Wojskowy Instytut Medyczny z akredytacją Ministra Zdrowia
Wojskowy Instytut Medyczny z dniem 7 maja 2018 roku dołączył do grona placówek medycznych z akredytacją Ministra Zdrowia. Akredytacja to dobrowolny system zewnętrznej oceny szpitala w oparciu o ustalone i jawne kryteria. Aby uzyskać certyfikat placówki medyczne muszą spełnić wymogi minimum 75% z 221 standardów akredytacyjnych wskazanych w Programie Akredytacji Szpitali.
Wojskowy Instytut Medyczny przystępując do programu akredytacji szpitali kierował się misją: „Pacjent w centrum uwagi. Leczymy i opiekujemy się nowocześnie i bezpiecznie”. Proces wdrożenia standardów akredytacyjnych wymagał od personelu placówki bardzo dużego zaangażowania i wysiłku, który przełożył się na końcowy sukces. W trakcie przeglądu akredytacyjnego specjaliści z Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia wizytowali ponad 95% jednostek i komórek organizacyjnych Instytutu.
Audyt objął między innymi dokumentację medyczną, zakres prowadzonych analiz istotnych zdarzeń związanych z hospitalizacją, w tym zaistniałe zdarzenia niepożądane. Ocenie również poddano opiekę nad pacjentem, funkcjonowanie i zarządzanie szpitalem oraz świadczenia realizowane przez laboratorium i diagnostykę obrazową. W trakcie podsumowującego spotkania, eksperci z Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia przedstawili, że przyjęte zasady funkcjonowania w Instytucie spełniają wymagania standardów akredytacyjnych w zakresie zapewniającym przyznanie Certyfikatu.
W oparciu o rekomendację Rady Akredytacyjnej Minister Zdrowia z dniem 7 maja 2018 roku przyznał Wojskowemu Instytutowi Medycznemu certyfikat akredytacyjny.
Uzyskanie Certyfikatu potwierdza wypełnianie przez WIM misji, ukierunkowanej na jakość udzielanych usług medycznych w sposób nowoczesny i bezpieczny, gdzie pacjent jest w centrum uwagi. To również wielkie wyróżnienie oraz prestiż dla Wojskowego Instytutu Medycznego ale przede wszystkim zobowiązanie na przyszłość w zakresie doskonalenia przyjętych standardów oraz stałą poprawę jakości udzielanych usług medycznych w trosce o bezpieczeństwo pacjenta.