- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
WIM-PIB po kolejnej wizycie akredytacyjnej

Wojskowy Instytut Medyczny – Państwowy Instytut Badawczy po raz kolejny uzyskał Certyfikat Akredytacyjny (nr 2022/68), który jest potwierdzeniem wysokiej jakości udzielanych świadczeń. Uzyskanie certyfikatu poprzedzone było wizytą przedstawicieli Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, podczas której podkreślano zaangażowanie personelu w działania projakościowe oraz komunikację pracowników.
Czytaj więcejWIM zaprasza lekarzy anestezjologów do współpracy

W odpowiedzi na dynamicznie zmieniający się rynek usług medycznych proponujemy Państwu nowatorską formę zatrudnienia w Wojskowym Instytucie Medycznym. Jesteśmy jedną z największych, wieloprofilowych, o najwyższym stopniu referencyjności, akredytowanych placówek ochrony zdrowia w Polsce. Nasze sale operacyjne, gabinety zabiegowe oraz nowoczesny sprzęt spełniają najwyższe światowe standardy, co pozwoli Państwu doskonalić swoją wiedzę i umiejętności pod okiem...
Czytaj więcejUniwersytet Warszawski oraz WIM podjęły współpracę p…

14 października 2022 r. Rektor Uniwersytetu Warszawskiego prof. dr hab. Alojzy Z. Nowak oraz dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego gen. broni prof. dr hab. n. med. Grzegorz Gielerak, podpisali porozumienie w sprawie współpracy organizacyjnej oraz dydaktyczno-badawczej przy tworzeniu i prowadzeniu kształcenia lekarzy na nowo formowanym Wydziale Medycznym Uniwersytetu Warszawskiego.
Czytaj więcejWIM państwowym instytutem badawczym

Szanowni Państwo, Drodzy Pracownicy Wojskowego Instytutu Medycznego, na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 13 września 2022 roku Wojskowy Instytut Medyczny w Warszawie otrzymał status państwowego instytutu badawczego. Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 19 października, co będzie m.in. oznaczać, że z tym dniem oficjalną nazwą używaną przez instytut będzie Wojskowy Instytut Medyczny – Państwowy...
Czytaj więcejOgłoszenie o brakowaniu (zniszczeniu) dokumentacji m…

Informujemy, że planowane jest brakowanie dokumentacji medycznej pacjentów leczonych w Wojskowym Instytucie Medycznym przy ul. Szaserów 128, 04-141 Warszawa w roku 2001. Osoby uprawnione i zainteresowane odbiorem oryginału dokumentacji medycznej przeznaczonej do niszczenia mogą ubiegać się o jej odbiór do 31.12.2022 r. po uprzednim złożeniu wniosku w Archiwum Medycznym.
Czytaj więcejLASEROWA I SOCZEWKOWA KOMERCYJNA KOREKCJA WAD WZROKU…

Chirurgia refrakcyjna rogówki i soczewki jest jedną z intensywniej rozwijających się gałęzi okulistyki i umożliwia korekcję wad wzroku dzięki wykorzystaniu najnowszych odkryć medycyny i bioinżynierii, w tym ultranowoczesnych platform laserowych. Liczba wykonywanych laserowych zabiegów refrakcyjnych w Polsce i na świecie systematycznie rośnie; na świecie wykonywanych jest rocznie ok. 5 mln procedur a w Europie ok...
Czytaj więcejDlaczego warto pracować w WIM?

