Szkoła Diagnostyki i Chirurgii Oka pod kierunkiem prof. Marka Rękasa
Wojskowy Instytut Medyczny zaprasza lekarzy okulistów na bezpłatnie ,,WARSZTATY OKULISTYCZNE - PRZEWLEKŁE ZAPALENIE BRZEGÓW POWIEK DESTRUKCJA GRUCZOŁÓW MEIBOMA (MGD)’’. Warsztaty odbędą się w dniu 27.04.2019 r., poprowadzi je Pan dr. n. med. Radosław Różycki. Zainteresowania zawodowe i naukowe dr n. med. Radosława Różyckiego wiążą się z leczeniem operacyjnym zaćmy, chirurgii aparatu ochronnego oka, operacjami rekonstrukcyjnymi dróg łzowych oraz transplantacji rogówki.
Szkolenie składa się z części:
teoretycznej, w trakcie której zostaną omówione zagadnienia związane m. in. z etiologią, epidemiologią i różnicowaniem w przypadku przewlekłego zapalenia powiek,
praktycznej, w trakcie której wiedza, zdobyta podczas wykładów, będzie mogła zostać następnie skonfrontowana z praktyką podczas części warsztatowej przy lamie szczelinowej.
Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie zgłoszeń na adres: arutkowska1@wim.mil.pl.
Ilość miejsc jest ograniczona. O zakwalifikowaniu na kurs decyduje kolejność zgłoszeń.
Zapraszamy.
******
Radosław Różycki po ukończeniu Wojskowej Akademii Medycznej zaczął pracę jako lekarz stażysta w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie, w którym pracuje do dnia dzisiejszego. Przeszedł cała ścieżkę kariery lekarza klinicznego od młodszego asystenta do zastępcy kierownika Kliniki Okulistyki, obecnie na kontrakcie. Stopień doktora nauk medycznych uzyskał na podstawie pracy pt. „Przydatność dakrioscyntygrafii dróg łzowych w diagnostyce patologicznego łzawienia”. Zainteresowania zawodowe i naukowe dr n. med. Radosława Różyckiego wiążą się z leczeniem operacyjnym zaćmy, chirurgii aparatu ochronnego oka, operacjami rekonstrukcyjnymi dróg łzowych oraz transplantacji rogówki. W diagnostyce okulistycznej specjalizuje się w diagnozowaniu i leczeniu chorób powierzchni gałki ocznej. Od 2000 roku jest członkiem Polskiego Towarzystwa Okulistycznego oraz od 2006 r. członkiem Amerykańskiej Akademii Medycznej. W dorobku naukowym autor kilkudziesięciu publikacji w czasopismach polskich i zagranicznych. Chętnie dzieli się wiedzą poprzez warsztaty, kursy i wykłady w trakcie konferencji naukowych.