- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
WIM-PIB po kolejnej wizycie akredytacyjnej
Wojskowy Instytut Medyczny – Państwowy Instytut Badawczy po raz kolejny uzyskał Certyfikat Akredytacyjny (nr 2022/68), który jest potwierdzeniem wysokiej jakości udzielanych świadczeń. Uzyskanie certyfikatu poprzedzone było wizytą przedstawicieli Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, podczas której podkreślano zaangażowanie personelu w działania projakościowe oraz komunikację pracowników.
Czytaj więcejWIM zaprasza lekarzy anestezjologów do współpracy
W odpowiedzi na dynamicznie zmieniający się rynek usług medycznych proponujemy Państwu nowatorską formę zatrudnienia w Wojskowym Instytucie Medycznym. Jesteśmy jedną z największych, wieloprofilowych, o najwyższym stopniu referencyjności, akredytowanych placówek ochrony zdrowia w Polsce. Nasze sale operacyjne, gabinety zabiegowe oraz nowoczesny sprzęt spełniają najwyższe światowe standardy, co pozwoli Państwu doskonalić swoją wiedzę i umiejętności pod okiem...
Czytaj więcejUniwersytet Warszawski oraz WIM podjęły współpracę p…
14 października 2022 r. Rektor Uniwersytetu Warszawskiego prof. dr hab. Alojzy Z. Nowak oraz dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego gen. broni prof. dr hab. n. med. Grzegorz Gielerak, podpisali porozumienie w sprawie współpracy organizacyjnej oraz dydaktyczno-badawczej przy tworzeniu i prowadzeniu kształcenia lekarzy na nowo formowanym Wydziale Medycznym Uniwersytetu Warszawskiego.
Czytaj więcejWIM państwowym instytutem badawczym
Szanowni Państwo, Drodzy Pracownicy Wojskowego Instytutu Medycznego, na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 13 września 2022 roku Wojskowy Instytut Medyczny w Warszawie otrzymał status państwowego instytutu badawczego. Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 19 października, co będzie m.in. oznaczać, że z tym dniem oficjalną nazwą używaną przez instytut będzie Wojskowy Instytut Medyczny – Państwowy...
Czytaj więcejOgłoszenie o brakowaniu (zniszczeniu) dokumentacji m…
Informujemy, że planowane jest brakowanie dokumentacji medycznej pacjentów leczonych w Wojskowym Instytucie Medycznym przy ul. Szaserów 128, 04-141 Warszawa w roku 2001. Osoby uprawnione i zainteresowane odbiorem oryginału dokumentacji medycznej przeznaczonej do niszczenia mogą ubiegać się o jej odbiór do 31.12.2022 r. po uprzednim złożeniu wniosku w Archiwum Medycznym.
Czytaj więcejLASEROWA I SOCZEWKOWA KOMERCYJNA KOREKCJA WAD WZROKU…
Chirurgia refrakcyjna rogówki i soczewki jest jedną z intensywniej rozwijających się gałęzi okulistyki i umożliwia korekcję wad wzroku dzięki wykorzystaniu najnowszych odkryć medycyny i bioinżynierii, w tym ultranowoczesnych platform laserowych. Liczba wykonywanych laserowych zabiegów refrakcyjnych w Polsce i na świecie systematycznie rośnie; na świecie wykonywanych jest rocznie ok. 5 mln procedur a w Europie ok...
Czytaj więcejDlaczego warto pracować w WIM?
Jesteś pielęgniarką? Chcesz bezpłatnie podnosić kwalifikacje zawodowe? Szybko uzyskać specjalizację? Dokształcać się w miejscu pracy, bez wędrówek po różnych szpitalach? Zapytaj o pracę w Wojskowym Instytucie Medycznym. Szpital przy Szaserów zatrudni absolwentki pielęgniarstwa po studiach magisterskich i licencjackich. Dzięki wypracowanej w naszym szpitalu, innowacyjnej ścieżce rozwoju zawodowego, pielęgniarka może skorzystać z szybkiej drogi awansu zawodowego...
Czytaj więcejNa operację zaćmy czeka się tylko 7 dni
W naszym oddziale na operację zaćmy czeka się 7 dni. Operacje są bezpłatne, z ubezpieczenia, w ramach NFZ. Na pierwszą poradę okulistyczną zapraszamy do naszego szpitala: WIM Legionowo, ul. Zegrzyńska 8. Oddział Chirurgii Okulistycznej, piętro 3. Zapisy do Poradni Okulistycznej: telefoniczne pod nr tel. 261-866-225, pon., śr., czw., pt. w godzinach 7:30 – 14:00...
Czytaj więcejWIM pierwszym szpitalem w Polsce z dwoma robotami da Vinci
W dniu 14 listopada 2022 r. oficjalnie została podpisana umowa pomiędzy Wojskowym Instytutem Medycznym - Państwowym Instytutem Badawczym w Warszawie a firmą Synektik S.A. na zakup drugiego systemu robotycznego dla chirurgii małoinwazyjnej da Vinci. Umowa została zawarta w wyniku przeprowadzonego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego na łączną wartość 27 151 169,42 PLN netto.
-"To kolejne urządzenie – robot chirurgiczny, jakie pojawi się w WIM w okresie ostatnich dwóch lat. Inwestycja w znacznej części została sfinansowana ze środków MON, dzięki czemu WIM stał się pierwszym w Polsce ośrodkiem posiadającym dwa roboty chirurgiczne. Dzięki okolicznościom jakie wynikły z podpisanej dziś umowy w perspektywie najbliższego kwartału będziemy w stanie znacząco zwiększyć liczbę zabiegów chirurgicznych wykonywanych przy użyciu najbardziej precyzyjnej, dostępnej na rynku techniki chirurgicznej. Jednocześnie będziemy kontynuować działania nad wdrożeniami kolejnych – łącznie będzie to siedem dziedzin chirurgii – mających dziś zastosowanie w robotyce chirurgicznej. Co ważne, niektóre z nich: torakochirurgia, chirurgia szczękowo-twarzowa, chirurgia tarczycy są pierwszymi zastosowaniami w Polsce i jednymi z pierwszych w Europie. Dzięki tak szerokiemu wykorzystaniu chirurgii robotowej WIM będzie również w stanie wesprzeć AOTMiT w zakresie wiedzy niezbędnej do prawidłowej wyceny świadczeń w wielu, a nie jak dotychczas w jednym – chirurgia prostaty – zakresie przy jednoczesnym zdefiniowaniu warunków do optymalnego, w tym możliwie najbardziej efektywnego zastosowania tej nowoczesnej, dynamicznie rozwijającej się technologii zabiegowej na krajowym rynku medycznym. Kolejna sprawa to otwarcie na bazie WIM pierwszego w Polsce ośrodka posiadającego uprawnienia do szkolenia i certyfikacji operatorów. Jestem zdania, że Polska jest na tyle dużym, a do tego niezwykle dynamicznie rozwijającym się rynkiem chirurgii robotowej, że posiadanie takich kompetencji jest dziś niezbędne" mówił dyrektor WIM gen. broni prof. Grzegorz Gielerak.
Wojskowy Szpital Medyczny PIB w Warszawie to pierwszy polski szpital, w którym będą funkcjonowały dwa roboty da Vinci. Dotychczas w ośrodku wykonano 480 zabiegów chirurgii robotycznej, w tym około 150 ginekologicznych, ponad 120 urologicznych i prawie 100 chirurgii ogólnej. W WIM wykonywane są również w asyście robota operacje kardiologiczne, głowy i szyi oraz torakochirurgiczne.
- Obecnie w Polsce autoryzowane systemy chirurgii robotycznej da Vinci dostępne są w 23 szpitalach. Jednakże tylko w WIM lekarze będą mieli do dyspozycji równocześnie dwa roboty. Certyfikowanych jest 7 zespołów chirurgicznych dzięki czemu w szpitalu jest największy w Polsce wybór specjalizacji zabiegów. Niewątpliwie z tego punktu widzenia Wojskowy Instytut Medyczny to miejsce w którym najbardziej dynamicznie rozwija się chirurgia robotyczna – podkreśla Cezary Kozanecki, Prezes Zarządu Synektik, firmy będącej wyłącznym dystrybutorem da Vinci na terenie Polski, Czech i Słowacji.
System da Vinci jest systemem robotycznym czwartej generacji. Od ponad 25 lat producent, firma Intuitive, rozwija i udoskonala to narzędzie, aby w rękach chirurgów służyło dobru pacjentów. Da Vinci to przede wszystkim chirurgia małoinwazyjna czyli odczuwalna zmiana dla pacjenta. Zamiast cięcia przez wszystkie powłoki ciała, narzędzia chirurgiczne wprowadzane są przez otwory o średnicy 8 mm. Dzięki temu pacjent może wrócić do domu już w drugiej dobie po zabiegu, a do pełnej sprawności również dochodzi wielokrotnie szybciej niż po tradycyjnej operacji.
Obecnie na świecie jest zainstalowanych ponad 7,4 tys. systemów chirurgicznych da Vinci w 69 krajach, a ok. 55 tys. chirurgów zostało przeszkolonych do pracy z wykorzystaniem tego robota. Dotychczas wykonano ponad 10 mln zabiegów z udziałem robota da Vinci.
