- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
WIM-PIB po kolejnej wizycie akredytacyjnej
Wojskowy Instytut Medyczny – Państwowy Instytut Badawczy po raz kolejny uzyskał Certyfikat Akredytacyjny (nr 2022/68), który jest potwierdzeniem wysokiej jakości udzielanych świadczeń. Uzyskanie certyfikatu poprzedzone było wizytą przedstawicieli Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, podczas której podkreślano zaangażowanie personelu w działania projakościowe oraz komunikację pracowników.
Czytaj więcejWIM zaprasza lekarzy anestezjologów do współpracy
W odpowiedzi na dynamicznie zmieniający się rynek usług medycznych proponujemy Państwu nowatorską formę zatrudnienia w Wojskowym Instytucie Medycznym. Jesteśmy jedną z największych, wieloprofilowych, o najwyższym stopniu referencyjności, akredytowanych placówek ochrony zdrowia w Polsce. Nasze sale operacyjne, gabinety zabiegowe oraz nowoczesny sprzęt spełniają najwyższe światowe standardy, co pozwoli Państwu doskonalić swoją wiedzę i umiejętności pod okiem...
Czytaj więcejUniwersytet Warszawski oraz WIM podjęły współpracę p…
14 października 2022 r. Rektor Uniwersytetu Warszawskiego prof. dr hab. Alojzy Z. Nowak oraz dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego gen. broni prof. dr hab. n. med. Grzegorz Gielerak, podpisali porozumienie w sprawie współpracy organizacyjnej oraz dydaktyczno-badawczej przy tworzeniu i prowadzeniu kształcenia lekarzy na nowo formowanym Wydziale Medycznym Uniwersytetu Warszawskiego.
Czytaj więcejWIM państwowym instytutem badawczym
Szanowni Państwo, Drodzy Pracownicy Wojskowego Instytutu Medycznego, na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 13 września 2022 roku Wojskowy Instytut Medyczny w Warszawie otrzymał status państwowego instytutu badawczego. Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 19 października, co będzie m.in. oznaczać, że z tym dniem oficjalną nazwą używaną przez instytut będzie Wojskowy Instytut Medyczny – Państwowy...
Czytaj więcejOgłoszenie o brakowaniu (zniszczeniu) dokumentacji m…
Informujemy, że planowane jest brakowanie dokumentacji medycznej pacjentów leczonych w Wojskowym Instytucie Medycznym przy ul. Szaserów 128, 04-141 Warszawa w roku 2001. Osoby uprawnione i zainteresowane odbiorem oryginału dokumentacji medycznej przeznaczonej do niszczenia mogą ubiegać się o jej odbiór do 31.12.2022 r. po uprzednim złożeniu wniosku w Archiwum Medycznym.
Czytaj więcejLASEROWA I SOCZEWKOWA KOMERCYJNA KOREKCJA WAD WZROKU…
Chirurgia refrakcyjna rogówki i soczewki jest jedną z intensywniej rozwijających się gałęzi okulistyki i umożliwia korekcję wad wzroku dzięki wykorzystaniu najnowszych odkryć medycyny i bioinżynierii, w tym ultranowoczesnych platform laserowych. Liczba wykonywanych laserowych zabiegów refrakcyjnych w Polsce i na świecie systematycznie rośnie; na świecie wykonywanych jest rocznie ok. 5 mln procedur a w Europie ok...
Czytaj więcejDlaczego warto pracować w WIM?
Jesteś pielęgniarką? Chcesz bezpłatnie podnosić kwalifikacje zawodowe? Szybko uzyskać specjalizację? Dokształcać się w miejscu pracy, bez wędrówek po różnych szpitalach? Zapytaj o pracę w Wojskowym Instytucie Medycznym. Szpital przy Szaserów zatrudni absolwentki pielęgniarstwa po studiach magisterskich i licencjackich. Dzięki wypracowanej w naszym szpitalu, innowacyjnej ścieżce rozwoju zawodowego, pielęgniarka może skorzystać z szybkiej drogi awansu zawodowego...
Czytaj więcejNa operację zaćmy czeka się tylko 7 dni
W naszym oddziale na operację zaćmy czeka się 7 dni. Operacje są bezpłatne, z ubezpieczenia, w ramach NFZ. Na pierwszą poradę okulistyczną zapraszamy do naszego szpitala: WIM Legionowo, ul. Zegrzyńska 8. Oddział Chirurgii Okulistycznej, piętro 3. Zapisy do Poradni Okulistycznej: telefoniczne pod nr tel. 261-866-225, pon., śr., czw., pt. w godzinach 7:30 – 14:00...
