Wiosenna seria webinariów Elsevier Online Training Hub
Biblioteka Naukowa informuje, że 1 marca 2022 roku rozpoczyna się wiosenna seria webinariów Elsevier. Warto odwiedzić Training Hub i sprawdzić aktualną ofertę szkoleń online. Wydawca zaplanował webinaria na temat danych badawczych oraz publikowania w modelu open access. Poruszone również zostaną istotne zagadnienia związane z efektywnym wykorzystaniem baz Scopus, SciVal i ScienceDirect.
Kalendarium szkoleń:
1/3/2022
Celem webinarium jest przedstawienie zarówno kryteriów, jak i samego procesu oceny czasopism w bazie Scopus. Warto poznać kryteria minimalne i dowiedzieć się więcej o ocenie merytorycznej prowadzonej przez niezależnych ekspertów z rady Content Selection and Advisory Board. Przedstawiona zostanie również usługa nieodpłatnej oceny wstępnej czasopism, które mają w planach staranie się o zindeksowanie w bazie Scopus.
15/3/2022
Jeżeli interesują Państwa rankingi i ich wskaźniki, a zarazem obszar ten wydaje się skomplikowany, warto dołączyć do webinarium, aby poznać funkcjonalności ułatwiające pracę z tą materią.
Zapraszamy Państwa do uczestnictwa w wydarzeniu pn. SciVal Camp 2022. W ramach tego wydarzenia odbędą się 3 dedykowane spotkania online w dniach 22-24 marca 2022 r. Dla osób zainteresowanych będzie możliwość uzyskania certyfikatów po zakończeniu pełnego cyklu spotkań.
22 marca 11.00-12.30 Analiza wpływu instytucji
23 marca 11.00-12.30 Analiza wpływu społecznego
24 marca 11.00-12.30 Automatyzacja pracy z narzędziem SciVal
Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
12/4/2022
Scopus to nie tylko ponad 82 miliony rekordów publikacji z recenzowanych czasopism naukowych. Oprócz dostępu do odpowiedniej literatury, niezbędnej w procesie naukowym, w bazie Scopus wdrożono funkcje analizy cytowań i porównywania źródeł. Dodatkowo istnieją rozszerzone możliwości dzięki narzędziu SciVal i analizie danych zagregowanych na poziomie badacza, instytucji lub kraju. Podczas webinaru zaprezentowane zostaną praktyczne przykłady raportów i analiz wykonanych w oparciu o dane Scopus oraz sposób ich samodzielnego wykonania.
26/4/2022
Warto poznać bogactwo pełnotekstowej bazy ScienceDirect i dowiedzieć się, w jaki sposób efektywnie wyszukiwać literaturę naukową różnego typu. Zapraszamy na webinarium pokazujące potencjał ScienceDirect i sprawdzenie, jak zawartość bazy może być wykorzystywana przez naukowców, nauczycieli akademickich i studentów, zarówno w procesach naukowych, jak i dydaktycznych.
10/5/2022
Scopus to największa baza abstraktów i cytowań pochodzących z recenzowanych źródeł, wyposażona w narzędzia do śledzenia, analizowania i wizualizacji danych o publikacjach naukowych. Platforma SciVal to gotowe do użycia rozwiązanie o niezrównanej wydajności i elastyczności, które umożliwia wizualizację wyników badań, porównywanie ich z innymi instytucjami i badaczami, analizę współpracy oraz trendów naukowych.
Podczas tego webinaru trenerzy podzielą się informacjami o tym, w jakie nowe funkcjonalności wyposażono bazę Scopus i narzędzie SciVal w ciągu ostatnich 6 miesięcy.
24/5/2022
Celem webinarium jest omówienie podstawowych pojęć związanych z otwartym dostępem (Open Access), jak również dyskusja na temat szczegółów umów transofrmacyjnych w firmie Elsevier. W trakcie spotkania zostaną poruszone następujące zagadnienia:
- typy otwartego dostępu
- typy czasopism i kryteria ich kwalifikowalności do umów transformacyjnych
- platforma do zarządzanie otwartym dostępem firmy Elsevier wspierająca drogę autora i administratora w procesie akceptacji APC
- ogólna charakterystyka umów typu publikuj i czytaj i wiele więcej.
26/4/2022
Zapraszamy do zapoznania się z bogactwem pełnotekstowej bazy ScienceDirect i sprawdzenia, w jaki sposób efektywnie wyszukiwać literaturę naukową różnego typu. Baza ma bardzo duży potencjał zawartość bazy i może być wykorzystywana przez naukowców, nauczycieli akademickich i studentów, zarówno w procesach naukowych, jak i dydaktycznych.
Rejestracja na webinaria: Training Hub, na stronie należy kliknąć na wybrane webinarium.
Zapraszamy do udziału.