_____________________________________________________
O Wojskowym Instytucie Medycznym – Państwowym Instytucie Badawczym w Warszawie
Wojskowy Instytut Medyczny – Państwowy Instytut Badawczy z Centralnym Szpitalem Klinicznym MON (CSK MON WIM) należy do największych, wieloprofilowych, o najwyższym stopniu referencyjności, akredytowanych placówek ochrony zdrowia w Polsce. Jest centralnym ośrodkiem klinicznym, dydaktycznym, konsultacyjnym i naukowo-badawczym wojskowej służby zdrowia. Ma akredytację ministra zdrowia oraz systemy zarządzania jakością w zakresie normy ISO i AQAP.
Wojskowy Instytut Medyczny – Państwowy Instytut Badawczy nieustannie rozwija nowoczesną, wieloprofilową jednostkę leczniczą – Centralny Szpital Kliniczny MON WIM, która od lat rozszerza swoją strukturę poprzez realizację kolejnych inwestycji. Dzięki nim udało się zwiększyć kompleksowość udzielanych świadczeń medycznych, w myśl misji „Pacjent w centrum uwagi. Leczymy i opiekujemy się nowocześnie i bezpiecznie”. Instytut na bieżąco modernizuje istniejące kliniki i oddziały oraz sukcesywnie unowocześnia bazę sprzętową. Największą inwestycją w historii WIM był oddany do użytku w 2017 r. nowoczesny Zakład Radioterapii wraz ze zmodernizowaną Kliniką Onkologii. Z początkiem 2022 roku oddano pacjentom dwa kolejne nowe obiekty – Klinikę Okulistyki oraz budynek Poradni Specjalistycznych. W 2022 roku otwarto również filię Wojskowego Instytutu Medycznego – szpital wojskowy w Legionowie, który składa się z bloku operacyjnego i sześciu oddziałów. WIM inwestuje również w najbardziej innowacyjny sprzęt medyczny. Jesienią 2020 r. otwarto Centrum Chirurgii Robotycznej WIM, wyposażone w najnowszą generację robota operacyjnego da Vinci Xi, który umożliwia przeprowadzenie niezwykle skomplikowanych procedur operacyjnych przy użyciu minimalnie inwazyjnych technik. Duże zapotrzebowanie na interdyscyplinarne zabiegi robotyczne wymusiło potrzebę rozbudowania Centrum oraz zakupu drugiego robota operacyjnego. W ramach CCHR WIM tworzy również ośrodek kształcący personel platform robotycznych i obejmujący swoim zasięgiem Polskę i kraje Europy Wschodniej.
_____________________________________________________
O Grupie Synektik
Grupa Synektik jest wiodącym producentem zaawansowanych produktów radiofarmaceutycznych oraz rozwiązań informatycznych (m.in. platformy teleradiologicznej Zbadani.pl), dostawcą usług serwisowo-pomiarowych oraz dystrybutorem innowacyjnych urządzeń medycznych, stosowanych w diagnostyce oraz terapii w dziedzinach onkologii, kardiologii i neurologii.
W ramach segmentu dystrybucji urządzeń medycznych Spółka współpracuje z kilkunastoma globalnymi producentami wyrobów diagnostycznych oraz terapeutycznych. Dzięki tak szerokiemu portfolio produktów oraz nabytym kompetencjom firma oferuje m.in. budowę hybrydowych sal operacyjnych w systemie „pod klucz”.
Synektik posiada na terenie Polski trzy zakłady produkcyjne radiofarmaceutyków, z których jeden pełni funkcję centrum badawczo-rozwojowego zajmującego się opracowywaniem nowych, innowacyjnych produktów znajdujących zastosowanie w onkologii, kardiologii i neurologii. Grupa rozwija również własne centrum badań klinicznych. Spółka pozostaje jednocześnie wiodącym dostawcą radiofarmaceutyków specjalnych na terenie Polski, służących m.in. do diagnostyki raka wątrobokomórkowego czy prostaty i jego przerzutów do kości. Flagowym projektem Spółki jest kardioznacznik - innowacyjny, charakteryzujący się globalnym potencjałem radiofarmaceutyk do diagnostyki choroby wieńcowej, którego rozwój jest obecnie na etapie badań klinicznych.
Firma Synektik od 2018 roku jest wyłącznym autoryzowanym dystrybutorem systemu chirurgii robotycznej da Vinci w Polsce, a od 2022 również w Czechach i Słowacji.
Więcej informacji: www.synektik.pl
______________________________________________
Zapraszamy do kontaktu:
Wojskowy Instytut Medyczny - Państwowy Instytut Badawczy
Jacek Doniec, kierownik Centrum Chirurgii Robotycznej
tel. kom.: +48 665 707 496,
e-mail: cchr@wim.mil.pl
sekretariat tel.: 261 817 799
SYNEKTIK S.A.
Karolina Koprowska, Specjalista ds. Marketingu
tel. kom.: +48 722 185 010
e-mail: kkoprowska@synektik.com.pl
Zdjęcia: Tomasz Zaborowski PIB PIB