Czytaj więcejOtwieramy 4. edycję konkursu o nagrodę im. Szpitala Ujazdowskiego
Dyrektor WIM i Prezes Stowarzyszenia d. Szpital Ujazdowski zapraszają do udziału w 4. edycji konkursu o nagrodę im. Szpitala Ujazdowskiego, ustanowioną dla upamiętnienia pierwszej w odrodzonej Polsce wojskowej placówki medycznej. Nagroda przyznawana jest pracownikom medycznym za społeczne poświęcenie i działalność na rzecz pomocy drugiemu człowiekowi nie tylko w pracy, ale także pro publico bono. Na formularze zgłoszeniowe kandydatów do nagrody czekamy do dnia 15 września br.
Nagroda im. Szpitala Uzjazdowskiego przyznawana jest za szczególne osiągnięcia w działalności społecznej i zaangażowanie na rzecz drugiego człowieka. Dedykowana jest osobom, których pasje sięgają poza medycynę, którzy swój czas poświęcają potrzebującym lub też łączą medycynę z innymi dziedzinami nauki i sztuki „pro publico bono”. Co warto podkreślić, nagroda ta jest uhonorowaniem i zobowiązaniem do pomocy bliźniemu, tak jak robili to przez wieki lekarze Szpitala Ujazdowskiego.
Aby uhonorować tę wielką i piękną historię szpitala, w którego dzieje wpisują się życie i praca ludzi wybitnych, pragniemy i w tym roku wręczyć tę piękną nagrodę.
Serdecznie zapraszamy osoby fizyczne do kierowania wniosków pisemnych kandydatów do nagrody do dnia 15 września 2022 roku.
Laureat 3. edycji nagrody im. Szpitala Ujazdowskiego Pro Publico Bono dr hab. n.med. Witold Rużyłło
Laureat 2. edycji nagrody im. Szpitala Ujazdowskiego został Pro Publico Bono dr hab. n.med. Stanisław Ilnicki
Laureat 1. edycji nagrody im. Szpitala Ujazdowskiego Pro Publico Bono prof. dr hab. n. med. Eugeniusz Dziuk
***
Historia Szpitala Ujazdowskiego doskonale oddaje jej charakter – od 1793 roku przez Insurekcję Kościuszkowską, Powstanie Listopadowe, Powstanie Styczniowe, Bitwę Warszawską 1920, Wojnę Obronną września 1939, aż do Powstania Warszawskiego - szpital zawsze był w epicentrum ważnych dla Polski wydarzeń, zawsze niósł pomoc bliźnim angażując lekarzy i społeczność Warszawy w opiekę na chorymi i rannymi.
To właśnie ten Szpital był nazwany Rzeczpospolitą Ujazdowską. Tutaj leczył się Marszałek Józef Piłsudski, tutaj przychodził na badania rentgenowskie, dr Janusz Korczak ze swoimi podopiecznymi. Tutaj zaznaczyła swoją aktywność Armia Krajowa. Z tego szpitala znana i popularna tancerka Loda Halama wyprowadziła ponad 20 westerplatczyków, ocalając im życie. To właśnie ten szpital przez cały okres okupacji był finansowany przez króla czekolady dr. Jana Wedla. Do Szpitala Ujazdowskiego płk dr Leon Strehl bezpiecznie przeprowadził ze Szpitala Maltańskiego w czasie Powstania Warszawskiego personel medyczny i pacjentów. W odbudowanym Zamku Ujazdowskim mieścił się jedyny w okupowanej przez Niemców Europie zakład przeszkolenia inwalidów, założony przez światowej sławy uczonego prof. Edwarda Lotha, jednego ze Sprawiedliwych wśród Narodów Świata.
Większa część kadry medycznej Szpitala została zamordowana w Katyniu w 1940 roku. W Powstaniu Warszawskim Szpital został spalony przez Niemców, a pacjenci i personel medyczny wypędzeni na Czerniaków i Sadybę, gdzie przez Milanówek trafili do Krakowa. Wtedy też ówczesny komendant płk. Stefan Tarnowski zmuszony był rozformować Szpital. Od chwili swojego powstania tradycje Szpitala Ujazdowskiego kontynuuje z dumą Wojskowy Instytut Medyczny.
Foto: A. Kosater WIM
Autor projektu: Dorota Dziekiewicz-Pilich - artysta rzeźbiarz