- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
WIM-PIB po kolejnej wizycie akredytacyjnej

Wojskowy Instytut Medyczny – Państwowy Instytut Badawczy po raz kolejny uzyskał Certyfikat Akredytacyjny (nr 2022/68), który jest potwierdzeniem wysokiej jakości udzielanych świadczeń. Uzyskanie certyfikatu poprzedzone było wizytą przedstawicieli Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, podczas której podkreślano zaangażowanie personelu w działania projakościowe oraz komunikację pracowników.
Czytaj więcejWIM zaprasza lekarzy anestezjologów do współpracy

W odpowiedzi na dynamicznie zmieniający się rynek usług medycznych proponujemy Państwu nowatorską formę zatrudnienia w Wojskowym Instytucie Medycznym. Jesteśmy jedną z największych, wieloprofilowych, o najwyższym stopniu referencyjności, akredytowanych placówek ochrony zdrowia w Polsce. Nasze sale operacyjne, gabinety zabiegowe oraz nowoczesny sprzęt spełniają najwyższe światowe standardy, co pozwoli Państwu doskonalić swoją wiedzę i umiejętności pod okiem...
Czytaj więcejUniwersytet Warszawski oraz WIM podjęły współpracę p…

14 października 2022 r. Rektor Uniwersytetu Warszawskiego prof. dr hab. Alojzy Z. Nowak oraz dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego gen. broni prof. dr hab. n. med. Grzegorz Gielerak, podpisali porozumienie w sprawie współpracy organizacyjnej oraz dydaktyczno-badawczej przy tworzeniu i prowadzeniu kształcenia lekarzy na nowo formowanym Wydziale Medycznym Uniwersytetu Warszawskiego.
Czytaj więcejWIM państwowym instytutem badawczym

Szanowni Państwo, Drodzy Pracownicy Wojskowego Instytutu Medycznego, na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 13 września 2022 roku Wojskowy Instytut Medyczny w Warszawie otrzymał status państwowego instytutu badawczego. Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 19 października, co będzie m.in. oznaczać, że z tym dniem oficjalną nazwą używaną przez instytut będzie Wojskowy Instytut Medyczny – Państwowy...
Czytaj więcejOgłoszenie o brakowaniu (zniszczeniu) dokumentacji m…

Informujemy, że planowane jest brakowanie dokumentacji medycznej pacjentów leczonych w Wojskowym Instytucie Medycznym przy ul. Szaserów 128, 04-141 Warszawa w roku 2001. Osoby uprawnione i zainteresowane odbiorem oryginału dokumentacji medycznej przeznaczonej do niszczenia mogą ubiegać się o jej odbiór do 31.12.2022 r. po uprzednim złożeniu wniosku w Archiwum Medycznym.
Czytaj więcejLASEROWA I SOCZEWKOWA KOMERCYJNA KOREKCJA WAD WZROKU…

Chirurgia refrakcyjna rogówki i soczewki jest jedną z intensywniej rozwijających się gałęzi okulistyki i umożliwia korekcję wad wzroku dzięki wykorzystaniu najnowszych odkryć medycyny i bioinżynierii, w tym ultranowoczesnych platform laserowych. Liczba wykonywanych laserowych zabiegów refrakcyjnych w Polsce i na świecie systematycznie rośnie; na świecie wykonywanych jest rocznie ok. 5 mln procedur a w Europie ok...
Czytaj więcejDlaczego warto pracować w WIM?

Jesteś pielęgniarką? Chcesz bezpłatnie podnosić kwalifikacje zawodowe? Szybko uzyskać specjalizację? Dokształcać się w miejscu pracy, bez wędrówek po różnych szpitalach? Zapytaj o pracę w Wojskowym Instytucie Medycznym. Szpital przy Szaserów zatrudni absolwentki pielęgniarstwa po studiach magisterskich i licencjackich. Dzięki wypracowanej w naszym szpitalu, innowacyjnej ścieżce rozwoju zawodowego, pielęgniarka może skorzystać z szybkiej drogi awansu zawodowego...
Czytaj więcejNa operację zaćmy czeka się tylko 7 dni

W naszym oddziale na operację zaćmy czeka się 7 dni. Operacje są bezpłatne, z ubezpieczenia, w ramach NFZ. Na pierwszą poradę okulistyczną zapraszamy do naszego szpitala: WIM Legionowo, ul. Zegrzyńska 8. Oddział Chirurgii Okulistycznej, piętro 3. Zapisy do Poradni Okulistycznej: telefoniczne pod nr tel. 261-866-225, pon., śr., czw., pt. w godzinach 7:30 – 14:00...
Czytaj więcejRekrutacja na I rok Studiów Doktoranckich 2014/2015
Informujemy, że trwa nabór na stacjonarne i niestacjonarne studia doktoranckie w Wojskowym Instytucie Medycznym w roku akademickim 2014/2015.
Warunki i tryb rekrutacji określa Uchwała Rady Naukowej nr 229/IV/2014 z dnia 19 marca 2014 r. w sprawie ustalenia warunków i trybu rekrutacji na studia doktoranckie w Wojskowym Medycznym w roku akademickim 2014/2015.
Skład Komisji Rekrutacyjnej powołanej przez Dyrektora WIM do przeprowadzenia rekrutacji na studia doktoranckie w roku akademickim 2014/2015 w Wojskowym Instytucie Medycznym (Zarządzenie Dyrektora WIM nr 13 z dnia 24 marca 2014 r.)
Przewodniczący:
prof. dr hab. n. med. Włodzimierz Baranowski
Członkowie:
płk dr hab. n. med. Andrzej Chciałowski
prof. dr hab. n. med. Eugeniusz Dziuk
prof. dr hab. n. med. Krzysztof Paśnik
dr hab. n. med. Małgorzata Figurska
Sekretarz:
dr hab. n. med. Joanna Wierzbowska
Dokumenty należy składać w Sekcji Działalności Badawczej i Wydawniczej (Budynek Dyrekcji, pok. 103), do dnia 30.04.2014 r. w godzinach 10.00-13.00 (tel. 26 1817747).
Egzamin testowy z zakresu statystyki medycznej, bioetyki, prawa medycznego oraz historii medycyny odbędzie się w dniu 3 czerwca 2014 roku o godz. 10.00 w Auli WIM ( V. p.) Wykaz piśmiennictwa do egzaminu testowego
Egzamin Kwalifikacyjny
W trzecim etapie postępowania rekrutacyjnego w dniach 23-27 czerwca 2014 roku przeprowadzony zostanie egzamin kwalifikacyjny z udziałem kandydata i opiekuna naukowego. Dokładny termin egzaminu dla poszczególnych kandydatów przesłany zostanie drogą elektroniczną. Zakres egzaminu kwalifikacyjnego będzie obejmował uzasadnienie wyboru tematu i ogólną koncepcję rozprawy doktorskiej, pytania z zakresu zainteresowań i dotychczasowych osiągnięć w pracy naukowo-badawczej.
Rekrutacja na studia doktoranckie prowadzona jest: w dziedzinie: nauk medycznych, w dyscyplinie: medycyna.
Wymagane dokumenty:
• kwestionariusz osobowy i 3 fotografie 3,5 × 4,5 mm
• podanie o przyjęcie na studia
• życiorys
• odpis dyplomu ukończenia studiów II stopnia (lub poświadczona kopia dyplomu)
• zaświadczenie o średniej ocen z całego toku studiów II stopnia
• proponowany temat i koncepcja rozprawy doktorskiej zatwierdzony przez przyszłego opiekuna naukowego
• potwierdzenie wniesienia opłaty rekrutacyjnej
• oświadczenie kandydata na opiekuna naukowego o zgodzie na prowadzenie pod jego kierunkiem pracy doktorskiej, wraz z wykazem dorobku naukowego i realizowanych projektów badawczych z ostatnich 5 lat.
Opłata rekrutacyjna
Kandydaci na studia doktoranckie zobowiązani są do dokonania wymaganej opłaty w formie bezgotówkowej na konto:
Bank Gospodarstwa Krajowego
I Oddział w Warszawie
30 1130 1017 0020 0716 4222 2210
z odpowiednią adnotacją:
"Opłata rekrutacyjna za postępowanie kwalifikacyjne na Studia Doktoranckie WIM - (imię i nazwisko kandydata)”, w wysokości 100 zł (słownie: sto złotych).
Potwierdzenie dokonanej opłaty należy przedłożyć osobiście w Sekcji Działalności Badawczej i Wydawniczej, 04-141 Warszawa 60, ul. Szaserów 128, pok. 103; za pomocą faksu (nr 22 681-77-47) lub e-mail: studiadoktoranckie@wim.mil.pl
Podstawy prawne
• Ustawa z dnia 27 lipca 2005 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym (Dz. U. z 2005 r., nr 164, poz. 1365 z pó¼n. zm.)
• Ustawa z dnia 14 marca 2003 r. o stopniach naukowych i tytule naukowym oraz o stopniach i tytule w zakresie sztuki (Dz. U. z 2003 r., nr 65, poz. 595 z pó¼n. zm.)
• Rozporządzenie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 12 grudnia 2013 r. w sprawie studiów doktoranckich oraz stypendiów doktoranckich (Dz. U. z 2013 poz. 1581)
• Rozporządzenie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 1 września 2011 r. w sprawie kształcenia na studiach doktoranckich w uczelniach i jednostkach naukowych (Dz. U. nr 196, poz. 1169)
• Rozporządzenie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyzszego z dnia 22 września 2011 r.w sprawie szczegółowego trybu i warunków przeprowadzania czynności w przewodach doktorskich, w postępowaniu habilitacyjnym oraz w postępowaniu o nadanie tytułu profesora (Dz. U. nr 204, poz. 1200)