Wybory do Rady Naukowej VI kadencji 2017-2021
Komunikat Nr 2 Komisji Wyborczej
Komunikat nr 2 z dnia 1 sierpnia 2017 r. Komisji Wyborczej powołanej do przeprowadzenia wyborów do Rady Naukowej Wojskowego Instytutu Medycznego VI kadencji 2017-2021. 1. Komisja wyborcza ogłasza listy kandydatów na członków Rady Naukowej kadencji 2017-2021 stanowiące Załącznik nr 1 do niniejszego komunikatu. 2.Komisja wyborcza ogłasza instrukcję wyborczą dotyczącą wyboru członków Rady Naukowej stanowiącą Załącznik nr 2 do niniejszego komunikatu.
3.Komunikat wraz z Załącznikiem nr 1 i 2 wchodzi w życie z dniem 1 sierpnia 2017 r.
W imieniu Komisji Wyborczej
Przewodniczący
/-/ prof. dr hab. n. med. Eugeniusz Dziuk
Załącznik nr 1 do Komunikatu nr 2 z dnia 1 sierpnia 2017 r. Komisji Wyborczej
Lista nr 1
1. ppłk dr hab. n. med. Bodnar Lubomir
2. dr hab. n. med. Cwetsch Andrzej
3. ppłk dr hab. n. med. Dziekiewicz Mirosław
4. dr hab. n. med. Dziuk Mirosław
5. prof. dr hab. n. med. Jahnz-Różyk Karina
6. prof. dr hab. n. med. Jurkiewicz Dariusz
7. dr hab. n. med. Kalicki Bolesław
8. płk prof. dr hab. n. med. Kamiński Grzegorz
9. dr hab. n. med. Korsak Jolanta
10. dr hab. n. med. Kramarz Elżbieta
11. prof. dr hab. n. med. Kruszewski Jerzy
12. ppłk dr hab. n. med. Krzesiński Paweł
13. prof. dr hab. n. med. Kwiatkowski Krzysztof
14. prof. dr hab. n. med. Niemczyk Stanisław
15. płk dr hab. n. med. Owczarek Witold
16. prof. dr hab. n. med. Paśnik Krzysztof
17. prof. dr hab. n. med. Rzepecki Piotr
18. ppłk dr hab. n. med. Saracyn Marek
19. dr hab. n. med. Skrobowski Andrzej
20. prof. dr hab. n. med. Stępień Adam
21. prof. dr hab. n. med. Szczylik Cezary
22. prof. dr hab. n. med. Tłustochowicz Witold
23. dr hab. n. med. Wierzbowska Joanna
24. dr hab. n. med. Witek Przemysław
25. płk dr hab. n. med. Zieliński Grzegorz
26. prof. dr hab. n. med. Zieliński Henryk
Lista nr 2
1. dr n. med. Piotrowicz Katarzyna
2. ppłk dr n. med. Szczygielski Kornel
3. dr n. med. Tomaszewski Dariusz
Lista nr 3
1. dr n. med. Zieniuk Krystyna
Załącznik nr 2 do Komunikatu nr 2 z dnia 1 sierpnia 2017 r. Komisji Wyborczej
INSTRUKCJA WYBORCZA WOJSKOWEGO INSTYTUTU MEDYCZNEGO
1. Instrukcja wyborcza dotyczy wyboru członków Rady Naukowej Wojskowego Instytutu Medycznego kadencji 2017 - 2021.
2. Wybory odbywają się zgodnie z Ustawą z 30 kwietnia 2010 r. o instytutach badawczych (Dz. U. z 2017 r., poz. 1158 ), Statutem WIM i Regulaminem Wyborów do Rady Naukowej Wojskowego Instytutu Medycznego kadencji 16.08.2017 – 15.08.2021
3. Głosowanie przeprowadza się w Wojskowym Instytucie Medycznym w Sali Dydaktycznej im. płk. prof. Stanisława Pokrzywnickiego (sala nr 236 II p., budynek główny) w dniu 8 sierpnia 2017 r., od godz. 6.00 do godz. 21.00.
