużych obszarów anatomicznych, do 55 cm,
- wyjątkowa, bo aż 128 – liczba niezależnych kanałów odbiorczych,
- bardzo wydajny procesor rekonstrukcyjny zapewniający wierne i błyskawiczne przetwarzanie uzyskanych ze skanowania danych w obrazy,
- wyjątkowy system gradientowy o bardzo wysokiej wierności odtwarzania impulsów, przynoszący w efekcie znaczną redukcję artefaktów i wyjątkowe parametry czasowe szybkich sekwencji akwizycyjnych.
Wysoki poziom komfortu pacjenta podczas badania zapewnia szeroki otwór gantry magnesu (70cm) i opcja wykonywania cichych badań, szczególnie przydatna w przypadku diagnostyki pacjentów źle tolerujących hałas. Możliwość wykonywania krótkich badań, o zredukowanych czasach sekwencji redukuje do minimum czas przebywania pacjenta w bezruchu w magnesie systemu, przy jednoczesnym zapewnieniu najlepszej możliwej jakości badań. Także bardzo elastyczne dopasowanie ułożenia pacjenta podczas badania do jego preferencji, niezależnie od badanej anatomii znacząco wpływa na poprawę komfortu podczas badania – systemu umożliwia wprowadzenie pacjenta do gantry magnesu nie głową, lecz nogami.
Zastosowanie najnowocześniejszych rozwiązań w zakresie cewek diagnostycznych – w tym, min.: lekkiej, elastycznej i wygodnej cewki „kocykowej” - AIR Coil, która potrafi zaadoptować się do kształtu każdego pacjenta zapewni maksimum wygody, jednocześnie zapewniając najlepsze możliwości odbioru sygnału z badanych tkanek.
Nowy skaner wyposażono w bardzo bogaty zestaw aplikacji klinicznych i cewek diagnostycznych, co pozwoli na przeprowadzenie bardzo szerokiego spektrum badań tj. neurologiczne (w obszarze głowy i rdzenia kręgowego), onkologiczne, gastrologiczne, ginekologiczne, urologiczne (np. jama brzuszna, miednica), naczyniowe, kardiologiczne, mięśniowo-szkieletowe (jak badanie stawów).
Aparat Signa Artist wyposażony jest również w specjalne elementy pozwalające wykonywać badania elastograficzne wątroby – czyli badania stopnia zwłóknienia jej tkanek.
W systemie zastosowano innowacyjne rozwiązania technologii wykorzystującej elementy sztucznej inteligencji i przystosowano system do dalszej implementacji algorytmów głębokiego uczenia, które umożliwiają skrócenie czasu badania i jednocześnie poprawiają jakość obrazu.
W chwili obecnej Pracownia Rezonansu Magnetycznego Zakładu Radiologii Lekarskiej WIM oferuje pełny panel najbardziej zaawansowanych i nowoczesnych metod diagnostyki rezonansowej z użyciem systemów o mocy pola 1,5 Tesla i 3,0 Tesla.
Doskonale wyszkolony i posiadający ponad 20-letnie doświadczenie zespół specjalistów oraz najnowocześniejszy sprzęt zapewniają najwyższy standard usług w zakresie diagnostyki, która stanowi warunek właściwego rozpoznania choroby i jej leczenia.
Telefon do Rejestracji Pracowni Rezonansu Magnetycznego: 261-818-523.
Zakład Radiologii Lekarskiej WIM – dowiedź się więcej
Obejrzyj relacje medialne:
Zdjęcia: A. Smolińska WIM