Kurs z medycyny nuklearnej dla pielęgniarek
Pierwszy na Mazowszu kurs specjalistyczny dla pielęgniarek pracujących w ośrodkach medycyny nuklearnej odbędzie się w WIM między 18 a 26 października. W sumie potrwa 67 godzin. Zajęcia teoretyczne zaplanowano w weekend, a 35 godzin praktyki w Zakładzie Medycyny Nuklearnej WIM - w dni robocze. - Terminy praktyk postaramy się dostosować do grafików pracy uczestniczek szkolenia – deklarują organizatorzy.
Podczas kursu specjalistycznego „Opieka nad pacjentem poddawanym procedurom diagnostycznym i terapeutycznym z użyciem otwartych źródeł promieniowania” pielęgniarki zdobędą formalne uprawnienia do pracy z ośrodkach medycyny nuklearnej.
- Prowadzący omówią zasady sprawowania opieki nad pacjentem poddawanym procedurom z zakresu diagnostyki i terapii, tak, aby były one zgodne z przepisami ochrony radiologicznej oraz specyfiką pracy z otwartymi źródłami promieniowania – mówi Małgorzata Kaszuba, kierownik Wydziału Kształcenia Pielęgniarek i Położnych Centrum Kształcenia Podyplomowego WIM.
Przygotowanie radiofarmaceutyków w Zakładzie Medycyny Nuklearnej WIM.
Zajęcia poprowadzą uznani eksperci, pracujący na co dzień w Zakładzie Medycyny Nuklearnej WIM. Jednym z nich będzie m.in. dr hab. n. med. Mirosław Dziuk, kierownik ZMN WIM i jednocześnie wiceprezes Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Medycyny Nuklearnej.
Kurs jest przygotowany wyłącznie do pielęgniarek. Całkowity jego koszt to 650 zł. Uczestniczki mogą starać się o dofinansowania w wysokości 500 zł z Warszawskiej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych.
Szkolenie uzyskało pozytywną opinię Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych, zostało również zatwierdzone przez Dyrektora Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych.
Uczestniczki szkolenia poznają zasady pracy z otwartymi źródłami promieniowania.
Dane kontaktowe:
Osoby zainteresowane zapraszamy do rejestracji poprzez Wydział Kształcenia Pielęgniarek i Położnych CKP WIM (e-mail ckp@wim.mil.pl, tel. 665-707-295), bądź bezpośrednio w Systemie Monitorowania Kształcenia (https://smk.ezdrowie.gov.pl/).
Fot. Piotr Bławicki