Jesteś pielęgniarką? Chcesz bezpłatnie podnosić kwalifikacje zawodowe? Szybko uzyskać specjalizację? Dokształcać się w miejscu pracy, bez wędrówek po różnych szpitalach? Zapytaj o pracę w Wojskowym Instytucie Medycznym. Szpital przy Szaserów zatrudni absolwentki pielęgniarstwa po studiach magisterskich i licencjackich. Dzięki wypracowanej w naszym szpitalu, innowacyjnej ścieżce rozwoju zawodowego, pielęgniarka może skorzystać z szybkiej drogi awansu zawodowego...
Czytaj więcejNa operację zaćmy czeka się tylko 7 dni

W naszym oddziale na operację zaćmy czeka się 7 dni. Operacje są bezpłatne, z ubezpieczenia, w ramach NFZ. Na pierwszą poradę okulistyczną zapraszamy do naszego szpitala: WIM Legionowo, ul. Zegrzyńska 8. Oddział Chirurgii Okulistycznej, piętro 3. Zapisy do Poradni Okulistycznej: telefoniczne pod nr tel. 261-866-225, pon., śr., czw., pt. w godzinach 7:30 – 14:00...
Czytaj więcejPRACOWNIA HEMODYNAMIKI
Pracownia Hemodynamiki Kliniki Kardiologii i Chorób Wewnętrznych Wojskowego Instytutu Medycznego powstała w 1993 roku. Do dnia dzisiejszego wykonano ponad 54.000 endowaskularnych zabiegów diagnostycznych i terapeutycznych. Głównym celem Pracowni jest zapewnienie 24 godzinnego dostępu do leczenia inwazyjnego dla chorych w stanach bezpośredniego zagrożenia życia związanego z ostrym zespołem wieńcowym. Wszyscy lekarze pełniący dyżur hemodynamiczny mają wieloletnie doświadczenie w wykonywaniu zabiegów angioplastyki wieńcowej w ostrych zespołach wieńcowych i posiadają certyfikat umiejętności Asocjacji Interwencji Sercowo Naczyniowych Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.
PERSONEL PRACOWNI
Lekarze:
Lekarze wykonujący zabiegi
dr n. med. Wojciech Wąsek - specjalista chorób wewnętrznych, kardiolog
dr n. med. Krzysztof Cedro - specjalista chorób wewnętrznych, kardiolog
dr n. med. Marek Rewicki - specjalista chorób wewnętrznych, kardiolog
mjr lek. med. Konrad Tkaczewski - specjalista chorób wewnętrznych, kardiolog
lek. med. Wojciech Samul – specjalista chorób wewnętrznych, kardiolog
lek. med. Paweł Krzywicki - specjalista chorób wewnętrznych, kardiolog
Pielęgniarki i Pielęgniarze zabiegowi
Iwona Pawlik
Monika Makowska
Robert Szulakowski
Michał Zalewski
Agnieszka Czaban
Mirosław Mól
Wojciech Senatorski
Technicy radiologiczni
Kamil Kozłowicz
Sławomira Śniec
Janusz Stupnicki
ZABIEGI WYKONYWANE W PRACOWNI:
Zabiegi na tętnicach wieńcowych
• Koronarografie
• angioplastyki wieńcowe w tym zabiegi udrażniania przewlekłych niedrożności oraz zabiegi z wykorzystaniem techniki rotablacji
• fizjologiczna ocena istotności zwężeń wieńcowych w badaniach FFR, iFR i CFR
• obrazowanie endowaskularne z wykorzystaniem techniki ultradźwiękowej (IVUS) oraz techniki optycznej koherentnej tomografii (OCT
Zabiegi wieńcowe wykonywane są z wyboru z dojścia od tętnicy promieniowej dla poprawy komfortu Chorego po zabiegu. W celu minimalizowania ryzyka, wszystkie zabiegi diagnostyczne są wykonywany z zastosowaniem najmniejszych cewników - 5F.
Wszystkie zabiegi diagnostyczne i terapeutyczne wykonane zarówno w trybie dyżurowym, jak i planowym są następnego dnia po ich wykonaniu analizowane przez zespół kardiologów interwencyjnych, kardiologów zachowawczych oraz kardiochirurgów. Celem tych spotkań jest dogłębna analiza każdego chorego poddanego diagnostyce inwazyjnej i leczeniu interwencyjnemu dla zoptymalizowania przedstawianej Choremu propozycji dalszego postępowania.
