- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
WIM-PIB po kolejnej wizycie akredytacyjnej

Wojskowy Instytut Medyczny – Państwowy Instytut Badawczy po raz kolejny uzyskał Certyfikat Akredytacyjny (nr 2022/68), który jest potwierdzeniem wysokiej jakości udzielanych świadczeń. Uzyskanie certyfikatu poprzedzone było wizytą przedstawicieli Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, podczas której podkreślano zaangażowanie personelu w działania projakościowe oraz komunikację pracowników.
Czytaj więcejWIM zaprasza lekarzy anestezjologów do współpracy

W odpowiedzi na dynamicznie zmieniający się rynek usług medycznych proponujemy Państwu nowatorską formę zatrudnienia w Wojskowym Instytucie Medycznym. Jesteśmy jedną z największych, wieloprofilowych, o najwyższym stopniu referencyjności, akredytowanych placówek ochrony zdrowia w Polsce. Nasze sale operacyjne, gabinety zabiegowe oraz nowoczesny sprzęt spełniają najwyższe światowe standardy, co pozwoli Państwu doskonalić swoją wiedzę i umiejętności pod okiem...
Czytaj więcejUniwersytet Warszawski oraz WIM podjęły współpracę p…

14 października 2022 r. Rektor Uniwersytetu Warszawskiego prof. dr hab. Alojzy Z. Nowak oraz dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego gen. broni prof. dr hab. n. med. Grzegorz Gielerak, podpisali porozumienie w sprawie współpracy organizacyjnej oraz dydaktyczno-badawczej przy tworzeniu i prowadzeniu kształcenia lekarzy na nowo formowanym Wydziale Medycznym Uniwersytetu Warszawskiego.
Czytaj więcejWIM państwowym instytutem badawczym

Szanowni Państwo, Drodzy Pracownicy Wojskowego Instytutu Medycznego, na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 13 września 2022 roku Wojskowy Instytut Medyczny w Warszawie otrzymał status państwowego instytutu badawczego. Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 19 października, co będzie m.in. oznaczać, że z tym dniem oficjalną nazwą używaną przez instytut będzie Wojskowy Instytut Medyczny – Państwowy...
Czytaj więcejOgłoszenie o brakowaniu (zniszczeniu) dokumentacji m…

Informujemy, że planowane jest brakowanie dokumentacji medycznej pacjentów leczonych w Wojskowym Instytucie Medycznym przy ul. Szaserów 128, 04-141 Warszawa w roku 2001. Osoby uprawnione i zainteresowane odbiorem oryginału dokumentacji medycznej przeznaczonej do niszczenia mogą ubiegać się o jej odbiór do 31.12.2022 r. po uprzednim złożeniu wniosku w Archiwum Medycznym.
Czytaj więcejLASEROWA I SOCZEWKOWA KOMERCYJNA KOREKCJA WAD WZROKU…

Chirurgia refrakcyjna rogówki i soczewki jest jedną z intensywniej rozwijających się gałęzi okulistyki i umożliwia korekcję wad wzroku dzięki wykorzystaniu najnowszych odkryć medycyny i bioinżynierii, w tym ultranowoczesnych platform laserowych. Liczba wykonywanych laserowych zabiegów refrakcyjnych w Polsce i na świecie systematycznie rośnie; na świecie wykonywanych jest rocznie ok. 5 mln procedur a w Europie ok...
Czytaj więcejDlaczego warto pracować w WIM?

Jesteś pielęgniarką? Chcesz bezpłatnie podnosić kwalifikacje zawodowe? Szybko uzyskać specjalizację? Dokształcać się w miejscu pracy, bez wędrówek po różnych szpitalach? Zapytaj o pracę w Wojskowym Instytucie Medycznym. Szpital przy Szaserów zatrudni absolwentki pielęgniarstwa po studiach magisterskich i licencjackich. Dzięki wypracowanej w naszym szpitalu, innowacyjnej ścieżce rozwoju zawodowego, pielęgniarka może skorzystać z szybkiej drogi awansu zawodowego...
Czytaj więcejNa operację zaćmy czeka się tylko 7 dni

