Błąd: Brak artykułów do wyświetlenia
OPUS 11, PRELUDIUM 11, SONATA 11, POLONEZ 2 - konkursy NCN
|
Koordynatorzy Dyscyplin Narodowego Centrum Nauki w Krakowie ogłosili konkursy OPUS 11, PRELUDIUM 11, SONATA 11, POLONEZ 2.
300 mln zł Narodowe Centrum Nauki przeznaczy na konkursy, w których nabór wniosków prowadzony będzie do 15 czerwca 2016 r. Zgodnie z informacjami z marcowego posiedzenia Rady Narodowego Centrum Nauki budżety poszczególnych konkursów będą wynosiły: OPUS 11 - 200 mln zł; SONATA 11 - 50 mln zł; PRELUDIUM 11 - 30 mln zł; POLONEZ 2 - 20 mln zł.
Począwszy od konkursu OPUS 11, PRELUDIUM 11, SONATA 11 wnioskodawców i kierowników projektów obowiązują zasady rzetelności naukowej sformułowane w dokumencie pt. „Kodeks Narodowego Centrum Nauki dotyczący rzetelności badań naukowych i starania o fundusze na badania”.
Zmianie ulegnie także dopuszczalna maksymalna wysokość kosztów pośrednich. W przypadku konkursów Opus i Sonata NCN powróci do dawnej zasady, zgodnie z która wysokość kosztów pośrednich według regulaminu może wynosić do 30% wysokości kosztów bezpośrednich (dla projektów składanych przez WIM wysokość kosztów pośrednich wynosi maksymalnie 25%). Bez zmian pozostanie natomiast maksymalna wysokość kosztów pośrednich w konkursie Preludium. Będzie ona wynosiła 20% wysokości kosztów bezpośrednich.
OPUS 11 - na projekty badawcze, w tym finansowanie zakupu lub wytworzenia aparatury naukowo-badawczej niezbędnej do realizacji tych projektów,
PRELUDIUM 11 - na projekty badawcze realizowane przez osoby rozpoczynające karierę naukową nieposiadające stopnia naukowego doktora,
SONATA 11 - na projekty badawcze realizowane przez osoby rozpoczynające karierę naukową posiadające stopień naukowy doktora,
POLONEZ 2 - dla naukowców przyjeżdżających z zagranicy. Celem konkursu jest rozwój kariery laureatów tego konkursu dzięki wsparciu ich międzynarodowej mobilności i realizacji ambitnych projektów badawczych w uznanych polskich ośrodkach naukowych.
Dokumentacja konkursowa: www.wim.mil.pl; www.ncn.gov.pl
Termin informowania o zamiarze zgłoszenia wniosku (Formularz Zgłoszenia Projektu Badawczego) - najpóźniej do 15 maja br. (przed wprowadzeniem wniosku do systemu OPI)
Termin przyjmowania wypełnionych i zweryfikowanych wniosków w Sekcji Projektów Statutowych i Krajowych: najpóźniej do 1 czerwca br.
Termin przyjmowania wniosków w Narodowym Centrum Nauki: do 15 czerwca br.
Wnioski o finansowanie projektów (w języku polskim i języku angielskim), wraz z wymaganymi załącznikami, należy złożyć w formie elektronicznej w systemie OSF (Obsługa Strumieni Finansowania) dostępnym na stronie www.osf.opi.org.pl oraz w formie wydruku z systemu, podpisanego przez upoważnione do tego osoby.
Konsultacje i wsparcie w składaniu wniosków – Wydział Wsparcia i Zarządzania Projektami, Sekcja Projektów Statutowych i Krajowych (Budynek Żywieniowy, p. 451, IV piętro, tel. 261817296, mkowanska@wim.mil.pl).
TRYB SKŁADANIA WNIOSKÓW KONKURSOWYCH KRAJOWYCH W WIM
O zamiarze złożenia wniosku konkursowego należy powiadomić Zastępcę Dyrektora WIM ds. Nauki za pośrednictwem Formularza Zgłoszenia Projektu Badawczego, składając go w Sekcji Projektów Statutowych i Krajowych (pok. 451, IV piętro, budynek żywieniowy). Formularz jest dostępny pod adresem: - http://intranet.wim-> Nauka -> Zasady i trybu finansowania oraz rozliczania działalności naukowo-badawczej w Wojskowym Instytucie Medycznym.
1. Wniosek do NCN należy wypełnić w systemie OPI – rejestracja na stronie https://osf.opi.org.pl.
2. Jako redaktora pomocniczego należy podać login użytkownika OSF: mkowanska, a jako czytelnika wniosku login użytkownika OSF: dpolec
3. Kalkulacja kosztów projektu powinna uwzględniać koszty pośrednie Wojskowego Instytutu Medycznego w wysokości maksymalnie 25% wszystkich kosztów bezpośrednich z wyłączeniem aparatury.
4. Wniosek przed wydrukiem do NCN musi być sprawdzony przez pracowników Sekcji Projektów Statutowych i Krajowych.
5. Wniosek w dwóch egzemplarzach (opcja wydruku: wersja do NCN), podpisany przez kierownika projektu, należy dostarczyć do Sekcji Projektów Statutowych i Krajowych najpóźniej do dnia 1 czerwca br.
6. Z Sekcji Projektów Statutowych i Krajowych dokumenty kierowane są do podpisu Zastępcy Dyrektora WIM ds. Nauki i wysyłane w wersji papierowej do Narodowego Centrum Nauki.
7. Za wysłanie wersji elektronicznej wniosku do NCN, po uzyskaniu informacji o akceptacji przez Dyrekcję WIM, odpowiada wnioskodawca (opcja: wyślij do NCN).
Wnioski niekompletne, nieodpowiadające wymogom oraz złożone po terminie nie będą rozpatrywane.
Źródło: Narodowe Centrum Nauki w Krakowie