- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
WIM-PIB po kolejnej wizycie akredytacyjnej

Wojskowy Instytut Medyczny – Państwowy Instytut Badawczy po raz kolejny uzyskał Certyfikat Akredytacyjny (nr 2022/68), który jest potwierdzeniem wysokiej jakości udzielanych świadczeń. Uzyskanie certyfikatu poprzedzone było wizytą przedstawicieli Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, podczas której podkreślano zaangażowanie personelu w działania projakościowe oraz komunikację pracowników.
Czytaj więcejWIM zaprasza lekarzy anestezjologów do współpracy

W odpowiedzi na dynamicznie zmieniający się rynek usług medycznych proponujemy Państwu nowatorską formę zatrudnienia w Wojskowym Instytucie Medycznym. Jesteśmy jedną z największych, wieloprofilowych, o najwyższym stopniu referencyjności, akredytowanych placówek ochrony zdrowia w Polsce. Nasze sale operacyjne, gabinety zabiegowe oraz nowoczesny sprzęt spełniają najwyższe światowe standardy, co pozwoli Państwu doskonalić swoją wiedzę i umiejętności pod okiem...
Czytaj więcejUniwersytet Warszawski oraz WIM podjęły współpracę p…

14 października 2022 r. Rektor Uniwersytetu Warszawskiego prof. dr hab. Alojzy Z. Nowak oraz dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego gen. broni prof. dr hab. n. med. Grzegorz Gielerak, podpisali porozumienie w sprawie współpracy organizacyjnej oraz dydaktyczno-badawczej przy tworzeniu i prowadzeniu kształcenia lekarzy na nowo formowanym Wydziale Medycznym Uniwersytetu Warszawskiego.
Czytaj więcejWIM państwowym instytutem badawczym

Szanowni Państwo, Drodzy Pracownicy Wojskowego Instytutu Medycznego, na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 13 września 2022 roku Wojskowy Instytut Medyczny w Warszawie otrzymał status państwowego instytutu badawczego. Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 19 października, co będzie m.in. oznaczać, że z tym dniem oficjalną nazwą używaną przez instytut będzie Wojskowy Instytut Medyczny – Państwowy...
Czytaj więcejOgłoszenie o brakowaniu (zniszczeniu) dokumentacji m…

Informujemy, że planowane jest brakowanie dokumentacji medycznej pacjentów leczonych w Wojskowym Instytucie Medycznym przy ul. Szaserów 128, 04-141 Warszawa w roku 2001. Osoby uprawnione i zainteresowane odbiorem oryginału dokumentacji medycznej przeznaczonej do niszczenia mogą ubiegać się o jej odbiór do 31.12.2022 r. po uprzednim złożeniu wniosku w Archiwum Medycznym.
Czytaj więcejLASEROWA I SOCZEWKOWA KOMERCYJNA KOREKCJA WAD WZROKU…

Chirurgia refrakcyjna rogówki i soczewki jest jedną z intensywniej rozwijających się gałęzi okulistyki i umożliwia korekcję wad wzroku dzięki wykorzystaniu najnowszych odkryć medycyny i bioinżynierii, w tym ultranowoczesnych platform laserowych. Liczba wykonywanych laserowych zabiegów refrakcyjnych w Polsce i na świecie systematycznie rośnie; na świecie wykonywanych jest rocznie ok. 5 mln procedur a w Europie ok...
Czytaj więcejDlaczego warto pracować w WIM?

Jesteś pielęgniarką? Chcesz bezpłatnie podnosić kwalifikacje zawodowe? Szybko uzyskać specjalizację? Dokształcać się w miejscu pracy, bez wędrówek po różnych szpitalach? Zapytaj o pracę w Wojskowym Instytucie Medycznym. Szpital przy Szaserów zatrudni absolwentki pielęgniarstwa po studiach magisterskich i licencjackich. Dzięki wypracowanej w naszym szpitalu, innowacyjnej ścieżce rozwoju zawodowego, pielęgniarka może skorzystać z szybkiej drogi awansu zawodowego...
Czytaj więcejNa operację zaćmy czeka się tylko 7 dni

W naszym oddziale na operację zaćmy czeka się 7 dni. Operacje są bezpłatne, z ubezpieczenia, w ramach NFZ. Na pierwszą poradę okulistyczną zapraszamy do naszego szpitala: WIM Legionowo, ul. Zegrzyńska 8. Oddział Chirurgii Okulistycznej, piętro 3. Zapisy do Poradni Okulistycznej: telefoniczne pod nr tel. 261-866-225, pon., śr., czw., pt. w godzinach 7:30 – 14:00...
Czytaj więcejPosłowie obradowali w Klinice Psychiatrii i Stresu Bojowego WIM
Najdłuższa hospitalizacja weterana w Klinice Psychiatrii i Stresu Bojowego trwała 157 dni. Skończyła się pełnym sukcesem, żołnierz wrócił do służby. Ale nie zawsze jest tak dobrze. Średnio pacjenci spędzają w Klinice 36 dni, a 6 weteranów leczyło się tam ponad 100 dni. W sumie przez KPiSB przewinęło się prawie 300 weteranów. M.in. z takimi statystykami zapoznali się członkowie Podkomisji Stałej ds. Problemów Społecznych w Wojsku Sejmowej Komisji Obrony Narodowej.
Posiedzenie odbyło się 20 marca. Przewodniczyła mu posłanka Jadwiga Zakrzewska. W spotkaniu wziął udział Maciej Jankowski podsekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej, zastępca Szefa SG gen. dyw. Andrzej Fałkowski oraz gen. bryg. Piotr Dzięgielewski szef Inspektoratu Wojskowej Służby Zdrowia.
O roli WIM – wiodącej placówki wojskowej służby zdrowia, zapewniającej wszechstronną opiekę medyczną żołnierzom - mówił gen. bryg. dr hab. n. med. Grzegorz Gielerak, dyrektor Instytutu. – Doświadczenia z opieki nad weteranami wykorzystujemy do skuteczniejszej opieki nad pacjentami Mazowieckiego Centrum Urazowego. Jeśli ktoś pyta o korzyści wynikające z polskiego zaangażowania w misje w Iraku czy Afganistanie, to WIM może być jednym z pozytywnych przykładów. Z umiejętności nabytych przez naszych pracowników w czasie leczenia ciężko poszkodowanych żołnierzy korzystają cywilni pacjenci naszego szpitala – mówił generał.
Analizy dotyczącej dziewięciu lat doświadczeń z funkcjonowania KPiSB dokonał jej kierownik, ppłk dr n. med. Radosław Tworus.
- Co dla nas niezwykle istotne, cieszymy się zaufaniem pacjentów. W czasie uroczystości z okazji Dnia Weterana 2013 jedynymi przedstawicielami wojskowej służby zdrowia wyróżnionymi przez weteranów byli przedstawiciele WIM – podkreślił ppłk Tworus.
Natomiast dr hab. n. med. Stanisław Ilnicki, konsultant Wojskowej Służby Zdrowia w dziedzinie psychiatrii, przedstawił stan obecny oraz propozycje usprawnień rozwiązań formalno-prawnych związanych z ochroną zdrowia psychicznego weteranów PKW oraz ich rodzin.
- W żadnym kraju Europy Środkowo-Wschodniej nie ma takiej kliniki stresu. Macie imponujący dorobek. Jesteśmy pełni podziwu – podsumowała posłanka Jadwiga Zakrzewska.
********
Dowiedz się więcej o specyfice leczenia psychologicznego i psychiatrycznego weteranów misji zagranicznych oraz wiążącymi się z tym problemami formalno-prawnymi: