IV dzień "Tygodnia Nauki i Edukacji" w Wojskowym Instytucie Medycznym
28 luty, czwarty dzień Tygodnia Nauki i Edukacji WIM podzielony był na dwie sesje. Pierwszą poświęcono aspektom praktycznym badań naukowych, zarówno z perspektywy ich projektowania, jak i realizacji. Druga przybliżyła postępy w leczeniu stanów zagrożenia życia.
Wykład otwarcia nt. efektywnej realizacji projektów badawczych wygłosił Dyrektor WIM Grzegorz Gielerak. W swojej prezentacji scharakteryzował on potencjał naukowy WIM oraz przedstawił strategie jego dalszego rozwoju.
Myśl przewodnią wystąpienia kontynuowały w swoich prezentacjach lek. Justyny Barzał oraz dr. n. med. Agnieszka Gąsowska-Bodnar, które podzieliły się ze słuchaczami swoimi doświadczeniami z realizacji projektów naukowych. Przybliżyły one aspekty praktyczne zdobywania finansowania zewnętrznego, realizacji badań oraz swoją receptę na sukces w nauce.
Na drugą sesję dnia złożyły się trzy wykłady dotyczące zagadnień stanów zagrożenia życia w praktyce nefrologicznej, alergologicznej i kardiologii interwencyjnej. Wystąpienia o charakterze edukacyjnym przeznaczone były dla uczestników studiów doktoranckich.
W dniu dzisiejszym odbyły się także szkolenia z wykorzystania bazy naukowej ClinicalKey grupy Elsevier. W wygodny i spersonalizowany sposób zapewnia ona dostęp do pełnych publikacji, zdjęć i filmów. Baza od niedawna dostępna jest poprzez system intranetowy Instytutu.
Piątek, 1 marca, to ostatni w tegorocznym Tygodniu Nauki i Edukacji. Poświęcony będzie zagadnieniu zarządzania wiedzą, przedstawionym z perspektywy specyficznej dla WIM. Zapraszam na prelekcje ppłka dra n. med. Mirosława Dziekiewicza, dr hab. n. med. Małgorzaty Figurskiej, dr hab. n. med. Joanny Wierzbowskiej i dr n. med. Agnieszki Synowiec.
Serdecznie zapraszam wszystkich, którzy są zainteresowani rozwojem naukowym.
Zastępca Dyrektora ds. Nauki
/-/ Płk dr hab. n. med. Andrzej Chciałowski
Program II edycji spotkań „Tydzień Nauki i Edukacji”
Plakat
Foto: Andrzej Kosater