Niekomercyjne badanie kliniczne COVMENT
Projekt dofinansowano ze środków Agencji Badań Medycznych - Randomizowane, podwójnie zaślepione, kontrolowane placebo badanie skuteczności i bezpieczeństwa stosowania tianeptyny
w leczeniu objawów mgły covidowej u pacjentów po przebytym COVID-19 z badaniem patofizjologii zjawiska za pomocą pozytonowej tomografii emisyjnej, parametrów biochemicznych, immunologicznych oraz elektrofizjologicznych (COVMENT).
Nr umowy o dofinansowanie: 2021/ABM/02/00019 – 00.
- Wartość całkowita projektu: 7 052 285,34 zł
- Okres realizacji: 1 listopad 2021 r. - 31 październik 2027 r.
WIM otrzymał środki na realizację projektu zgłoszonego w konkursie organizowanym przez Agencję Badań Medycznych nr: ABM/2021/2, na realizację niekomercyjnego badania klinicznego w obszarze psychiatrii i neurologii. Realizowane przez WIM przedsięwzięcie będzie polegało na podawaniu tianeptyny i wprowadzeniu oddziaływań psycho- i neuro-terapeutycznych oraz porównanie wyników badań skuteczności i bezpieczeństwa leku, w stosunku do placebo, w grupie pacjentów ze stwierdzoną obecnością objawów mgły covidowej m. in. zaburzeń funkcji poznawczych i objawów depresyjnych. Do badania zostaną zakwalifikowane osoby ze świeżo zdiagnozowanym deficytem kognitywnym i świeżym pogorszeniem funkcjonowania powiązanym czasowo z przebyciem COVID-19.
Etap przygotowawczy rozpoczął się i jest realizowany przez Centrum Wsparcia Badań Klinicznych WIM. W tym projekcie CWBK będzie odpowiedzialne za wspieranie procesu planowania i przygotowywania badań, koordynację badań i kontrolę jakości oraz obsługę prawno-księgową.
Osoby zainteresowane szczegółami zapraszamy do kontaktu: projekty@wim.mil.pl.