Zgodnie z zaleceniami Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego zabiegi interwencyjne (przezskórna angioplastyka wieńcowa lub operacja by-passów) są wykonywane tylko w przypadkach gdy udowodniono jednoznacznie związek pomiędzy zwężeniem i wywoływanym przez to zwężenie niedokrwieniem serca. W tym celu w przypadkach wątpliwych, gdy stwierdzone zwężenia są graniczne, bezpośrednio po koronarografii wykonywany jest pomiar iFR/FFR lub Chorzy są w trybie planowym dodatkowo badani w Zakładzie Medycyny Nuklearnej, gdzie wykonywane jest badanie radioizotopowe SPECT.
Praktycznie wszystkie zabiegi angioplastyki wieńcowej są wykonywane z zastosowaniem stentów lekowych tzw. DES-ów, zmniejszających do minimum konieczność kolejnego zabiegu z powodu nawrotu zwężenia. Od czterech lat realizujemy program zabiegów udrażniania przewlekle zamkniętych tętnic wieńcowych, uzyskując skuteczność na poziomie 80% oraz wykonujemy zabiegi rotablacji wieńcowej u chorych z masywnymi zwapnieniami, uniemożliwiającymi przeprowadzenie skutecznego zabiegu klasycznymi metodami.
Pracownia Hemodynamiki Kliniki Kardiologii i Chorób Wewnętrznych WIM jest jednym z pierwszych Ośrodków interwencyjnych w kraju, w którym zastosowano na szeroką skalę stenty samorozprężalne, samoczynnie dopasowujące się do wielkości tętnicy u chorych z zawałami serca. Pracownia jest również jednym z pierwszych ośrodków w kraju, w którym rozpoczęto stosowanie czasowych rusztowań wewnątrzwieńcowych – tzw „stentów rozpuszczalnych”.
Zabiegi pozawieńcowe.
• Rozwój kardiologii interwencyjnej zmierza w kierunku wykonywania coraz bardziej złożonych zabiegów, które jeszcze do niedawna były domeną kardiochirurgów. W WIM wykonujemy rutynowo zabiegi implantacji okluderów septalnych u chorych z ubytkami w przegrodzie międzyprzedsionkowej i istotnym przeciekiem midzyprzedsionkowym, zabiegi implantacji okluderów septalnych u chorych z przetrwałym otworem owalnym i przebytym kryptogennym udarem mózgu (czyli udarem o wyjaśnionej przyczynie) – kwalifikacje dokonywane wspólnie z Neurologami.
• Od kilku lat implantujemy okludery uszka lewego przedsionka u chorych z niezastawkowym migotaniem przedsionków i przeciwskazaniami do leczenia przeciwkrzepliwego.
• Od kilku lat implantujemy metodą przezskórną protezy zastawkowe w pozycję aortalną u chorych ze zwężeniem zastawki aortalnej i wysokim ryzykiem wykonania klasycznego zabiegu kardiochirurgicznego.
• W Pracowni Hemodynamiki wykonuje się również implantację filtrów do żyły głównej dolnej u chorych wysokiego ryzyka po przebytym zatorze tętnicy płucnej i współistniejącą, niepoddającą się rutynowemu leczeniu zakrzepicą żył głębokich kończyn
• Mamy wieloletnie doświadczenie w endowaskularnym usuwamiu ciał obcych z łożyska żylnego
W roku 2014 ukończona została budowa najnowocześniejszego w Warszawie kompleksu pracowni hemodynamicznych i elektrofizjologicznych – łącznie cztery pracownie, w tym jedna hybrydowa. Sala hybrydowa umożliwia bezpieczne wykonywanie najtrudniejszych zabiegów przezskórnych zarówno wieńcowych, jak i strukturalnych, wymagających zapewnienia możliwości szybkiej konwersji do leczenia chirurgicznego oraz przeprowadzania wspólnych zabiegów wieńcowych, jak i pozawieńcowych przez zespoły kardiochirurgów i kardiologów interwencyjnych.