Otwieramy pracownię symulacji medycznej dla personelu medycznego WIM
CKPDZiSM WIM uruchamia dwa projekty dedykowane pracownikom medycznym WIM. Obydwa realizowane będą cyklicznie przez Oddział Medycyny Pola Walki i Symulacji Medycznej w Pracowni Symulacji Medycznej. Celem projektów skierowanych do pracowników WIM jest możliwość ćwiczenie procedur medycznych, ale także zgranie zespołu i ustawienie sprzętu w najbardziej ergonomiczny sposób, który ułatwi pracę całemu zespołowi.
Pracowania symulacji medycznej daje możliwość szkolenia personelu medycznego w różnym zakresie przy użyciu fantomów, symulatorów oraz trenażerów, a wyposażenie pracowni pozwala odzwierciedlić warunki panujące na oddziale szpitalnym, co umożliwia trening najbardziej zbliżony do rzeczywistości.
Projekt OTWARTA PRACOWNIA
• Raz w miesiącu pracownia otwarta dla wszystkich pracowników medycznych
• W godz. 8.00 – 15.00 (bez wcześniejszego umówienia się) – wystarczy przyjść
• Z pomocą instruktorów można przećwiczyć konkretne działanie medyczne np. intubację, odbarczenie odmy, elektroterapię, tamowanie masywnych krwotoków i wiele innych
• Zapraszamy już w czwartek 18 marca!
Projekt POLIGON MEDYKA
• Raz w miesiącu 1 szkolenie dla dowolnej klinki lub oddziału
• proponujemy szkolenie na indywidualne zamówienie naszych Klinik lub Oddziałów
• Można zgłosić dowolny temat. W oparciu o narzędzia symulacji medycznej stworzymy kurs mogący rozwiązać napotykane w rzeczywistości problemy medyczne.
• Zgłoszenie - mgr Paweł Wiktorzak , tel. 693132058 lub mail: ckp@wim.mil.pl
Ze szkolenia dla zespołów skorzystała już klinika Klinika Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Dziękujemy!
Instruktorzy z OMPWiSM wraz z dr n. med. Jakubem Klimkiewiczem i lek. Mateuszem Gutowskim przygotowali kurs dedykowany dla specjalistów anestezjologii i intensywnej terapii poświęcony Trudnym Drogom Oddechowym.
Szkolenie podzielone na dwa dni odbyło się 2.02 i 1.03, uczestniczył w nim personel Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii WIM.
Podczas szkolenia uczestnicy mieli możliwość przećwiczyć wszystkie procedury związane z zabezpieczeniem dróg oddechowych nawet w najtrudniejszych i niespodziewanych zdarzeniach. Ćwiczenia w części warsztatowej odbywały się na trenażerach i preparatach odzwierzęcych. Następnie uczestnicy mogli przećwiczyć wszystkie procedury podczas symulacji medycznej. Szkolenie oparte było o filozofię Vortex, Difficult Airway Society i doświadczenia własne.
Czekamy na kolejne chętne zespoły!
Zespół CKPDZiSM
Foto: WIM