WIM PARTNEREM INSTYTUCJONALNYM IV KONGRESU WYZWAŃ ZDROWOTNYCH
IV Kongres Wyzwań Zdrowotnych (Health Challenges Congress - HCC) Katowice, 7- 8 marca 2019 r. – Kierunki rozwoju systemu opieki zdrowotnej, finansowanie lecznictwa, innowacje w sektorze medycznym – Międzynarodowe Centrum Kongresowe już po raz czwarty stanie się miejscem wielosektorowej debaty przedstawicieli różnych środowisk związanych z ochroną zdrowia, której Partnerem Instytucjonalnym został Wojskowy Instytut Medyczny.
Blisko 400 prelegentów, 60 debat o systemach ochrony zdrowia i wydarzenia towarzyszące – 4. edycja Kongresu Wyzwań Zdrowotnych odbędzie się w dniach 7-8 marca br. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Wybitni specjaliści reprezentujący kilkanaście dyscyplin medycznych,
a także przedstawiciele świata nauki, gospodarki, biznesu, finansów, rynku ubezpieczeniowego, organizacji pozarządowych, polityki, administracji państwowej i samorządowej oraz mediów spotkają się, aby diagnozować bieżącą sytuację i poszukiwać recept dla sektora ochrony zdrowia.
– IV Kongres Wyzwań Zdrowotnych to dwa dni dyskusji o najważniejszych wyzwaniach, przed jakimi na co dzień stają zarówno osoby zawodowo związane z ochroną zdrowia w Polsce, jak i pacjenci. Tegoroczna edycja przyniesie nowości. Kongresowi po raz pierwszy towarzyszyć będzie Konferencja Nowe Technologie w Schorzeniach Sercowo-Naczyniowych (NTEC), a także Konkurs Start-Up-Med, mający na celu wyróżnienie autorów nowatorskich rozwiązań w medycynie – zapowiada Wojciech Kuta, redaktor naczelny portalu i magazynu „Rynek Zdrowia".
Na agendę tegorocznego Kongresu Wyzwań Zdrowotnych złoży się ok. 60 sesji w pięciu głównych blokach zagadnień: polityka zdrowotna, finanse i zarządzanie, terapie, nowe technologie w medycynie oraz edukacja. Ideą przewodnią Kongresu - zgodnie z jego nazwą - są wyzwania, zarówno terapeutyczne, stojące przed specjalistami w poszczególnych dziedzinach medycyny, jak i organizacyjno-finansowe, którym sprostać muszą decydenci kształtujący systemy opieki zdrowotnej w Polsce i innych krajach.
Kto powinien decydować o zarobkach lekarzy, pielęgniarek i innych pracowników placówek medycznych? Jakie są efekty ustawowej regulacji dotyczącej sposobu ustalania najniższego wynagrodzenia pracowników medycznych? Na te i inne pytania odpowiadać będą uczestnicy IV Kongresu Wyzwań Zdrowotnych.
– Czwarta już edycja Kongresu Wyzwań Zdrowotnych będzie okazją do dyskusji na tematy, które dość rzadko trafiają do programów konferencji czy kongresów dotyczących ochrony zdrowia. Jednym z takich tematów jest leczenie boreliozy – jakie powinny być cykle terapeutyczne w tym schorzeniu, jak długo
i jaką farmakoterapię stosować u pacjentów z boreliozą? – mówi prof. Violetta Skrzypulec-Plinta, prorektor ds. rozwoju i promocji uczelni Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.
IV Kongres Wyzwań Zdrowotnych to również wydarzenia towarzyszące, wśród nich – Konferencja Nowe Technologie w Schorzeniach Sercowo-Naczyniowych (NTEC). Wydarzenie to stanowi wspólne forum dla przedstawicieli świata nauki, medycyny, biznesu oraz decydentów opieki zdrowotnej i stwarza okazję do zapoznania się̨ z najnowszymi technologiami i możliwościami ich zastosowania w kardiologii i innych dziedzinach medycyny sercowo-naczyniowej.
Po raz pierwszy odbędzie się także konkurs Start-Up-Med dla najbardziej kreatywnych autorów nowatorskich, a zarazem efektywnych, projektów obejmujących szeroko rozumiane technologie medyczne, zarówno lekowe, jak i nielekowe (w tym m.in. wyroby medyczne, rozwiązania z zakresu diagnostyki i technologii teleinformacyjnych), a także innowacje organizacyjne usprawniające funkcjonowanie różnych obszarów systemu opieki zdrowotnej.
Organizatorem Kongresu Wyzwań Zdrowotnych jest Grupa PTWP, wydawca m.in. magazynu Rynek Zdrowia i portalu rynekzdrowia.pl.
Więcej o Kongresie Wyzwań Zdrowotnych i wydarzeniach towarzyszących: www.hccongress.pl
Więcej informacji o organizatorze – Grupa PTWP SA – www.ptwp.pl