W naszym oddziale na operację zaćmy czeka się 7 dni. Operacje są bezpłatne, z ubezpieczenia, w ramach NFZ. Na pierwszą poradę okulistyczną zapraszamy do naszego szpitala: WIM Legionowo, ul. Zegrzyńska 8. Oddział Chirurgii Okulistycznej, piętro 3. Zapisy do Poradni Okulistycznej: telefoniczne pod nr tel. 261-866-225, pon., śr., czw., pt. w godzinach 7:30 – 14:00...
Czytaj więcejLudzie nauki pracujący w WIM
Wywiad z Panem Profesorem Dariuszem Jurkiewiczem
Szanowni Państwo,
Niniejszym pragnę zainicjować cykl artykułów związany z przybliżeniem sylwetek osób, które znalazły uznanie w świecie nauki, a związane są z WIM. Ich poglądy, cele, myśli, sposoby na rozwiązywanie problemów niech staną się przyczynkiem do szerszej dyskusji z ludźmi WIM o ludziach WIM. Na początek wywiad z Profesorem Dariuszem Jurkiewiczem Kierownikiem Kliniki Otolaryngologii WIM, który po raz pierwszy w Polsce, a stało się to przed kilkoma tygodniami, wprowadził metodę endoskopowego udrażniania zatok.
Niewątpliwie Pan Profesor jest jednym z wyróżniających się naukowców, zajmuje Pan pierwsze miejsce w rankingu dorobku naukowego WIM wśród specjalności zabiegowych. W ostatnich tygodniach zastosował Pan po raz pierwszy w Polsce metodę endoskopowego udrażniania zatok. Klinika, którą Pan kieruje jest w czołówce rankingu naukowego WIM. Proszę powiedzieć młodym lekarzom, jaki jest sposób na sukces, jak w obecnej rzeczywistości znaleźć czas na tak owocną pracę naukową?
Żeby osiągać wyniki przede wszystkim trzeba mieć pasję i zacięcie naukowe, a wtedy czas, nawet w trudnych warunkach, z pewnością można znaleźć. Drugim elementem, od którego zależą sukcesy jest zespół ludzi. W medycynie wielokrotnie mamy do czynienia z pracą zespołową i jest to według mnie niezmiernie istotne. Każdy członek zespołu powinien mieć możliwość, ale i obowiązek podnoszenia kwalifikacji zarówno zawodowych, jak i naukowych. Powinien rozumieć, że praca naukowa, czyli inwestycja w siebie się opłaca, bo medycyna jest jedną z niewielu dziedzin w której można odnosić sukcesy naukowe i jednocześnie spełniać się pomagając drugiemu człowiekowi.
Jaka jest recepta na zbudowanie zespołu ludzi zaangażowanych w realizację celów naukowych?
Młodych ludzi należy zachęcić do pracy naukowej. Należy dbać o najwyższe standardy medyczne poprzez wprowadzanie nowych metod diagnostyki czy leczenia, zachęcać do udziału w szkoleniach, czyli dawać szansę podnoszenia kwalifikacji. Zdobyte doświadczenie i wiedza uatrakcyjniają taką osobę na rynku pracy i w efekcie spełniona jest również satysfakcja finansowa. Oczywiście część osób skuszona wysokimi zarobkami może odejść, ale na szczęście takich osób jest niewiele. W osiąganiu sukcesu ważne są jasno sprecyzowane zadania naukowe. Wszyscy moi asystenci mają podane tematy doktoratów, w ostatnim roku akademickim doktoraty obroniły 3 osoby, w tym koleżanka, która w momencie obrony nie przekroczyła 30 r.ż., co w medycynie nie jest tak powszechne. Dodatkowo w zeszłym roku zakończono 1 habilitację, a dwie kolejne są w toku.
Czy według Pana Profesora Wojskowy Instytut Medyczny stwarza odpowiednie warunki do rozwoju naukowego?
Dla pracujących w WIM istnieją bardzo dobre warunki rozwoju naukowego ponieważ posiada on Radę Naukową uprawnioną do nadawania stopni i tytułów naukowych oraz realizuje wiele zadań naukowo - badawczych. Jednak rolą szefa jest wydobycie i rozwój specjalnych zdolności pracownika i dostosowanie do nich zadań naukowych stojących przed zespołem. Zadaniem szefa jest także wlewanie otuchy w ludzi i kierowanie ich uwagi na to, co konieczne i możliwe. Wyczucie wcześniej od innych zagrożenia lub szansy i przygotowanie zespołu do obu tych rzeczy. Ten kto jest sprawniejszy manualnie powinien operować i np. współpracować z osobą, która ma większą zdolność do pisania prac naukowych. Efektem tej współpracy powinno być powstanie dobrej pracy naukowej oraz dodatkowo, na zasadzie wzajemnej stymulacji, większe zainteresowanie operatora wiedzą teoretyczną, a osoby posiadającej wiedzę teoretyczną chęć doskonalenia technik operacji.
Co by Pan poprawił w organizacji działalności naukowej WIM ? Jakie są realne potrzeby i oczekiwania pracowników w tym względzie?
Należy w niedalekiej przyszłości stworzyć maksymalnie wiarygodny i akceptowany przez środowisko system motywacyjny oparty na rzetelnej ocenie osiągnięć, który może przyczynić się do większej aktywności naukowej. Szacunek do człowieka zawsze wymaga prawdy, z kolei jej unikanie, to zła przysługa dla pracowników, którzy dobrze pracują. Oczywiście niezwykle skuteczny jest system finansowy, ale nagrody, wyróżnienia, które głównie mają charakter prestiżowy, również są bardzo cenione przez środowisko i odnoszą swój skutek. WIM ma ogromny potencjał naukowy jednakże uważam, że trzeba zwiększyć liczbę i jakość publikacji, aby jeszcze bardziej zaistnieć na rynku naukowo - medycznym, co pozwoli na większe wykorzystanie środków z KBN, czy innych instytucji współfinansujących naukę.
Czy znajduje Pan Profesor czas na hobby, realizacje młodzieńczych marzeń?
Rzeczywiście wydawało mi się kiedyś, że im człowiek ma więcej lat, tym więcej wolnego czasu. W tej chwili uważam inaczej. Staram się jednak znaleźć chwilę dla swoich zainteresowania, a szczególnie historii medycyny, jazdy na nartach, czy pływania.
Dziękuję za rozmowę.