Błąd: Brak artykułów do wyświetlenia
Nowe Konkursy NCN - Konkursy Norweskie, Sonata Bis 9, Maestro 11, Uwertura 4
Narodowe Centrum Nauki ogłosiło nabór w konkursach SONATA BIS 9, MAESTRO 11, UWERTURA 4, MINIATURA 3 oraz w konkursach finansowanych z funduszy norweskich i Europejskiego Obszaru Gospodarczego. W konkursach można zdobyć finansowanie na utworzenie zespołów badawczych, współpracę międzynarodową i projekty naukowe z dziedziny nauk podstawowych dla doświadczonych badaczy.
SONATA BIS 7 – na projekty badawcze mające na celu powołanie nowego zespołu naukowego, realizowane przez osoby posiadające stopień naukowy lub tytuł naukowy, które uzyskały stopień naukowy doktora w okresie od 5 do 12 lat przed rokiem wystąpienia z wnioskiem. Badacz występujący z wnioskiem musi wykazać od 1 do 10 prac naukowych opublikowanych w ciągu ostatnich 10 lat, spośród których załączy do wniosku od jednej do trzech najważniejszych.
MAESTRO 11 – konkurs dla doświadczonych naukowców na projekty badawcze mające na celu realizację pionierskich badań naukowych, w tym interdyscyplinarnych, ważnych dla rozwoju nauki, wykraczających poza dotychczasowy stan wiedzy, których efektem mogą być odkrycia naukowe. Kierownik projektu składanego w tym konkursie powinien wykazać się odpowiednim dorobkiem naukowym: minimum 5 publikacjami w renomowanych czasopismach naukowych opublikowanymi w ciągu ostatnich 10 lat, kierownictwem w co najmniej dwóch projektach realizowanych w ramach konkursów ogólnokrajowych lub międzynarodowych, aktywnością na innych polach działalności akademickiej (udziałem w panelach eksperckich międzynarodowych konkursów, wysoką cytowalnością prac, czy złożeniem w ostatnich dziesięciu latach wniosku do Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych, który dostał finansowanie lub przeszedł do drugiego etapu oceny).
UWERTURA 4 - konkurs na staże w zagranicznych zespołach naukowych realizujących granty ERC. Konkurs skierowany jest do naukowców, którzy planują wystąpić z wnioskiem o finansowanie projektów badawczych do ERC i są zainteresowani zdobyciem wiedzy i cennego doświadczenia w międzynarodowym systemie grantowym. W konkursie tym można otrzymać środki finansowe na pokrycie kosztów związanych z pobytem w zagranicznym ośrodku naukowym osoby przewidzianej na staż oraz pokrycie kosztów podróży wnioskodawcy w obie strony do miejsca stażu zagranicznego.
W konkursach wprowadzono etap rozmowy kwalifikacyjnej z kierownikiem. W przypadku konkursu MAESTRO 9 rozmowa odbywać się będzie obowiązkowo w języku angielskim z udziałem Zespołu Ekspertów spoza Polski. Nabór projektów trwać będzie do 17 września 2019 r., a ogłoszenie wyników nastąpi do 17 marca 2019 r. Szczegółowe informacje na temat konkursów można znaleźć na stronie Narodowego Centrum Nauki. Wnioski należy składać w wersji elektronicznej za pośrednictwem systemu OSF. Formularze wniosków nie są jeszcze dostępne w systemie i zostaną udostępnione w późniejszym terminie.
Konkurs MINIATURA 3 skierowany jest do osób posiadających stopień doktora, które nigdy nie kierowały projektem badawczym NCN, ani nie są laureatami konkursów stypendialnych lub stażowych Centrum. Ma on na celu wspomóc badaczy w planowanym złożeniu wniosku na większy projekt badawczy w konkursach NCN. Przeznaczony jest przede wszystkim na opracowanie wyników wstępnych. Czas trwania miniaturowych projektów wynosi maksymalnie 12 miesięcy. Planowane finansowanie dla pojedynczego zadania wynosi od 5000 do 50 000 zł, w tym 10% kosztów pośrednich. W konkursie nie przewidziane są wynagrodzenia i stypendia, poza wynagrodzeniami zbiorowymi dla wykonawców spoza jednostki składającej wniosek konkursowy. Nie przewiduje się również możliwości zakupu, wytworzenia lub modernizacji aparatury. Nabór wniosków prowadzony jest w okresie od 17 czerwca 2019 r. do 30 września 2019 r.
NCN prowadzi również nabór w dwóch konkursach III edycji Funduszy norweskich i EOG na lata 2014-2021 w ramach programu „Badania”, w którym pełni rolę operatora odpowiedzialnego za badania podstawowe.
GRIEG jest konkursem na wspólne polsko-norweskie projekty badawcze, ze szczególnym uwzględnieniem badań polarnych i badań z zakresu nauk społecznych. Badania muszą być realizowane wspólnie przez polsko-norweskie zespoły badawcze, składające się z co najmniej jednego partnera polskiego, pełniącego rolę lidera konsorcjum, oraz co najmniej jednego partnera norweskiego. Kierownikiem projektu może być naukowiec posiadający co najmniej stopień naukowy doktora, zatrudniony w polskiej instytucji badawczej. Liderem norweskiej części zespołu badawczego musi być instytucja badawcza. W skład konsorcjum mogą wchodzić instytucje badawcze, przedsiębiorcy i organizacje pozarządowe. Czas realizacji projektu może wynosić 24 lub 36 miesięcy.
IdeaLab jest konkursem na projekty badawcze realizowane wspólnie przez zespoły badawcze, składające się z co najmniej jednego partnera polskiego, pełniącego rolę lidera konsorcjum oraz co najmniej jednego partnera z Norwegii, Islandii lub Liechtensteinu. Kierownikiem projektu realizowanego może być naukowiec posiadający co najmniej stopień naukowy doktora, zatrudniony w polskiej organizacji badawczej. W skład konsorcjum mogą wchodzić instytucje badawcze, instytucje publiczne, organizacje pozarządowe oraz przedsiębiorcy. Konkurs będzie przeprowadzony zgodnie z formułą „sandpit” opracowaną przez Radę Nauk Ścisłych i Technicznych Wielkiej Brytanii i stosowaną przez Norweską Radę Badań pod nazwą idélab. Głównym elementem konkursu są warsztaty, podczas których uczestnicy reprezentujący instytucje badawcze, organizacje pozarządowe, czy inne instytucje publiczne lub prywatne zmierzą się z wyzwaniami stojącymi przed współczesnymi społeczeństwami. Nowatorska formuła warsztatów wspiera opracowanie przełomowych, interdyscyplinarnych i innowacyjnych koncepcji projektów badawczych. Nabór w konkursie IdeaLab trwa do 19 sierpnia br.
UWAGA: Osoby zainteresowane udziałem w konkursach zobowiązane są do złożenia Formularza Zgłoszenia Projektu Badawczego, składając go w Sekcji Projektów Statutowych i Krajowych WWiZP (pok. 451, IV piętro, budynek żywieniowy). Formularz jest dostępny pod adresem: - http://intranet.wim -> Nauka -> Zasady i trybu finansowania oraz rozliczania działalności naukowo-badawczej w Wojskowym Instytucie Medycznym.
Formularz należy złożyć najpóźniej do 17 sierpnia 2019 r., w przypadku konkursu IdeaLab najpóźniej do 1 sierpnia 2019 r, w przypadku konkursu MINIATURA 3 najpóźniej do 1 września.
Zachęcamy do wcześniejszego konsultowania pomysłów.
kontakt : tel. 261 817 296, 261 817 298, e-mail: mkowanska@wim.mil.pl .