4. Każdy z wyborców (osoby posiadające czynne prawo wyborcze – wszyscy pracownicy Wojskowego Instytutu Medycznego zatrudnieni na dzień wyborów, tj. 8 sierpnia 2017 r. bez względu na wymiar zatrudnienia, w tym żołnierze zawodowi powołani na ten dzień do służby w WIM), po wylegitymowaniu się dowodem osobistym bądź innym dokumentem stwierdzającym tożsamość lub okazaniu identyfikatora pracowniczego, po sprawdzeniu przez członka komisji wyborczej, czy znajduje się na liście wyborców otrzymuje trzy karty wyborcze:
1) kartę wyborczą nr 1, sporządzoną na podstawie listy nr 1, na której umieszczeni zostali zakwalifikowani kandydaci będący pracownikami naukowymi posiadającymi stopień naukowy doktora habilitowanego lub tytuł naukowy, z której to karty 18 kandydatów wejdzie do Rady Naukowej;
2) kartę wyborczą nr 2 zawierającą listę kandydatów nr 2, którą tworzą zakwalifikowani pracownicy naukowi nie posiadający stopnia naukowego doktora habilitowanego lub tytułu naukowego, z której to karty 1 kandydat wejdzie do Rady Naukowej;
3) kartę wyborczą nr 3, sporządzoną na podstawie listy nr 3, na której umieszczeni są zakwalifikowani kandydaci, będący pracownikami badawczo-technicznymi, z której to listy 1 kandydat wejdzie do Rady Naukowej.
5. Karta wyborcza nr 1, karta wyborcza nr 2 i karta wyborcza nr 3 ostemplowana jest pieczęcią Wojskowego Instytutu Medycznego.
6. Wyborca odbiór wymienionych w pkt. 5 kart wyborczych kwituje własnoręcznym podpisem na liście wyborców.
7. Wyborca po otrzymaniu kart wyborczych przystępuje do oddania głosu w przygotowanym do tego miejscu gwarantującym tajność głosowania i zaznacza długopisem lub piórem stawiając znak "X" w kratce z prawej strony obok nazwiska wybranego przez siebie kandydata.
8. Głos jest ważny, jeżeli liczba zaznaczonych na karcie wyborczej nazwisk kandydatów jest równa lub mniejsza od liczby mandatów, tj. jeżeli wyborca w sposób określony w pkt. 7 zaznaczy: od 1 do 18 kandydatów – na karcie wyborczej nr 1; 1 kandydata – na karcie wyborczej nr 2; 1 kandydata – na karcie wyborczej nr 3.
9. Głos jest nieważny, jeżeli na karcie do głosowania zakreślono większą liczbę kandydatów niż jest miejsc mandatowych.
10. Wszelkie dodatkowe dopiski na karcie wyborczej nie będą uwzględniane, ale głos będzie ważny.
11. Głos jest nieważny, jeżeli karta wyborcza jest przekreślona, przedarta lub nie zawiera żadnego zaznaczenia w kratce po prawej stronie obok nazwiska. W protokole głosowania traktuje się powyższe jako 1 głos nieważny.
12. Jeżeli na karcie wyborczej nie postawiono znaku "X" w kratce z prawej strony obok nazwiska któregokolwiek z kandydatów, to taką kartę uznaje się za kartę ważną z głosami nieważnymi. W protokole głosowania traktuje się powyższe jako 1 głos nieważny.
13. Jeżeli na karcie do głosowania postawiono znak "X" w kratce z prawej strony obok nazwisk większej liczby kandydatów niż jest miejsc mandatowych, to głos oddany uznaje się za nieważny, a kartę uznaje się za kartę ważną z głosami nieważnymi. W protokole głosowania traktuje się powyższe jako 1 głos nieważny.
14. Jeżeli na karcie do głosowania postawiono znak "X" w kratce z prawej strony wyłącznie przy nazwisku kandydata, którego nazwisko zostało skreślone (osoba ta wycofała się z ubiegania o miejsce w Radzie Naukowej, bądź z innych przyczyn nie bierze udziału w wyborach), to taką kartę uznaje się za kartę ważną z głosami nieważnymi. W protokole głosowania traktuje się powyższe jako 1 głos nieważny.
15. Nazwiska dopisane na karcie wyborczej nie są uwzględniane przez komisję.
16. O wyborze kandydata do Rady Naukowej decyduje liczba głosów ważnych.
17. Za wybranych na członków Rady Naukowej uznaje się kandydatów, którzy uzyskali największa liczbę głosów ważnych.
18. W przypadku uzyskania tej samej liczby głosów ważnych przez dwóch lub więcej kandydatów z danej listy wyborczej, a kandydatów jest więcej niż wolnych miejsc mandatowych, zostanie przeprowadzona druga tura wyborów.
19. Nadzór nad przebiegiem całości głosowania zapewnia komisja wyborcza.
20. W trakcie głosowania prosi się wyborców o zachowanie ciszy.