Projekt: TeleMedNet medyczna platforma naukowo-diagnostyczna
Wojskowy Instytut Medyczny wraz z Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym we Wrocławiu rozpoczyna pracę nad innowacyjnym projektem, którego wyniki mają być odpowiedzią na nowe potrzeby w zakresie zbierania i analizy danych wykorzystywanych do prowadzenia prac naukowych w zakresie medycyny i ekonomii medycznej.
Na przestrzeni ostatnich kilku lat problematyka medycznych badań naukowych poszerzyła się o szereg nowych zagadnień. Zjawiska takie jak konieczność optymalizacji procesu leczenia, poszukiwanie nowych skutecznych metod czy potrzeba wielokryterialnej analizy dużych zbiorów danych spowodowały, że specjaliści zajmujący się problematyką budowy systemów informacyjnych i informatycznych zaczeli poszukiwać algorytmów i technologii umożliwiających wsparcie badań w tych obszarach. Ze względu na duże i wielkoobszarowe zbiory danych koniecznym stało się zastosowanie wysoko zaawansowanych rozwiązań informatycznych, które mogą skutecznie wspomóc prowadzenie badań naukowych w dziedzinie medycyny i ekonomii medycznej.
Cel ten zostanie osiągnięty poprzez:
* Utworzenie infrastruktury informatycznej i aplikacji umożliwiających gromadzenie i przechowywanie danych.
* Budowa platformy umożliwiającej udostępnianie i analizę zgromadzonych danych.
* Zapewnienie bezpiecznego i stałego dostępu do infrastruktury informatycznej.
* Utworzenie bazy danych kosztów leczenia na poziomie procedur medycznych.
Kontakt: | osoba: | ppłk mgr inż. Piotr Murawski |
email: | pmuraw@wim.mil.pl | |
telefon: | (+48) 022 6817764 |
Linki
Projekt TeleMedNet
Komisja Europejska
Portal Funduszy Europejskich
Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Realizacja projektu Szpitalnego Oddziału Ratunkowego
Projekt jest realizowany dzięki współfinansowaniu przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka